jhon81

lipire radiator

14 posts in this topic

cine stie cu ce se poate lipi un radiator la 960 2.0 turbo,16 valve.este crapat chiar pe la o margine din aia de plastic si chiar pe linga cotul ala de vine furtunul din chiuloasa.am incercat cu mai multe solutii,insa niciuna din ele nu a dat rezultate bune.odata incins motorul la temperatura normala,dadea din nou antigel afara.si pierd destul de mult,cam 1l/zi.deja a devenit foarte enervanta sa tot stau cu grija,sa completez intruna.daca stie cineva cu ce pot lipi sau a mai lipit cineva asa ceva si a tinut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca trebuie sa te gindesti la altul.Si eu am avut la un Opel radiatorul fisurat tot unde aveam plastic si a trebuit sa cumpar altul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe criza asta,greu este de luat altul.este destul de scump.trebui sa existe ceva de lipit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Exista de la "Bison" adezivi speciali pentru mai multe tipuri de utilizare. Eu am lipit carcasa unui far cu asa ceva si e f ok.

Poti incerca... se gaseste in hypermarket-uri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

este pe calea grivitei un centru de rep radiatoare

treci de podul grand si de cimitir .pe dreapta venind de la gara de nord

bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

ms pt informatie si cu primul drum la bucuresti,am sa trec pe acolo,stiu unde este.in caz de nu rezolv cu ceva solutii de lipit.acum inca completez intruna antigel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cam scumpi baietii dar s-ar putea sa o rezolvi.

este pe calea grivitei un centru de rep radiatoare

treci de podul grand si de cimitir .pe dreapta venind de la gara de nord

bafta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar un SH, lipitura tine... pana cand curge data viitoare

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Daca vrei lipituri pe aluminiu ,stiu eu undeva dar  este cam scump.30-40 pe cm  de sudura .Dar este meserias.  S.C.CAUTIS Srl .Tot ce vreti a suda  in aluminiu si nu numai.Face carosarile  de autoutilitare si autocamioane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

la mine nu este spart in partea de aluminiu,este fisurat la unul din bazinele alea de plastic de pe margine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acolo l-am avut si eu fisurat pina la urma a trebuit sa-l schimb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pare ca nu am alte solutii nici eu.ori completez intruna antigel,ori sa caut altul SH.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se pare ca nu am alte solutii nici eu.ori completez intruna antigel,ori sa caut altul SH.

Daca nu ai rezolvat inca problema,in Timisoara este o firma care face radiatoare.Noi lucram cu ei(facem radiatoare pentru motocicletele din service),preturi foarte bune,iar calitativ,fara comentarii.Cred ca este un SA national,s-ar putea sa fie si la voi in zona.

Se numesc RAAL-VEST(RAAL DIVISION).Date de contact din Timisoara am,daca te ajuta, Gasparel Flavian,director comercial,tel.0728326700.Ideea e ca radiatoarele facute de ei ajung la pret de unul second,chiar mai putin,dar sunt foarte calitative.

Succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu am rezolvat problema inca.merg cu busonul slabit de la vasul de expansiune si asa nu mai face presiune si nici nu mai curge.din primavara incepem serviciul si o sa fiu aproape de Timisoara si in caz de nu o rezolv pina atunci,am sa apelez si la varianta asta.Ms mult pt informatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now