pedala

Problema....

21 posts in this topic

M-am decis sa deschid acest subiect in urma unor posturi in care se citeste nemultumirea referitoare la statutul clubului cat si la lipsa de activitate de pe forum.

Problema asa cum o vad eu este lipsa intalnirilor saptamanale sau macar la doua saptamani in care oamenii sa se cunoasca mai bine, sa schimbe pareri si sa simta ca fac parte dintr-o comunitate. Legatura intre oameni nu se face prin intermediul unui monitor.

Se discuta mult mai usor cand vezi reactia oamenilor... se ajunge de la idei la actiuni mult mai repede.

Eu mai sunt membru al unui alt club din 2004. Club in care se organizeaza intalniri saptamanale inca de la inceput. La inceput au fost doar in Bucuresti dar acum sunt organizate si in mai multe orase din tara. Exista chiar si intalniri la care vin 3 oameni, dar se fac saptamanal. Vara cateodata vin si 30 de masini in Bucuresti.

Problema timpului nu cred ca se poate pune sincer... In loc sa stai la televizor seara poti iesi si sta de vorba cu niste oameni cu care imparti o pasiune. Si ziua poate fi foarte bine si in timpul saptamanii. Cred ca este chiar mai bine asa.

Astept pareri pro si contra

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Sunt complet de acord cu pedala in ceea ce priveste apropierea oamenilor prin intalniri face-to-face decat prin mesaje pe un forum. Sunt de asemenea de acord cu "indesirea" intrunirilor, insa trebuie avut in vedere un aspect. Nu sunt psihilog, dar tind sa cred din ceea ce am vazut prin alte parti (am fost membru si pe motociclism.ro), si din ceea se intampla la clubopel.com, o intrunire saptamanala n-ar mai fi atat de interesanta. Oamenii si-ar putea spune "ahhh, mai e si saptamana viitoare, mi-e lene sa merg azi". Alt motiv nu vad pentru care din 5000 de oameni (sau cati sunt pe clubopel), vin saptamanal la intrunire maxim 30 de masini. La capitolul asta cred ca stam chiar bine, o facem o data pe luna dar vin 5% din oameni (din 300 cati suntem noi). La ceilalti prezenta e de sub 2%.

    Cu problema timpului... E adevarat, prefer sa ies afara decat sa ma uit la TV, dar uite-asa au ratat unii un mic shi-o bere la buleala in batatura ca erau deja "in shpritzuri".... No ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va felicit ca aveti asa mult timp. Sincer. Si as vrea ca aceasta uniune sa aiba ceva de spus si sa ne apere cumva drepturile. Ca grup avem mult mai mare putere decat singuri.

Eu am fost cu masina azi in service si am descoperit ( banuaim ceva dinnainte) ca service-ul Forum auto iar sunt varza. Din aceasta cauza anuntz ca urmatoarea mea masina probabil nu o sa fie Volvo. E o masina super, dar de care cei de la reprezentanta isi bat joc si odata iesita masina din garantie decoperi ca trebuie sa scoti bani din buzunar datorita neglijentei lor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar fi interesant pentru toata lumea daca ai deschide un subiect in care sa povestesti ce s-a intamplat. Sunt sigur ca toata lumea este interesata de asemenea cazuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hai s-o facem mai des, si daca, sunteti mai "activisti", hai sa ne spunem cuvantul in ceea ce priveste domeniul auto de pe taramul romanesc (nu numai Volvo ci intreg lantul auto). Nu suntem singurii forumisti care au masini si sunt pasionati ci suntem mult mai multi si sunt sigur de cooperarea celorlalte cluburi pentru "o miscare in forta" importriva RAR-ului (in primul rand) si impotriva importatorilor auto din tara.

EDIT: Sunt sigur ca reprezentatii auto care citesc acest post, nu ca ar fi multi care isi dau interesul, rad in hohote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu adaug faptul ca: "Aia care vin... vin". E suficient atat. Aia sunt membrii de baza. Restul... Cat priveste timpul. O intalnire de la 8 seara nu cred ca este asa imposibila intr-o zi de munca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

frati volvisti...eu stau deocamdata in "silentio stampa"...parca asa se zice nu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe topicul "Intalnire in vederea organizarii clubului" am propus o intalnire scurta tocmai pentru a demara activitatile in vederea organizarii. Am zis Bucuresti, tinand cont de numarul relativ mare de membri cu oarecare activitate pe forum domiciliati in bucuresti si imprejurimi. Ce spuneti de sambata, 2 iunie dupa amiaza spre seara ??? Macar sa cadem de acord asupra statutului...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu sunt de acord, ramane in fata la Academia Militara ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vin si eu. Daca se poate dupa ora 18 este perfect pentru mine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yep.... nu reusesc sa dau de shpeedy, mi-a zis ca a fost plecat din tara, dar nu a mai intrat pe forum de mult timp, sper sa nu fi patit ceva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

anuntati-va care veniti!

e bine dupa h 18;ramane la 19?

eu zic PREZENT

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Salut,baieti! Vin si eu sambata cu AlexB ...imi pare rau ca inca nu mi-am rezolvat problema cu netul dar....sper cat mai curand...Deci ne vedem sambata

     

    MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe langa intalnirea anuala (de preferat in septembrie si la Sibiu, asa cum doresc majoritatea membrilor), as propune 1 sau 2 intalniri zonale, prin aprilie-mai, astfel incat cei din nordul si vestul tarii sa ne intalnim la Sibiu, iar cei din sud si est sa se intalneasca in Bucuresti. Tinand cont de dorinta membrilor forumului de a forma un club cu personalitate juridica, consider ca 2 intalniri anuale vor fi benefice membrilor si in dezvoltarea clubului, iar in timp acest termen, "membrii" va fi inlocuit cu "prieteni".

Share this post


Link to post
Share on other sites

din pacate nu avem cum sa ajungem pentru ca a intervenit ceva destul de presant pentru a mai putea ajunge. ne pare rau. ne vom revansa data viitoare. multumim pentru intelegere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now