Sign in to follow this  
Followers 0
cezarIS

volvo 850 TDI

11 posts in this topic

sal sper ca l-am poztat bine aici sau ma poate ajuta cineva  si acum intrebarea stie cineva cum e treaba cu recarosarea?

acte ? drumuri ?taxe etc etc ? sau e mult de munca de a pune piesele de pe una pe alta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu unul...nu am inteles nimic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici eu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

greu greu  ;D intrebare care e treaba cu recarosarea ? acte taxe ce inplica o recarosare sau sau cum e mai simplu dezmembrez una (cea neinmatriculata) si pun pe a mea cum e mai simplu

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu unul as vrea sa schimb actele doar ,nu se poate? ma rog recarosare sper sa ma exprim ca lumea iau una din germania sa  spunem (una mai buna )si cum e mai simplu schimb actele sau trebuie sa o desfac bucati si sa le pun pe a mea ? ce costuri ar implica toata treaba asta? cum e mai simplu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa iei piesele de pe unul si sa le pui pe altul... e munca de om nebun. Chiar nu cred cred ca se merita.

Eventual sa iti iei o masina si sa o folosesti numai pentru piese.

Stiu mai multe cazuri de "recarosare numai in acte" dar au fost facute acum ceva timp si nu cred ca se mai potrivesc datele problemei. Mai mult ca sigur ca au gasit astia vreo chichita sa complice recarosarea...

Oricum, daca nu ai cunostinte printre oamenii care inteleg sistemul, imi e greu sa cred ca vei reusi sa recarosezi numai in acte, la prima incercare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0