Guest Thomas

Proiectul noului Regulament Rutier: O calci? intri 24 de ore la racoare!

112 posts in this topic

http://www.youtube.com/watch?v=TkGxLRBs_2E

Cine se uita atent la clipu asta dar atent pe marginile autostrazii nici nu exista parapeti de fier pe unele locuri  si la viteza cu care fug aia doi s-ar putea intampla ceva urat si nu numai aia oricare sofer ca intra in derapaj sau da sa evite ceva. Filmarea e facuta in Suedia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci eu vad asa:

-pe anumite portiuni sunt parapeti.

-copacii aia NU SUNT PLOPI cu diametrul de 1m.

-poate 1% au diametrul mai mare de 20cm, restul NU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da aveti dreptate, dar am dat un exemplu ca nici la ei nu s-au luat masuri din acestea, probabil au avut si putine cazuri cand au intrat soferi in copaci, dar nu puteti sa spuneti ca la viteza cu care circula cel cu Volvo ala nu s-ar putea rani cu toata siguranta de o are el si tot patesti ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aia sint pe un drum national

pe autostrada nu ai posibilitatea sa faci la stg

doar la englezi ciprioti japonezi si care or mai circula pe dr ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

plantati fiecare 25 de copaci sau pomi ,ce vrea THOMAS,caci pt el difera

anul acesta eu am plantat 30 de arbori =fara sa particip la vreo actiune a vreunui partid=la anul vad eu citi mai plantez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu sunt convins ca ati plantat, nu este nevoie desi e cam departe . Fiecare cu parerea lui nu? Dumneavoastra ii vreti taiati , eu i-as vrea in picioare, dar totul depind de cei care dau legile nu de mine si asa nu este prima data cand se taie si nici nu ma mira, au fost si sunt destule cazuri, oricum s-a ales praful aici, oricine ar zice ca nu e asa, trebuie sa privim adevarul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nu se inchide topicul asta cat de curand la nationala or sa vina jumatate dupa discutiile de aici.

Discutii care oricum se bat cap in cap.

Nu a negat nimeni ca copacii de pe marginea drumului nu-s periculosi. Toata lumea zice ca avem drumuri proaste si ar trebui latite, pusi parapeti si altele.

Nu inteleg de ce cei care vor sa ne convinga cu atata ardoare sa taiem copacii, nu vor sa inteleaga ca de cat sa tai copacii mai bine pui parapeti si aletele de genul.

Daca nu am plantat pomi, nu mi-am calculat cat CO2 produc, nu am iesit in strada ca in Nord se defriseaza paduri.... asta inseamna ca nu-mi doresc o lume mai sanatoasa, ca nu pot sa am pretentii (macar aici pe forum, ca doar astea sunt din partea tuturor) sa nu se taie si copacii astia??

Si asa ca si chiestie: cand merg (pe sosea) printr-o padure, e aerul atat de bun incat inchid AC-ul si deschid geamul, deci produc mai putin CO2, nu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oooook... cred ca e de-ajuns :)

Restul bem/balacarim la Natzionala.

Pup iu all

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.