Sign in to follow this  
Followers 0
muadDib

CHINA. Punct.

6 posts in this topic

Aproape ca la noi   :D .

Doar o mica modificare

Feb. 2009

Mar. 2010

Apr. 2011

May. 2012

Jun. 2013

Jul. 2014  :slap:

Share this post


Link to post
Share on other sites

incredibil cum s-au miscat aia acolo... Sint curios cum ar fi pentru bucuresteni sa le spuna sa nu mai foloseasca deloc piata Charles de Gaule (de la televiziune) 4-5 luni...ca sa se faca asa ceva acolo.

Oricum , fara sa se inchida traficul COMPLET pe acea zona nu se poate face nimic, de-aia la noi au fost doar carpeli, s-a mers pe o banda, pe jumatate de banda, au mers mijloacele de transport in comun, etc...

Dar din pozele alea arata incredibil, la ce volum de munca a fost acolo sa termine in 4 luni...Wow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vazut pe Discovery cum au fost construite turnurile gemene din Singapore, parca. In 2 ani de zile, 2 echipe s-au intrecut care va termina mai repede. Bineinteles si la un nivel de calitate ireprosabila. Si poate cel cunoscut e zona Dubai.

Cum au reusit acolo ca in 3-4 ani de zile sa faca si insulele si vilele in ocean. Si la noi se vor termina 30 de km de sosea pana la sfarsitul anului (spus chiar de BOC).

Share this post


Link to post
Share on other sites

D'ale dreaq de autostrazi, ca sunt vise umede... Pasajul ala din Baneasa. Ar putea sa il faca mai repede??? E demential sa imi planific de fiecare data drumul la Bucuresti in 2 etape egale ca timp:

1. Sinaia - Baneasa (120km)

2. baneasa - fundeni (7 km)

...hai, nu chiar egale, ca nici cu aia de la centura Ploiestiului nu imi este rusine...  :D Dar, oricum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai dureaza pasajul ala...doar promisiuni momentan.

Tara mea de dor...scria Eminescu cindva. Poate chiar ii era dor de ce se intimpla pe aici pe vremea aia, nu ?  :D  Carute cu boi si cai, aduceai o broboada din Austria si suceai mintile unei tarancute frumoase de printr-un sat...ce vremuri. Acum vrem pasaje si autostrazi  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0