roco

Accident Volvo V40 -imagini socante

8 posts in this topic

Aveam mare incredere in V40-ul meu conducand chiar si imprudent, bazandu-ma pe siguranta pe care mi-ar fi putut-o oferi masina si providenta...pana cand am urmarit materialul urmator:

http://www.youtube.com/watch?v=4UemMUemIaY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce s-a intamplat cu airbag-ul de nu s-a deschis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce s-a intamplat cu airbag-ul de nu s-a deschis?

Nu cunosc cazul, dar i-am adresat intrebarea ta, celui care a postat imaginile pe youtube. Oare, faptul ca si-a modificat pedalele de frana si ambreiaj, sa fi putut facilita ranirea , sau mai bine zis, taietura profunda de la picior?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce legatura au airbag-urile cu rana de la picior? Daca se lovea la cap sau torace intelegeam sa se planga de airbag-uri. Masina nu era atat de praf incat sa necesite deschiderea airbag-urilor. Bordul nu era deplasat deloc. Bine ca si-a luat stilo, o sa posteze altcineva detalii cu urmatorul accident. Volvo e totusi o masina, nu cazemata. Iar ce-a patit asta nu mi se pare atat de grav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca merge ca bolandul putea avea si mama airbag-ului (totusi trebuia sa sara) si asa cum a zis Betty, dupa cum arata masina, a scapat super cu 2 grefe de piele la un singur picior. Probabil airbag-ul nu s-a deschis din cauza modificarilor suferite de masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine stie ce cocalar vitezoman e, daca dupa imaginile cu "grava" lui taietura la picior nu uita deloc sa introduca si partea cum trage de noua achizitie.

Asta e ca si ala cu Mercedesul ML sau GL sau ce era din accidentul ala

-"Cum sa moara in Mercedes de peste 100.000 de euro ? Clar, nici Mercedesurile nu sunt ce au fost"

individul murise zburat prin parbriz dupa un impact cu un pom la peste 100 FARA sa poarte centura de siguranta, ca deh are mercedes de peste 100.000 de euro si doar e imposibil sa mori.

Ce ar fi vrut autorul clip-ului ? Sa iasa de pe sosea, sa rupa pomisorii aia sau ce sunt acolo, sa se rostogoleasca in aer si sa cada pe roti, sa nu aibe nici o zgarietura si sa mai apara si pe display "Va rugam reveniti pe banda dvs de mers"

Sa zica mersi ca a scapat doar cu atat.

Unii oameni nu vor intelege niciodata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit, ai o masina f buna, dar masini antiprost nu se pot construi, si pt siguranta ta nu trebuie sa aduci modificari masinii. Papagalul daca-si lasa pedalele originale nu patea nimic. La ce lovituri a primit masina, arata chiar f bine. Cind conduci trebuie sa stii ca masina va face exact ce a fost proiectata sa faca, veriga slaba e cel de la volan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now