Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Marian78

SCHIMB S70 2.0T5 cu VOLVO break neaparat diesel !!

14 posts in this topic

Dau S70 T5 pe un break diesel +/- diferenta . As prefera tot VOLVO

Share this post


Link to post
Share on other sites

La cum se vand acum masinile ce bani sa cer???  ???

Depinde. Un schimb ar fi avantajos pentru ambii proprietari si sunt dispus sa ofer o diferenta de pana la 2000 euro.

Vreau neaparat un break deoarece trebuie sa plec cu fetita in Franta la niste sedinte de tratament recuperator iar acestea se fac o data pe luna timp de 1 an. Trebuie sa fie break pentru a-i amenaja un fel de pat ,nu neaparat pentru bagaje. Oricum aceste sedinte incep in Octombrie  ,deci nu ma grabesc. Daca nu vrea nimeni un T5 de 250CP nu ma "supar"  ,voi gasi eu ceva . :D

Pentru bani accept o oferta serioasa. Adica un pret real . Masina necesita investitii minime in ceea ce priveste piesele de schimb ,dar cu o manopera mai "laborioasa" . Are o pierdere de ulei pe sub motor ,si o flansa de amortizor .

Cu un mecanic priceput si rabdare se poate face imediat. Are doar 117.000 la bord.

Tin foarte mult la aceasta masina dar e mai important copilul meu. Masina a fost tunata "usor"  ,turbina modificata in Bucuresti si soft la DIMSPORT+ filtru aer BMC .... rezultat ~ 255 Cp care se simt din plin.

E singura din IASI si are o personalitate aparte.

In principiu astept oferte de schimb dar in acelasi timp caut ceva inmatriculat in Franta cu acte in regula si pana in 2000 euro. SA FIE BREAK si DIESEL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce an este S70?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1999  .Functioneaza tot pe ea , mai putin furtunasele de la stergatoarele de faruri care trebuie sa le montez la loc. Erau cam terminate si le-am scos dar nu am mai gasit ceva asemanator atunci in iunie 2008. De atunci am uitat de ele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

am un volvo v70 din 1998 diesel break impecabil singura problema este aerul conditionat care nu vrea sa mai mearga vreau sa stiu ce diferenta esti dispus sa oferi

Share this post


Link to post
Share on other sites

v70 e oferta logica care poate fii oferit la schimb cu un s70...

Dar cand vad ca mai cereti si bani, imi e greu sa ma abtin.

...Doar asa ca chestie... voi stiti in ce va bagati?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

v70 e oferta logica care poate fii oferit la schimb cu un s70...

Dar cand vad ca mai cereti si bani, imi e greu sa ma abtin.

...Doar asa ca chestie... voi stiti in ce va bagati?  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

UPS... Omul vrea diferenta pentru ca e diesel??? Nu functioneaza aerul.... Mare pacat. :D

De ce te-ar interesa un T5???

T5-ul ramane la subsemnatul si pe viitor invatati oameni buni sa investiti in masini cu personalitate ,nu dati mii de euro pe masini din clasa "mini" in care va rupeti oasele si cu care prindeti suta in 30 de secunde.Ca doar consuma 4 la suta si asta reprezinta totul. Asa suntem noi ,niste scartari .

Ca ,confort pot sa va anunt ca acest S70 este peste S60 ,S80 poate doar XC90 o intrece.

NUMAI BINE si va rog domnilor administratori sa inchideti acest subiect. Masina va urma calea fireasca ,adica STAGE 2 si apoi voi mai vedea.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.