danutzzz

Poate ma lamureste si pe mine cineva...

Ce viteza credeti ca avea a 2-a masina?   18 votes

  1. 1. Ce viteza credeti ca avea a 2-a masina?

    • Pana in 300km/h
      11
    • Lejer peste 300 km/h
      7

Please sign in or register to vote in this poll.

25 posts in this topic

Cred ca lamborghini sau corvette

Cred ca avea vreo 220-260maxim

Share this post


Link to post
Share on other sites

parerea mea e: - corvette

si cred ca avea 300km/h, dar nu mult peste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Avea pana in 300... nu pot sa spun ce e

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Parerea mea este  aprox.250-260km/h.Masina dupa care s-a facut filmarea este in spatele alteia care merge cu 130.Spun ca merge cu 130 ca era pe autostrada  iar la depasirea ei masina dupa care se face filmare  are la intrarea in banda cam aproape 150  .

    Considerind stationata masina dupa care se face filmarea, posibil ca masina Unu ar avea 120-130Km/h .Cam asta ar fi rationamentul meu.In realitate numai soferul  masinii Unu ar stii unde se "zbatea acul"

.Sa fie Maserrati,Corvette.!!..Ideea este ca daca aveti rabdare si dati pas cu pas rularea ,se vede in oglinda masinii dupa care se filmeaza ,masina Unu,,,Succes:)...In orice caz nu aduce cu V50 D5 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

250 km/h ? ma gandesc ca daca eu stau pe loc si trece o masina cu 100 km/h pe langa mine nu se vede asa. Masina aia a disparut efectiv in 3 secunde. Eu zic 300 km/h cel putin. Masina aduce cu un Corvette.

Share this post


Link to post
Share on other sites

250 km/h ? ma gandesc ca daca eu stau pe loc si trece o masina cu 100 km/h pe langa mine nu se vede asa. Masina aia a disparut efectiv in 3 secunde. Eu zic 300 km/h cel putin. Masina aduce cu un Corvette.

Exact la asta m-am gandit si eu cand am zis ca are peste 300km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic ca este cu siguranta o masina japoneza. Acura/honda/nissan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresit  ;D, era un logan!!!! si masina care filma mergea cu spatele!!!! ;):sign5:  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Era corvette, probabil z06 13984-2007-Chevrolet-Corvette.jpg, i se vede pt. o fractiune de secunda lumina galbena de gabarit de pe fata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Categoric Chevy Corvette penultimul model Z nustiucat. Cum zice xydexter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Corvette e mai jos si mai putin masiv. Cred ca e ultimul Nissan. Nush acum cum se cheama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigur e chevy!Daca te uiti la imaginea care iti apare inainte de a da play se vede exact forma masinii.Aceleasi stopuri,aceleasi linii curbate,aceiasi forma.Categoric chevy

Share this post


Link to post
Share on other sites

La o revedere parca arata a corvette...cel putin in spate are 2 stopuri rotunde.

Am fost sceptic pentru ca de obicei americanii scot dintr-un v8 maxim 200 de cai :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vette

Am fost sceptic pentru ca de obicei americanii scot dintr-un v8 maxim 200 de cai :)

Nu prea :D, ZR1, Ford GT, etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva in genul Corvetului prezentat, am chinuit sapt. trecuta. Ala fain, alb dupa moda, jenti, 4 guri de evacuare, zgomot de zgomot si eu cu dricu meu lipit de el... :D Accelera baiatu' si io lipit de el. 140 - 160 - 200 si io lipit de el. Apoi, frana si de la capat. N-am avut loc ca tare l-as fi depasit  :D. Pe undeva intre Buzau si Rm Sarat, soseaua-i lata dar circulata... Masinile americane au motoare mari, da caluti ioc. Oricum omul era vadit nervos ...Am mers acu multi ani cu un Pontiac Trans Am, 5000 cmc, V8 parca si il faceam cu golfu' 1,8 i de-i sarea camasa de pe el.  Mananca benzina degeaba americanele, si cata mananca dar la sprint sint varza pentru ce motoare au  ;)

Era corvette, probabil z06 13984-2007-Chevrolet-Corvette.jpg, i se vede pt. o fractiune de secunda lumina galbena de gabarit de pe fata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alea vechi da, motor mare caluti destul de putini, dar sa nu uitam ca majoritatea erau aspirate sau in cel mai bun caz supercharged + grele. Un 69 Dodge Charger RT avea aproape 2T.

In ziua de azi nu mai au toate putini caluti si avand in vedere economia lor nu le pasa de marimea motorului, dar lasa de dorit la multe aspecte, nici la ei nu se mai fac legende.

In orice caz motoarele vechilor masini americane erau extrem de fiabile.

Ce mi-ar place un 69 Dodge Charger RT, vis de mic copil  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am derulat si eu cu atentie imaginile si am ajuns la concluzia ca era un OZN condus de un omulet mic si verde.

:)

F rapid dispare.

Eu nu ii dau mai jos de 300..... avea peste dublul vitezei celuilalt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca doar o proba pe autostrada cand nu este trafic va clarifica situatia. Depaseste cineva cu 200 pe cineva care merge cu 50. Se face un filmulet si se compara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xydexter: Ce prompt ai fost:) Da Corvette..Cica ar fi avut 287Km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now