Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest Mincki

DEZMEMBREZ S 80 FULL OPTION... IEFTIN RAU

24 posts in this topic

Dupa cum spune si titlul dezmembrez un S80 2.0 T 180 CP din 2001. Este lovit in bot ( pozele o sa vb de la sine ).

-Cel mai important lucru este ca il DEZMEMBREZ FOARTE IEFTIN CU CONDITIA SA MA AJUTATI LA DEZMEMBRAREA LUI PT CA NU MA PRICEP FFF BINE.

-PRETURILE VOR FII FOARTE MICI PT CEI DE PE FORUMASTEPT CERERI DE PIESE DIN APRTEA VOASTRA CU TOT CU PRETUL PE CARE SUNTETI VOI DISPUSI SA L DATI

TEHNIC:-Cei de la Volvo mi au zis ca motorul si cutia de viteze sunt fisurate deci o sa le vand cat se poate de ieftin pt a se folosi cineva de piesele din interiorul lor. Caseta de directie nu stiu cat de buna mai este.. cred ca este si aia sparta/fisurata.

Optiuni:-Interiorul, in afara de airbag  sofer/pasager+ cele 5 centuri de sigurante care sunt sarite, este intreg din piele negru spre gri,navigatie,CD player, SCAUN SOFER ELECRIC, scaune fata incalzite, trapa ( NU MAI MERGEA SA O ACTIONEZ .. PROBABIL DE LA IMPACT ), magazie de CD, oglinzi electrice...

ASTA ESTE IN MARE DEPRE MASINA. ASTEPT INTREBARI DIN PARTEA VOASTRA.

POZE O SA ATASEZ IN SEARA ASTA CA SA VA FACETI O IDEE DESPRE MASINA SI DESPRE CE PUTETI SA CUMPARATI IN CAZUL IN CARE AVETI NEVOIE DE CEVA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NU mai simplu o vinzi cu totul ?

Vezi ca exista cateva persoane pe forum care cu asta se ocupa .

Succes .

Share this post


Link to post
Share on other sites

As vinde o cu totu... dar pe 1000 E nu o dau. Asa macar sper sa mi recuperez ceva din ce a ramas.... si sa stiu ca o dau la preturi FOARTE OK PT VOI si nu fac japca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TE INTERESEAZA DOAR MONITORUL CARE IESE DIN BORD  ???? SAU VREI CU TOT CU MAGAZIE DE CD SI TOT CE MAI ESTE CA NU STIU EXACT CUM ESTE ? DA MI UN PRET SI CONSIDERA CA TI AI PUS NAVI PE MASIAN DEJA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mincki , pune si tu te rog un nr. de telefon unde poti fi gasit , o localitate de unde esti (este masina)...vor fi destui care vor sa vada masina/piesele pe care le vor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atea sunt niste poza ca sa va faceti o idee despre masina.

Am si niste preturi pt anumite piese:

- Scaun sofer electric + incalzit 75 E

- Scaun pasager incalcizt        50 E

- bancheta spate completa      80E

- Fata de usa                        30 E

- Usa fata st                        60 E

- Usa spate st                      60 E

- Usa dr spate ( este zgariata putin; se vopseste fara nici o problema ) 35E

- Usa dr fata  ( este zgariata, si unu pic deformata; se poate face )    25 E

- Oglinzile sunt rabatabil electric dr/st 45 E/ bucata

- Capac portbagaj                50 E

- Parbriz  ( este impecabil )    100E

- Luneta spate                      100E

- Lampa spate Dr(stop spate )    50E

- Geam usa                            30 E

- Macara geam spate ( fata nu mai  merge de accident ) 35 E bucata

- Navigatia (in afara de acel monitor din bord mai face parte si altceva din aceasta optiune?? nu stiu daca este cu tot cu magazia de cd ) 150 E

- Trapa ( nu mai merge motorasul.. a ramas ridicata ) astept o oferta de pret ....

