Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

paunionutz

Dezmembrari Volvo in Ungaria

14 posts in this topic

Eu am cumparat piese din dezmembrari, din Ungaria, fiind la 1/2 din pret, fata de dezmembrarile din Romania! Eu am cumparat piese numai pentru S60, 2,4 benzina, dar sigur avea si unul diesel si unul cu o cutie automata. Probabil are si alte tipuri dar nu am intrebat. Daca aveti nevoie de ceva, dati un telefon. Omul este de treaba si trimite prin curier rapid din Arad, Oradea, Timisoara, sau pe unde are treaba. Cost transport Arad - Bucuresti 60 lei.

Deak Misi - 0036702402992

Informativ:

- planetara dreapta 2,4 benzina in Rom 350 euro, 2,4 T la el 180 euro + transport

- lampa spate completa - 200 euro la noi, 100 la el

- macara stanga fata, completa cu tot cu sinele din usa 200 euro la noi, 100 la el

- oglinda completa dreapta, 200 la noi, 100 la el

- difuzor (usa sofer), scrumiera spate, bricheta, 150 euro la noi, 50 la el

La toate se adauga curieratul 50-60 lei.

Omul mai negociaza si preturile in limita bunului simt si toate piesele sunt in stare perfecta.

Acestea sunt piesele pe care le-am luat eu de la el si preturile pe care le-am platit, iar preturile din tara, sunt cam aceleasi la majoritatea centrelor de dezmembrari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau macar un email.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Site nu stiu daca are ( nu cred), doar adresa de mail o stiu - misi.deak@freemail.hu. Raspunde la mail pana in 24 de ore, in functie de cum intra pe net.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbeste si romaneste cumva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbeste si scrie in limba romana destul de bine. Cel putin la vorbit nu are probleme, te intelegi perfect, la scris.... "am gasit boxe daca iti trebe cu 30 euro si atunce total 150 euro....farul din spate scrumiera.complet si briceta.. ", asta e raspunsul lui intr-un mail, deci se intelege ce vrea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vorbeste si scrie in limba romana destul de bine. Cel putin la vorbit nu are probleme, te intelegi perfect, la scris.... "am gasit boxe daca iti trebe cu 30 euro si atunce total 150 euro....farul din spate scrumiera.complet si briceta.. ", asta e raspunsul lui intr-un mail, deci se intelege ce vrea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam mari preturile astea care le ai pus tu ca fiind pe la noi prin tara,eu vand ca tipu asta din ungaria ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic despre preturile tale @ionut, dar eu cand am cautat piese in dezmembrari, de tine nu am reusit sa dau, dar o sa te am in vedere pe viitor. Oricum eu vorbesc din ceea ce am constatat eu, sunand la peste 7 centre de dezmembrari din tara, pentru aceiasi piesa. Oricum nu doresc sa-i fac reclama, am incercat doar sa ajut membrii forumului!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si Razvan avea preturi bune mai Ionutz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai avea ff bune dar mia vandut mie masina intreaga si eu nu am centru de dezmembrari am doar cateva s 60 uri :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

recomand si eu. foare serios si eu am cumparat de le el sticla de la oglinda cu motorase cu tot. 80euro foarte de treaba

Share this post


Link to post
Share on other sites

cam mari preturile astea care le ai pus tu ca fiind pe la noi prin tara,eu vand ca tipu asta din ungaria ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu ce anume?

Share this post


Link to post
Share on other sites