Sign in to follow this  
Followers 0
claudiu2525

Antalya

20 posts in this topic

Dupa ce anul asta am stat in tara si nu am plecat nicaieri,doresc ca la anul sa plec in Turcia,mai exact in Antalya.

Daca pute-ti sa ma ajuta-ti cu ceva sfaturi si pareri,cu locatii unde ati fost,cum v-ati simtit,etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul trecut am fost in Antalya la hotelul Kervansarai Lara ...... SUPERB.

Iti dau  mai multe detalii pe la Polivalenta.

incorrnoratule  :angel12:

post-313-12877866697516_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aleluia :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anul trecut am fost in Antalia \ Kemer la Hotelul Orange County.

Merita toti banutii. Seara fac  program pentru "copchi"(minidisco) dupa care un teatru, o trupa de dans, program de club, pe tot timpul zilei exista spatiu supravegheat de joaca pentru copil, piscina super mare, ce sa mai discutam.....SUPER

Am sa iti dau detalii mai multe la Polivalenta.

Ca tur operator recomand Alibaba Tour

http://www.aquatravel.ro/orange-county-resort.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Claudiu: mai baga repede unu' ca-i de rau. Deja ma sperii  :D

@Danyx: ce spirit de observatie, ori esti popa? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Claudiu: mai baga repede unu' ca-i de rau. Deja ma sperii  :D

Nu sunt superstitios ,asa ca stai linistit ;D

Astept pareri cat mai multe,in februarie deja vreau sa-mi iau bilete,asa ca ,timpul trece

Share this post


Link to post
Share on other sites

locatie: alanya (aprox 90 km de aerportul din antalya)

hotel: club riva delta, 5 stele

perioada: 01.10-10.10

pret pe pers: 570 euro

tip: all inclusive

despre hotel: hotelul a fost foarte frumos. dintre hotelurile la care am fost in tarile musulmane (egipt, tunisia si turcia) a fost cel mai bine dotat si a avut cel mai mare standard de curatenie. nu am gasit niciodata un muc de tigara sau alta mizerie, nici in incinta hotelului, nici pe plaja. hotelul era alcatuit din 5 corpuri. exista un restaurant principal cu terasa (in care se se servesc mesele) si 3 restaurante cu specific italian, asiatic si mancare traditionala. mancarea a fost exceptionala si foarte variata. mai multe standuri cu bucatari indeplineau orice dorinta. mancare se putea servi si intre mese la multe terase sau baruri. erau incluse si bauturi alcoolice locale, dar sper deosebire de alte hoteluri erau din punct de vedere calitativ destul de bune. hotelul dispune de un cinematograf, in care ruleaza de 3 ori pe zi un film. mai dispune de 2 piste de bowling, 3 mese de biliard si o masa de airhockey. de aseamenea exista si o terasa semideschisa/inchisa cu un televizor mare pe care se transmiteau meciuri de fotbal. sezolongurile au fost gartuite, iar personalul foarte amabil, majoritatea vorbind engleza, germana si franceza.

activitati: de la cunoscutul jetski pana la paraglideing se poate face orice. preturile nu sunt tocmai mici, dar oricum mai ieftine decat pe litoralul romanesc. eu personal recomand scufunfdarile, paraglide-ingul si excursiile cu quad/atv. ca si in celalalte tari orientale se pot negocia preturile (in functie din tara din care provi mai mult sau mai putin - ca roman am avut parte de discounturi mai mari decat nemtii, rusii sau englezii). merita si o cina romantica la apus de soare pe multele vaporase. la hotel se organizau permanent diverse activitati: volei (separta si penrtu copii), fotbal si multe alte jocuri. desi nu ne-am cunsocut intre noi (turistii de diferite natii), datorita celor de la hotel ne-am distrat foarte bine.

despre oras: nu pot sa spun prea multe, ca nu am prea iesit din incinta hotelului, ca am dispus de tot ce ne-am dorit (inclusiv bazar, amintiri si reproduceri a produslor de lux  ;))

recomandare: e de mers pe la mijlocul/sfarsitul lui septembrie. din octombrie incepe si la ei sa se strice vremea. noi am avut parte de temperaturi de peste 30 de grade. dar am observat, cum mutau oaspeti dintr-un hotel in altul pentru ca era sfarsit de sezon. oricum recomand acest hotel si pentru cei care vor sa aiba parte de recreere/liniste si pentru cei care au chef de avnturi.

