Sign in to follow this  
Followers 0
muadDib

Un Peugeot 206 - daca il recunoaste cineva

16 posts in this topic

Un prieten a patit ceva urat, si vreau sa incerc sa il ajut... Cu ajutorul vostru.

Aseara, la 20.08, pe strada lui, a trecut un Peugeot 206 albastru care i-a terfelit toata partea dreapta a masinii lui (parcate regulamentar - un Audi A4) si care a zbughit-o instantaneu. Hit and run clasic. La auzul alarmei, omul meu a iesit din casa, insa nu a mai apucat decat sa vada masina porcului/scroafei luand in graba coltul. Intamplarea nefericita face ca CASCO-ul sa ii fi expirat de o luna (habar nu a avut de acest lucru)... Si A4-ul e model nou, si e lovit bine, minim 100 milioane reparatia... :(

Acum incercam sa dam de faptas.

In jurul orei 20:05 un peugeot 206 mi-a lovit masina din fata casei si a fugit. Este masina din poza atasata dupa inregistrarea video (am camere de supraveghere pe casa).

Pe scurt: pe strada Sandu Aldea (sect.1) respectivul peugeot a acrosat masina mea, un Audi a4, parcat pe trotuar. Toata partea dreapta e facuta praf (din fata pana in spate). Am auzit lovitura, respectiv alarma masinii mele si pana sa ies afara, peugeotul fugise catre ion mihalache. Am apucat sa vad masina, culoarea, dar nu si numarul de inmatriculare. Nu am avut inspiratia de moment sa ma urc in masina si sa-l urmaresc.

Masina (peugeotul) este lovita in partea dreapta fata, arupa, far, bara, oglinda laterala.. (probabil si ceva la roata).

Deci, daca aveti informatii privind masina din imagine, sau daca v-a ajuns la urechi o asemenea fapta, va rog sa imi dati de stire

Ca sa nu se creeze confuzii, ora din imaginea video este decalata. De fapt este 20:08, nu 21:08.

- DECI:

Daca vedeti in zona aia, sau prin Bucuresti in general, in zilele urmatoare, un Peugeot 206 albastru, lovit dreapta fata, care sa semene la jante (sunt oarecum not-stock, si pot fi un element usor de identificat), va rog sa ma anuntati. Facem cinste mare!

THANKS!

PS - Chiar daca era baut faptasul (ca nu pot crede ca nu avea RCA), tot se putea ajunge la o rezolvare amiabila (ne vedem maine la politie, bla-bla). Cat de defect la creier sa fii ca sa faci un asemenea mishelism ??? 

Vai de capu' nostru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

poza de la sistemul lui de supraveghere. Ne-profi, din pacate...

post-386-12877864709044_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Situatia este departe de a fi clarificata. Deci, daca se poate, fi-ti un pic cu ochii dupa Peugeot-uri lovite, PLEASEEEE !!!

Thanks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mult succes la gasirea faptasului.Asemenea indivizi trebuie batuti bine.

Scuze de off-topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

frate ...cateva litere de la nr si te pot ajuta cu cea mai mare placere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks, man. Inregistrarea completa trece printr-o chestie profi si voi avea aceste info in 2-3 zile.

Este deranjanta atitudinea Politiei in acest caz. Nu i-a interesant in nici un fel problema, nici macar cea mai mica verificare a dovezilor eliberate in ultimile 24 de ore pentru accidente usoare. Absolut nimic. Pacat... Cu minimum de efort isi puteau face datoria. Dar erau prea ocupati sa stea pe fundul lor.

"Aduceti numarul de inmatriculare. Dar nu va asteptati la minuni. Chiar daca dam de el, si nu recunoaste, aia e. Vedeti teancul ala de dosare din colt? Sunt toate cu aceeasi problema si nerezolvate."

Relatare pe bune.

Insa hai sa ma opresc, ca vorbesc prostii. Datorie... Altruism... cuvintele astea sunt stupide si de ignorat. Sunt altele mai cool pe strazi acum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sper sa dai de idiotul ala, eu i-as sparge fatza!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce mah ? Daca nu ma insel masina este a lui Poleposition ( Ianis ) nu ?

Ce ghenari , numai in romania se pot intampla chestii d'astea . Hai ca o sa ma uit prin cartier dupa un eventual 206 lovit , deh doar sunt oarecum vecin cu el  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca e nevoie de sprijin sa il facem sa recunoasca va ajut cu placere./

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi m-am intalnit cu cineva care a avut aceasi problema, dar cu un Mercedes. La gasit pe faptas dar e un tigan de langa Bucuresti si o masina fara RCA...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Peugeot-ul care m-a lovit a fost identificat:

Peugeot 206 albastru

Nr Inmatriculare B 9701 (9/11)

Leasing la EURIAL

Beneficiarul contractului de leasing:

MOLDSILVA - Suceava

Am luat legatura cu Moldsilva, au recunoscut masina ca apartinand companiei lor, urmand ca pana maine, in urma unei anchete interne sa fie identificat soferul care a condus masina in Bucuresti pe data de 22 Iulie.

Am fost asigurat ca faptasul va fi descoperit si sanctionat corespunzator, apoi sa discutam cum imi recuperez dauna, masina fiind deja reparata.

Un anumit angajat de la Moldsilva, va avea maine o zi proasta, nasol, asta se intampla cand nu iti asumi raspunderea pt ce faci.

YES!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uraaa !!! ma bucur ca la gasit pe faptas !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normal trebuie mers la politie pt intocmirea unui dosar care se va finaliza cu ridicarea permisului pt 30-60 de zile pt soferul pejoului. Asa e fun :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate masurile ce se impun vor fi luate... Amicul este extrem de consecvent in actiunile lui :)

Asteptam continuarea evenimentelor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buuurn Baby ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0