Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest cataHMN

S60 D5 an 2002

23 posts in this topic

Vand: Volvo S60 D5

-an fabricatie  2002

-190 000 km reali

-interior piele

-pilot automat

-STC

Masina este in stare buna, am schimbat la ea: distribuitia, discuri frana, kit ambreiaj+volanta. Singura problema pe care o are este bordul, vesnica problema la modelul asta dar pe care nu am avut timp sa il fac.

Pretul este negociabil.

Astept oferte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nici o oferta? Vreo parere?

Am zis ca e negociabil pretul. Incep eu : 7800 EURO

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca tu scazi pretul cu 1000 euro (13%) in 6 zile, nu crezi ca era mai bine sa fi zis de la inceput c-o vinzi cu 6800 negociabil ? (negociabil inseamna ca pretul efectiv de vinzare va fi cu 5-10% mai mic decit cel cerut). daca scazi asa repede la pret lumea intra la banuieli....

pune-te in locul unui eventual cumparator : daca vede ca scazi asa repede si mult, nu cumva va prefera sa astepte pina te hotarasti care e cu adevarat ultimul pret ?

parerea mea, no offence !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Din pacate vand masina ca am nevoie urgenta de bani. Ca si pret nici nu stiam de unde sa incep pe criza asta. Mi se rupe sufletul sa dau asa masina la un pret la care nu iei nici un logan dar na.....asta e situatia.

  De banuit nu are lumea ce banui ca la o adica masina se poate vedea, nu e nici o semcherie.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuza-ma, ce problema are bordul? crapat, indicatoarea arse, nu functioneaza ?

la o prima vedere as fi eu interesat, dar mai am nevoie de niste info: de unde e masina (RO sau alta tara si care e aia), carte de service, cati proprietari. rapunsul mi-l poti da si pe PM.

multumesc,

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Problema cu bordul e aceeasi cu a altor posesori de volvo care au postat aici pe site daca le-ai citit...display-ul face figuri cateodata( apar niste linii in loc de cifre si litere, cateodata nu se vede nimic), ceasul o ia razna ca si un cronometru. Cam atat. Din cate am citit pe forum e o problema comuna la modelul asta din cauza unui CIP la care trebuie refacute lipiturile. Am inteles ca se repara destul de usor.

Masina este in Timisoara. Este inmatriculata pe persoana fizica. Inaintea mea a avut 2 proprietari. Cineva din bucuresti care a folosit-o cam 40 000 km si o firma de leasing de la care am cumparat-o eu. Practic a avut un singur proprietar in afara de mine dar in carte apar 3.

Dotarile si km masinii le-am scris in acest post. Daca te mai intereseaza ceva intreaba-ma!

Numai bine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc pentru informatii.

uite cum facem: daca nu reusesc sa cumpar o masina de la serviciu (este un soi de licitatie in max 1 luna) si la momentul respectiv anuntul pentru masinuta ta mai este valabil, poate dau o fuga pana in TM si stam de vorba. cred ca este cel mai corect asa...

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

multumesc pentru informatii.

uite cum facem: daca nu reusesc sa cumpar o masina de la serviciu (este un soi de licitatie in max 1 luna) si la momentul respectiv anuntul pentru masinuta ta mai este valabil, poate dau o fuga pana in TM si stam de vorba. cred ca este cel mai corect asa...

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am o veste foarte trista pt tine... Eu mai am si un S60 cu aceeasi problema. Singura rezolvare o cumpararwa unui bord nou (cluster) + resoftare ( bordul vine din fabrica fara sa aiba parametrii mototrului tau )... Am fost la Volvo si in Romania, si in Ungaria... Toata distractis cu reparatul costa cam 1400 de euro...  :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites