Sign in to follow this  
Followers 0
fan-volvo

salonul auto frankfurt 2009

37 posts in this topic

din atatea poze,numai una cu volvo ?

nu ti se potriveste nickname-ul .  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca urmaresti tot subiectul vezi mai multe poze cu volvo... (puse de ceva vreme, pe prima pagina, 49 bucati) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca urmaresti tot subiectul vezi mai multe poze cu volvo... (puse de ceva vreme, pe prima pagina, 49 bucati) ;)

eh,alea le-am vazut. faceam referire la ultimele postari .  :P

(sa nu te superi,glumesc. )

Share this post


Link to post
Share on other sites

          Sal!Am trecut de vreo 2 ori pe langa intrare da' n-am avut curaj sa intru,nu cred ca erau dotati cu camasa de forta ;D.si mai trebuia sa dau si o galagie de bani pe calmante asa ca am preferat sa merg mai departe :D.Multumesc pentru poze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

au fost multi "polizei" din cauza ca niste extremisti islamici au amenintat cu bombe... de aceea toti au fost controlati, chiar si posetele femeilor, indiferent cat de mici au fost (posetele, nu femeile :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audi rosu... are o fatza de zici ca e cu spatele.

S60-ul nou e foarte reusit. Sa speram ca se pastreaza conceptul pana la serie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audi rosu... are o fatza de zici ca e cu spatele.

audi rosu este audi e-tron: 4 motoare electrice (la fiecare roata un motor, deci quattro  :D) cu o putere totala de 230 kw/313 cai. 0-100 in 4,6 sec. 60-120 in 4 sec. viteza max: 200 km/h limitat electronic. greutate: 1,6t. greutate baterie: 470 kg. autonomie:250 km. incarcare completa a baterie intre 6-8 ore, dar posibilitatea de a incarca pe trifazic in 2,5 ore (prin cablu sau prin inductie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam nasol cu autonomia si timpii de incarcare. Ma gandesc acum la cateva scenarii gen un drum pana in germania si inapoi sau cum ar fi sa trebuiasca sa ajungi undeva urgent si sa vezi ca e bateria descarcata.  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as vrea sa traiesc suficient sa apuc sa vad cateva din minunatiile de acolo, cele mai sportive, pe drumurile din RO.

Fie ele cu motor electric sau nu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

atunci iti recomand o iesire vara in mamaia si ai sa vezi multe din ele...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banui ca intr-o locatie precum Mamaia pot fi, eu insa vroiam sa subliniez ca nu le vad inca pe drumurile/soselele din tara, asta cu referire directa la garda la sol comparativ cu finetea drumurilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0