%7Boption%7D

post-2285-12877866761583_thumb.jpg

post-2285-12877866762156_thumb.jpg

post-2285-12877866762771_thumb.jpg

post-2285-12877866763303_thumb.jpg

post-2285-12877866763857_thumb.jpg

post-2285-12877866764402_thumb.jpg

post-2285-12877866765002_thumb.jpg

post-2285-12877866765569_thumb.jpg

post-2285-12877866766765_thumb.jpg

post-2285-12877866767327_thumb.jpg

post-2285-12877866767965_thumb.jpg

post-2285-12877866768532_thumb.jpg

post-2285-12877866769186_thumb.jpg

post-2285-12877866769768_thumb.jpg

post-2285-12877866770293_thumb.jpg

post-2285-128778667709_thumb.jpg

post-2285-12877866771435_thumb.jpg

post-2285-12877866772109_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sosit clipa cea mare  :yahoo: :yahoo:

Dupa aproape patru luni de asteptare (de cand am luat biletele),si foarte multa nerabdare,maine dimineata la ora 5,decolam (cu XC-ul bineinteles) :yahoo:

Trebuie sa ajungem duminica in Antalya,ne vom opri in apropierea Istambulului,innoptam,si apoi ,sper ca duminica dupa amiaza,sa fim cu burtile la soare,pe sezlong  :sunny: :sunny:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drum uscat si vreme frumoasa  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drum bun Claudiu. Distractie pe masura. Vremea nu va fi o problema in Antalya.

Share this post


Link to post
Share on other sites

claudiu, la ce hotel ai luat bilete ?

drum bun !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

merita drumul.. 1900 km.

eu am fost de 12 ani .. in fiecare  an.

hoteluri.. doar detaliile se schimba\(desigur raportat la bani ) si numele, in rest atmosfera este la fel

cu masina merita sa te plimbi.iti recomand coasta si localitatile mai putin turistice .sunt cu sutele.daca te intereseaza stiu 4-5 variante de drum . daca pleci cu copii  stai la hotel cu totul preplatit .

Share this post


Link to post
Share on other sites

merita drumul.. 1900 km.

eu am fost de 12 ani .. in fiecare  an.

hoteluri.. doar detaliile se schimba\(desigur raportat la bani ) si numele, in rest atmosfera este la fel

cu masina merita sa te plimbi.iti recomand coasta si localitatile mai putin turistice .sunt cu sutele.daca te intereseaza stiu 4-5 variante de drum . daca pleci cu copii  stai la hotel cu totul preplatit .

ia uite un cunoscator, bravo... de ce stai ascuns ?

mai zi si tu hoteluri , mai da-ne si noua niste informatii, adrese, etc ca in 12 ani ai vazut ceva , nu gluma !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne-am intors acasa,aseara,din pacate :(.

A fost frumos,nu prea am ce comenta,drumul ok,mai putin in bulgaria.

Sunt doar 1350 km,pe traseul bucuresti-ruse-edirme-istabul-aprop. de ankara-antalya,cum intri in turcia,comparand cu ce avem noi,poti spune ca esti pe autostrada pana in antalya.Daca as fi stiut asta,puteam linistit sa merg dintr-o bucata,dar a fost bine si asa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adică te-ai odihnit, ai bateriile FULL  È™i eÈ™ti bun de munca acum ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adică te-ai odihnit, ai bateriile FULL  È™i eÈ™ti bun de munca acum ;D

Din fericire,mai am de stat si saptamana asta acasa,si sper sa ma odihnesc si fizic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne-am intors acasa,aseara,din pacate :(.

A fost frumos,nu prea am ce comenta,drumul ok,mai putin in bulgaria.

Sunt doar 1350 km,pe traseul bucuresti-ruse-edirme-istabul-aprop. de ankara-antalya,cum intri in turcia,comparand cu ce avem noi,poti spune ca esti pe autostrada pana in antalya.Daca as fi stiut asta,puteam linistit sa merg dintr-o bucata,dar a fost bine si asa.

eu ti-am spus ca este super ....si ca merita toti banii .

Incepand de la drumuri pana la servicii , totul este dus spre perfectiune. ;)

Ma bucur ca a fost ok ....si ca sunteti bine  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0