Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Sabau Raul

Vand placute pt orice fel de masini.

31 posts in this topic

Va ofer o gama larga de placute de frana produse de Fermit.Sa Ramnicu Sarat. Preturile sunt foarte bune sa un ma priviti ca pe o concurentza, trimit oriunde in tzara prin curier rapid. Imi dati doar datele masini si va pot oferi placute la preturi exceptionale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Raul ! Spune-mi te rog informativ pentru un 460 la cat ajunge un set de fata? Multumesc!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK RAUL!!! Facusem o comanda undeva in Bucuresti la care am renuntat in ultimul moment pentru ca a intervenit o problema si nu mi-am mai permis sa dau acei bani (dealtfel m-am si interesat despre cum se schimba placutele si baietii mi-au raspuns imediat; profit de aceasta situatie si le multumesc din nou celor ce mi-au raspuns si care sunt niste baieti minunati, ca toti membrii acestui forum!!!). Cred ca te voi cauta cat de curand! O seara buna!!!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt 960,mot de 2.0 turbo,16 valve, benzina.an 91.la cit ajunge pretul?fata si spate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Va ofer o gama larga de placute de frana produse de Fermit.Sa Ramnicu Sarat. Preturile sunt foarte bune sa nu ma priviti ca pe o concurentza, trimit oriunde in tara prin curier rapid. Imi dati doar datele masini, Kw,An fabricatie,Si capacitatea cilindrica, va pot oferi placute la preturi exceptionale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am pt s 60 doar placute fata la 100 de ron setul,cele de spate nu le am.

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce le recomanzi? Sunt bune, ai probat? Ceva amanunte despre ele!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anuntul tau nu trebuia la Piese auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sunt probate si din cate am observat eu sa stiti un singur lucru nu intodeauna ce ii strain ii bun. Am folosit pe volvo meu Ferodo si Mintex si nu am fost deloc multumit de ele, placutele sunt garantate 25000 de km si pana acuma am pus pe Pejou si pe golf iar proprietari sunt ff multumiti de ele.  Nu vreau sa creada lumea ca gata daca ii produs in romania nu e bun, haidati sa fim seriosi si romani stiu sa faca lucru de calitate. Daca o sa cumparati o sa va dati seama singuri despre ce vorbesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tot nu mi-ai dat un pret pentru ce am cerut. cam cat mai este si transportul ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am scris mai sus pt s 60 am placute pt fata pt spate nu am, iar pretul este de 100 de ron setul plus transportul il trimit prin cargus undeva la 20 de lei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sunt probate si din cate am observat eu sa stiti un singur lucru nu intodeauna ce ii strain ii bun. Am folosit pe volvo meu Ferodo si Mintex si nu am fost deloc multumit de ele, placutele sunt garantate 25000 de km si pana acuma am pus pe Pejou si pe golf iar proprietari sunt ff multumiti de ele.  Nu vreau sa creada lumea ca gata daca ii produs in romania nu e bun, haidati sa fim seriosi si romani stiu sa faca lucru de calitate. Daca o sa cumparati o sa va dati seama singuri despre ce vorbesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1

Am intrebat si eu azi pe mecanicul meu despre ele si mi-a spus ca sunt chiar foarte foarte ok.

Deci eu unul sincer cand voi avea de schimbat voi incerca placutele astea.

Pretul este foarte bun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu o sa incerc cand o sa vina vremea sa le schimb, parca mai trebuie sa stimulam si (putinele) fabrici romanesti ramase pe piata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da e foarte buna ideea de a promova si ajuta si firmele romanesti.

Meritam si noi o sansa

Imi e teama totusi sa nu strice discurile de frana.

In cazul in care discul e stricat de placuta, fabrica isi recunoaste vina?

Am un coleg care si-a schimbat si discurile si placutele (pe un peugeot)

Dupa 2000 de km s-a trezit ca fac un zgomot groaznic.

Am mers in parcare si am constatat ca una din placute a avut un corp strain in compozitie si i-a facut zob unul din discuri.

Norocul lui a fost ca a facut schimbul la reprezentanta peugeot si aia au fost nevoiti sa acepte schimbare discurilor si a placutelor pe banii ei.

In cazul asta eu vad vina fabricantului deci el sa suporte cheltuielile

Repet intrebarea. Fabricantul isi recunoaste vina in cazul asta? suporta reparatia pe banii lor?

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iti spun din propria experienta, am schimbat la multe masini placutele la fel am intalnit si eu un pejou 307 hdi, nou nout cumparat si cand a venit la mine sa ii schimb placutele, ce crezi ca am descoperit?? Discurile de frana de pe fata erau mai uzate ca si la volvo meu care ii din 89 si primul sfat a fost sa mearga sa-si schimbe discurile, nu stiu de ce tin sa cred ca cei de la pejou pun niste placute care au in compozitie un anumit material care uzeaza foarte mult discu si nu placuta. Fabrica Fermit iti garantez eu ca la experientele pe care le are de multi ani incoace se gandeste si la lucrul asta sa il faca pe posibilul client sa nu fie dezamagit de alegerea pe care a facuto. Sa nu privim Fabrica ca si o firma de asigurari, intrebarea mea este totusi... Cand mergem la magazin si cumparam placute straine ne spune acel vanzator clar in fata. Domnule daca ai probleme si iti strica discu hai la mine ca iti dau altu ati auzit voi asa ceva din partea oricarui vanzator de piese pt masini????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca daca piesa pe care ai cumparat-o iti deterioreaza in scurt timp celelalte piese cu care interactioneaza direct si asta datorita unui viciu de fabricatie, este normal sa imi plateasca ceea ce a stricat.

Nu cunosc legea insa ma pot documenta.

Eu pot miza pe calitatea piesei si apoi cere depsagubiri.

In cazul colegului nu a fost vb de uzura ci de un sant adanc sapat in discuri......... era ca si cand poliza in disc.

Eu la defecte de genul asta ma refer. Sunt si uzuri normale dar sunt si uzuri anormale ca in cazul lui.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAAA aici iti dau dreptate daca a avut un sant asa, dar chiar sunt curios ce fel de placute a pus pe el sau nu mai ti minte?? Is curios sa aud marca placutelor.Iti dai seama ca avem placute pt camioane tiruri si sunt ff multumitii clienti de ele, nu au pomenit pana acuma de stricat de discuri sau ceva de genu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta nu stiu. :(

si oricum le-au oprit ei

Share this post


Link to post
Share on other sites

da-mi te rog un pret pentru sabotii de frana de pe spate pentru un volvo 340 din 1989.

merci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt seria 300 nu am nimika nici placute nici saboti imi pare rau.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.