str

Salut, un nou stres pe forum :)

21 posts in this topic

Buna dimineata, numele meu este Adrian (prietenii imi spun "str" sau "stricat" :P ), 23 de ani, din Constanta (nu am permis inca). De ieri, (dupa multe drumuri prin tara, oameni deranjati, bani aruncati) 13.11 am intrat in posesia unui 850 T5 - 2000CMC, 210CP - starea sa nu este tocmai buna, dar nici rea, insa, am de gand sa fac masinuta sa mearga si sa arate impecabil - si aici, o sa va stresez ocazional cu sfaturi/intrebari.

Cum am zis si mai sus, nu am permis, si sper ca pana il iau, sa am masina pusa la punct (cel putin motorizarea, siguranta, totul inafara de aspect fizic/vizual).

Va salut ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Felicitari pentru alegerea facuta!

Ce an este masina?Ce probleme ai cu ea?

Asteptam poze ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit in club! Vrem poze cu masina atat acum cat si dupa ce va trece prin mainile doctorilor. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi :) masina este din '95

Ce probleme .... ufff e greu de zis

Am niste probleme cu directia, cu cutia de viteze, ambreaj, tb schimbate filtre, ulei, niste furtunase care prezinta uzura, samd

Iar la capitolul aspect - masina zici ca a fost pictata cu galeata de vopsea ... se vede ca a fost lovita de la 100 de metri, dar chiar si asa, tabla este foarte ok, doar vopseaua o strica, trapa este defecta, scaune, bancheta, sunt foarte uzate, volan la fel , portiere ... ce sa mai, tot interiorul tb refacut/inlocuit.

Inca nu am urcat-o pe o rampa, sa vad ce mai are ... dar in mare, cred ca sunt doar cele enumerate mai sus.

La capitolul poze ... o sa folosesc pozele pe care mi le-a trimis omul de la care am luat-o (camera pe care o detin, este plecata in vacanta, in tarile calde:P )

http://img200.imageshack.us/i/a22be9e75f2f61f8c863a82.jpg/

http://img694.imageshack.us/i/b23c9c5b8dbb589e30eecf6.jpg/

http://img200.imageshack.us/i/dsc00732w.jpg/

http://img694.imageshack.us/i/dsc00733.jpg/

http://img694.imageshack.us/i/dsc00740l.jpg/

http://img193.imageshack.us/i/dsc00741r.jpg/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stricatuleeee, bine-ai venit printre noi breeeeeee !!!!

S-o stapanesti sanatos, chiar vroiam sa-l sun azi-noapte pe Florin sa vad daca ati ajuns bine, dar m-am luat cu altele si pan' la urma am picat rupt

Misto steaguri ;)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi :) am ajuns cu bine, dar si noi am picat rupti la pat, a fost un infern intorsul in cta, datorita traficului, un prieten a ramas fara carnet, altul era sa ramana fara el, a fost drum cu peripetii, nu gluma.

Referitor la steaguri ... o sa dau jos toate chestiile alea, nu imi plac deloc, cred ca strica tot aspectul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit ... frumoasa fiara chiar si in starea actuala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si mie imi pare ca arata bine DAR fiind alba nu se vede prea bine din poze .

Sa o stapanesti sanatos mai STR si nu uita sa-ti completezi profilul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ai venit printre noi si......bafta la examen :D.....ca nu cred ca ai sa stai prea mult fara carnet si sa te uiti la bijuteria de masina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit in club si felicitari pentru achizitie.

Asfalt uscat !  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

frumoasa achizitie! felicitari!!

si acum treci la treaba: ia-ti permisul si aranjeaza ''masinuta''

dar ai grija.... e chiar un ''mean machine'', cine are, poate sa confirme!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit alaturi de noi ! Sa te bucuri cit mai mult de bijuteria ta !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit si sa stapanesti sanatos masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doamne, cat stress pe aici  ;D

Bine ai venit in Volvo-Club!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Bine ai venit.

Sa o stapanesti sanatos. E foarte frumoasa mashinutza ta, dar poate totusi reusesti sa ii schimbi culoarea [nu se potriveste albul ala. ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc frumos toata lumea:)

Din pacate, nu am suficienti bani momentan ca sa o fac "luna" din prima, dar voi investi treptat - ultimul lucru fiind aspectul pe care-l are.

Partea proasta, e ca am un program de lucru destul de prelungit, si pana cand ajung "acasa", deja mai toate locurile sunt inchise.

Cel putin pana imi iau carnetul, tot cred ca o fac sa mearga uns (sper) - o sa fie ceva mai greu, ca nu prea sunt mecanic/electrician/etc, dar asta este :) Momentan vreau sa vad unde doamne iarta-ma e filtrul de ulei, ca nu l-am vazut sub nici o forma. Cumva este sub filtru de aer al turbinei ?

Cat despre culoarea ei .... nu stiu, alb arata ok, dar nu m-am gandit atat de mult in viitor, si oricum sunt foarte indecis, o pun biletele intr-un bol, si trag la sorti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

filtrul de ulei e sub motor - pune masina pe cric/capra si uita-te sub ea, pe partea rotii pasagerului. Daca schimbi uleiul, sa pui neaparat saiba noua la surubul baii.

Toate problemele/neclaritatile pe care le ai - ai sa le rezolvi in mare parte aici.

Bafta ! Si putin curaj - nu lasa chiar pe toata lumea sa-si bage nasul in masina ta.

Sa cauti filtru MANN  - cod W917.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca ii dai jos ce are lipit pe ea sa nu ramana cumva o nuanta mai deschisa in acel loc si sa arate mai nasol apoi. Mai bine le lasi. E faina si asa.

S-o stapanesti sanatos :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit cu fiara ta, ai o maschinen de care se indragostesc toti, instant, ia-ti repidi permisul si calareste-o tare, ca poate multe. bafta la reparatii si

CpNmTbo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now