Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Roberto

Va ajut cu piese de pe Ebay si din afara

446 posts in this topic

Pentru volvistii care vor piese mici si rare sau diferite "bazaconii" de pe site-urile Ebay si nu stiu sau nu vor\au timp sa treaca prin toate procedurile si verificarile de a obtine un cont pe ebay + experienta pentru a dobandi cunostintele necesare unei achizitii de pe ebay va stau la dispozitie dupa cum bine stiti.

Comisionul meu este o cola :D, preferabil rece.

Fac asta doar pentru membrii volvo-club cat de cat activi pe aici. Imi pare rau dar nu voi discuta cu cei care isi fac cont doar pt lucrul asta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-ti multumim ! Daca eu voi vrea ceva va trebui sa vin cu o cola plus baxul pe care ti l-am baut cu Victor....  :D . Ai grija de tine si daca poti si de  noi !!

post-232-12877866320083_thumb.jpg

post-232-12877866320083_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cumparat si eu o groaza de lucruri pt masina de pe ebay.... toate becurile si farurile le.am luat de acolo .... plus o gramada de bazaconii cum ai spus tu  ;) ce m.ar interesa si nu am gasit eu este capacul de la vasul lichidului de servo frana... s.a stricat clama aia pe interior si mai am scurgeri din cand in cand. Deja a inceput sa ma enerveze verificatul asta asa de des. >:( Daca sti tu un magazin pe ebay unde pot gasi asa ceva ti.as fi foarte recunoscator. Recent am gasit un kit de distributie la 90 E plus transport. curea de 142 de dinti plus 2 role. Problema e ca la service tre sa imi desfaca masina ca cica intinzatoarele alea pot fi hidraulice sau mecanice. Cum eu nu prea ma pricep asa bine sunt in dubii. Pe site nu pune cum sunt, doar arata poza cu ea, plus ca nu stiu daca sunt de firma. Masina mea e un S40 din 96 serie motor B4184S. Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am cumparat si eu o groaza de lucruri pt masina de pe ebay.... toate becurile si farurile le.am luat de acolo .... plus o gramada de bazaconii cum ai spus tu  ;) ce m.ar interesa si nu am gasit eu este capacul de la vasul lichidului de servo frana... s.a stricat clama aia pe interior si mai am scurgeri din cand in cand. Deja a inceput sa ma enerveze verificatul asta asa de des. >:( Daca sti tu un magazin pe ebay unde pot gasi asa ceva ti.as fi foarte recunoscator. Recent am gasit un kit de distributie la 90 E plus transport. curea de 142 de dinti plus 2 role. Problema e ca la service tre sa imi desfaca masina ca cica intinzatoarele alea pot fi hidraulice sau mecanice. Cum eu nu prea ma pricep asa bine sunt in dubii. Pe site nu pune cum sunt, doar arata poza cu ea, plus ca nu stiu daca sunt de firma. Masina mea e un S40 din 96 serie motor B4184S. Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

UAU  ,a venit si ziua asta!

De cand ma chinui cu acest Ebay! Vreau si eu carcasele la telecomanda .Se gasesc din plin pe acest site la diferite oferte (prefer cea mai mica  ;D) . Ale mele sunt praf de la diferite impacturi.

Multumesc mult si tinem legatura. Eventual comunicam telefonic 0740070912 Marian.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cand ajung acasa diseara vb

Share this post


Link to post
Share on other sites

La carcase ma inscriu si eu  ;D

Una e, de parca soarecele l-ar fi rontait  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ roberto.. viitorul tau: un magazin cu piese de pe e-bay... ;D

Gluma gluma, dar la cate maruntisuri nu gasim aici...faci ca @MC el ia red bull , tu cola...Si apoi revinzi, sau faci schimb .... ;D;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

UAU  ,a venit si ziua asta!

De cand ma chinui cu acest Ebay! Vreau si eu carcasele la telecomanda .Se gasesc din plin pe acest site la diferite oferte (prefer cea mai mica  ;D) . Ale mele sunt praf de la diferite impacturi.

Multumesc mult si tinem legatura. Eventual comunicam telefonic 0740070912 Marian.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ai dreptate, chiar is scumpe, le-am convertit in lei si nu sunt ieftine, plus ca mai vine si transportul.

Cred ca mai intai o sa incerc si pe la dezmembrari, poate am noroc si daca nu, atunci apelez la tine si la Ebay  ;)

Mersi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

am sa licitez eu la cateva cu licitatie la pret mic poate poate prind 1 sau 2 la un pret de pana in 10 lire cu tot cu transport.

sunt scumpe pt ca sunt cautate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar te rog sa licitezi . Vezi si tu ca 10-15 lire cu transport n-ar fi o problema. Totusi tinem la imagine! Cum apar eu cu 3 sferturi de telecomanda in fata prietenilor. Doar e Volvo nu? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt in curs de licitatie la 3 bucati.

Ma limitez la 15 lire total pt voi.

Urati-mi bafta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai aparut un capac pt V40 in stare excelenta si la licitatie.

http://cgi.ebay.co.uk/Volvo-car-Alloy-Wheel-Centre-Cap-V40-S40-850-V70_W0QQitemZ170381175366QQcmdZViewItemQQptZUK_Cars_parts_Vehicles_Wheels_tyres_trims_Valve_Caps_ET?hash=item27ab826a46&_trksid=p3286.c0.m14#ht_499wt_1110

Daca intereseaza pe cineva sa dea de stire, si o suma maxima disponibila. Transportul e 7 lire

@fff - Momentan nu mai gasesc consola cu butoane control geamuri pt tine, doar pt masini cu volan pe dreapta. Daca gasesc te anunt. Sau daca stii ca te poate ajuta cumva, stiu eu sa iei componentele si sa o repari pe a ta da-mi de stire si vedem cum facem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ roberto 4 buc altfel nu mai e rentabil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ roberto 4 buc altfel nu mai e rentabil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

deci,ptr V70 din97 consola geamuri de pe stanga sofer.

Share this post


Link to post
Share on other sites
deci,ptr V70 din97 consola geamuri de pe stanga sofer.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.