Sign in to follow this  
Followers 0
BogdanG

Accident centura Buzau, o fata de 19 ani a murit

22 posts in this topic

http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/un-sofer-inconstient-a-ucis-o-tanara-si-a-ranit-alte-trei-persoane.html

Soferul BMWului este un client de-al meu care trebuia sa ajunga acum 30 min la mine, un baiat deosebit pe care il stiu de 2 ani de zile, o stiam si pe prietena lui, acum stau si ma gandesc oare daca plec undeva mai ajung acasa ?

Cat de dobitoc si idiot sa fii sa nu legi marfa calumea sa mergi ca idiotu bazandu-te doar pe pernele de aer si pe faptul ca stai bine in curbe, DAR la marfa te-ai gandit idiot cretin de sofer .

Hai ca mi-a stricat toata ziua .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mai fost un caz asemanator acum vreun an cu unul care transporta busteni si la fel, intr-o curba, i-au cazut bustenii de pe platforma. Urat

Share this post


Link to post
Share on other sites

doamne fereste

pana unde duce inconstienta altora....... pacat............ d-zeu s-o ierte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mai, chiar vb azi cu niste prieteni soferi de TIR si spuneau ca au ajuns romanii sa mearga mai tare ca turcii si daca nu tragi tare nu ajungi la timp iar daca nu ajungi la timp primesti un raspuns de genu: "daca pleci sunt 38 de soferi care asteapta sa-ti ia locul" .

RIP Ioana .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu sa o ierte ...sa fii asa tinar, cu atitea vise si dorinte si sa mori in acest mod.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai accidente din astea stupide se tot intampla in Romania dar in afara unor controale de "rutina" nu vad realmente o masura capabila sa le puna capat! Organele de control au inaintat legiutorului propuneri de modificare a legii? S-a autosesizat Ministerul Transportului pana acum?

Sa-i duca in ....... pe toti cei care ne conduc! Bis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astea se datoreaza si infrastructurii din tara,care e varza.Incearca sa daci de exemplu Baia Mare - Bucuresti, dupa diagrama tahograf, si o sa te ia damblaua !; faci aproape 1 saptamana dus intors , si sunt doar 550 km!!!! De asta se grabesc soferii in tara(cei mai multi inca sunt platiti la km... :( ). Stai linistit, afara merg normal, fara stres ...si intr-o saptamana fac 3-4 mii de km .Iar mentalitatea patronilor care spun ca mai sunt multi soferi la poarta, este una de inconstient. probabil la fel a zis si patronul cand l-a angajat pe ala...Il dau afara pe ala cu vechime ca are pretentii, nu se grabeste, samd. Iau unul ...de la poarta...ala merge oricum doar sa-mi arate ca poate, si cand s-o destepta si asta ca nu e bine...mai deschidem poarta. Cam asa e cu  soferii profesionisti(din Romania). Controalele se evita , au statii radio, si pot ocoli controalele.Singurul mod de a face ordine e de a da amenzi PATRONULUI pentru depasire de timpi de conducere. Ca bietul sofer, daca nu ajunge la timp..e penalizat, si  2 soferi pe masina, in tara...nu prea vezi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare pacat dumnezeu sa o ierte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In afara de tiristi , mai sunt si berbecii de microbuze si masini de curierat care incearca sa faca legea asa cum ii taie pe ei capul fara a gandi ca nu sunt singuri.Pt ei si patronii lor legea cu confiscarea masini si suspendarea permisului'' forever'' chiar e ok.Dumnezeu s-o ierte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu sa o ierte!

Pacat, mare pacat...!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu s-o ierte!!!Poate in al 12-lea ceas sa se intample ceva.... dar nu cred!!!!!!!!!!!Politistii de fapt sunt niste hingeri ,stau doar la treceri de pietoni si radar.Pe cei care parcheaza pe carosabil si incurca traficul nici nu-i baga in seama.Niste nesimtiti si ei si cei care se fac ca ne conduc!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta e sistemul frate .. de romanica.... nu mai acuza in stanga si-n dreapta caci totul e varza in tara asta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si nici acar nu se va indrepta cu toate amenzile posibile pentru ca, din nou, banu' primeaza.

Asta e realitatea. Cat timp avem nevoie de bani, ramanem indiferenti fata de cei din jur!

R.I.P. fetei, pacat de tineretea ei! Sper ca tipul sa scape, anuntasera stirile ca este in coma.

Mare pacat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa 20 de zile Adi (soferul BMWului) si-a revenit complet, merge, glumeste toate bune si frumoase.

El a avut o contuzie la cervicala din cauza ca scaunul s-a rupt si instant s-a facut pat evident sub greutatea unui "plic" de 1.5T de hartie .

Oricum de aici incepe distractia, firma de asigurari nici nu vrea sa plateasca, cica nu au mai avut un astfel de caz si totusi vorbim de un accident soldat cu 1 mort si 5 raniti + 3 masini lovtite din care 2 facute praf .

Asta e tarisoara noastra .

Share this post


Link to post
Share on other sites

AÈ™tept ziua în care firmele de asigurări vor refuza sa primească bani.Ce fel de eschiva este aceea ca nu au avut un caz similar în istoric? Atunci pentru ce  mai plătim asigurările???

Share this post


Link to post
Share on other sites

cum adica nu vrea sa plateasca??? pai nu e accident de circulatie, nu s-a intamplat pe sosea??

aveti grija unde va asigurati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poti sa te asiguri unde vrei tu, in momentul asta ei se agata de orice ca sa nu plateasca.

Si in cazul meu si in cazul lui Adi s-au legat de faptul ca e accident cu vatamare si sa se termine dosarul penal, problema este ca in cazul de aici dosarul penal nu este unul singur ci sunt mai multe fiind 3 masini implicate si mai multi raniti.

Firmele de asigurari vor sa traga de timp, sa treaca anul si sa mai scada din valoarea masinii.

Pt ca au inregistrat pierderi uriase acum trag de timp, caz in care trebuie sa vii cu avocatul de manutza si sa-i ameninÈ›i  .

Share this post


Link to post
Share on other sites

sau sa afli unde le sta familia, copii unde merg la scoala...si cind te duci la ei si refuza, sa le spui asa...in treacat cu un zimbet, privind dezinteresat pe fereastra...toate aceste "mici" amanunte  8)  Daca ai si un pic de accent Rusesc, si mai bine  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

din cate stiu eu, nici RCA, nici CASCO nu au treaba cu dosarul penal pentru vatamari si altele. dosarul de dauna are alt traseu si il face asiguratorul. sigur, nici una din cele doua forme de asigurare nu despagubesc daca soferul/ soferii au consumat alcool.

ai dreptate, exista asiguratori care trg de timp, de aceea am facut remarca cu "grija unde te asiguri".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan

"Firmele de asigurari vor sa traga de timp, sa treaca anul si sa mai scada din valoarea masinii." Nu conteaza cat o sa valoreze masina cand o sa se hotarasca ei sa plateasca. Conteaza cat valora la momentul accidentului. Deci trag de timp degeaba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dumnezeu s-o odihneasca.

Centura Buzaului cat si DN-ul Bucuresti-Buzau si mai departe este din pacate unul dintre cele mai periculoase drumuri din Romania!

Poate ca trebuiau sa faca un efort sa mai construiasca inca o banda! (asa cum este in cateva locuri pe acest DN ).

Soferii vin tare din spate (dau eventual flashuri) si intra in depasire.. iar daca se intampla situatii similare pe sens opus...

Cand am trecut pe drumul asta odata cu cineva, fara sa fiu sofer, eram cu ochii in patru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0