- Jantele sunt model BBS ( sunt zgariate, una singura este un pic lovita , la cerere pun poze cu ele. Eu am mers cu ele cu 200 si nu vibreaza nu fac urat sunt foarte bune chiar daca sunt zgariate pe aici p'acolo). NU le dau cu cauciucuri pt ca am 2 cauciu de un fel si 2 de un fel si sunt cam poraste - 1000 ron

- Toba finala 70 E

- Amortizoare ( eu am luat masian anul trecut... si fostul prop abia le schimbase impreuna cu discurile de frana ) 600 ron toate sau 350 ron 2 buc

- Motorul am inteles ca este fisurat de la impact ... il vand pt piesele din el pt ca nu cred ca este posibil sa l pui pe masian: 400 E

- Cutia viteze in 5 viteze : 250 E

- Altermatorul ( in primavara nu mi mai incarca si l am facut: am schimbat prin el releul de incarcare.. am platit vro 600 ron ) 500 ron

CE MAI ESTE PE SUB MASINA ... PUNTE, FUZETE, ESAPAMENT S.A.M.D. NU AM PRETURI PT PIESELE RESPECTIVE PT CA NU MA PRICEP. ASTEPT DIN PARTEA VOASTRA CERERE DE POZE SI OFERTA DE PRETURI LA PIESELE PE CARE LE DORITI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0723141693 VALENTIN. MASINA ESTE IN BUCURESTI. CEI CARE VOI PIESE IN TARA LE TRIMIT CU FAN CURIER. TRANSPORTL IL STABILIM LA MOMENTUL RESPECTIV CINE IL PLATESTE

Bancheta spate este un pic descusuta

Mai este :

- Spoilerul spate 80 E

- CD playerul 45 E ( nu stiu inca daca este impreuna cu navigatai sau este doar magazia de CD) trebuei sa vb cu cienva care stie, sau sa ma documentez un pic.

Am pus poze la toate jantele, si este si aceea ciupita... restu sunt doar zgariate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam astea sunt toate pozele pe care le am facut pana in momentul de fata. Pana luni ( 19-10-2009 ) poate o sa am ceva cerere la piese si o sa ma apuc sa o dezmembrez ( luni o iau de la service ). Cei care vreti altceva in afara de caroserie si luc simple de desfacut ... va rog sa veniti cu indicatii la subiesc ca sa ma descurc sa va gasesc ce vreti si unde se afla piesa respectiva. Spre exemplu la navi este vorba doar de acel monitor din bord.. sau este cu tot cu casetofon si cu magazia de CD uri ??

P.S Scuze ca am postat in mai multe randuri dar este timpul mic pt a face up date unui post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Cand ai timp, poti sa masori dimensiunile trapei? Si un pret orientativ daca se poate te rog.

Mersi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PArerea mea e ca preturile sunt mai mult decat de bun simt!Asa cum zicea si Matrixxx pune si tu de unde esti si mai ales unde poate fi vazuta masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

0723141693 VALENTIN. MASINA ESTE IN BUCURESTI. CEI CARE VOI PIESE IN TARA LE TRIMIT CU FAN CURIER. TRANSPORTL IL STABILIM LA MOMENTUL RESPECTIV CINE IL PLATESTE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salve Mincki.

Dupa cum am vorbit la tel, ma bag pe lista cu turbina (o sa verific daca merge la S40-ul meu).  ::)

Sa te gandesti la un pret.

Thanks!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azi am fost la volvo sa vad masina si sa vb cu cei de acolo si mi au zis ca motorul nu are absolut nimic, si cutia de viteza are o prindere rupta... care se poate face fara nici o problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stii daca cd merge si la s60 2005?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi faci si mie un pret pe pachet: pompa de frana, jante, panoul cu sigurante din portbagaj/stanga si HU801, de fapt si boxele, navigatia?

Trimite-mi un PM, te rog.

Mersi,

Silviu "URSU"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am hotarat ca nu sunt destule cereri... si luni o sa vand masian cu totu asa cum este. Imi pare rau pt cei pe care i am incurcat. Numai bine.

Share this post


Link to post
Share on other sites