Sign in to follow this  
Followers 0
Ramon

Pe ce data se inchide transfagaraseanu???

28 posts in this topic

bravoooo!!!

in cazul asta , un V70 era cel mai potrivit, prietenii stiu de ce !  :-*

Sau un XC,ti-l imprumut daca ai nevoie,sau vezi ca are bogdang unu care tot sta de pomana ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

BiriV, daca ai reusit sa treci pe drumul de la Nationala, atunci poti trece si pe Curtea de Arges-Bilea Lac. Am fost eu in iunie pe acolo si nu erau probleme mai grave fata de portiunile dintre Gura Humorului si Campulung Moldovenesc, ba chiar as putea spune ca e in afar unor adancituri (si nici alea foarte mari) in asfalt din cauza masinilor grele nu e de speriat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut.

Am fost we asta pe transfagarasean.

Drumul a fost ok.

Jumatate din drumul de pe langa lac e mai denivelat ca mai toate drumurile judetene din tara asta...... Cealalta zona a fost refacuta pe 90% din zone si a fost chiar bine facuta.

Am mers f repede. Am facut ceva intrecere cu un tip cu un ford mondeo pana au "borat" fetele..... Au rezistat ceva pentru ca nu mancasera.....

Viteza pe anumite portiune a ajuns si la 120 km / h (soseaua era destul de uda)

Deci. Concluzie

E ok se poate merge si cu S60-ul nu sunt probleme.

Spre creasta a fost f multa ceata si batea f tare vantul asa ca..... nu am stat mai deloc la Balea pentru ca nu am avut haine corespunzatoare. Nici la cascada Balea nu am putut merge. Eram in haine de nunta .....  si cred ca am fi fost caraghiosi pe traseu :))

Poate in viitor o sa se faca si cealalta jumatate si atunci chiar va fi un traseu superb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0