irina_f

p r a f ...... la volan

8 posts in this topic

Unul din comentarii zice asa:

"In masina (un Opel Astra Caravan) mai aveam 2 colegi, io la volan. In spate un alt coleg de-al meu tot cu o masina identica. Viteza de croaziera 160 km/h (aveam ora fixa la care tb sa ajungem si ne-am zis sa nu intarziem, ca de, nu da bine sa intarziem). Toate bune si frumoase, ne apropiam de Pitesti, mai aveam putin pana la iesirea pentru Pitesti Sud/ Craiova de pe autostrada. In fata mea (tot pe banda 2) alte 3 masini care mergeam grupate si cam aproape una de alta (pentru gusturile mele, nu-mi place idea de “supozitorâ€). Mai fratilor la un moment dat vad cum celor din fata mea li se aprind stopurile pe frana si se trag pe dreapta fara semnal, instinctiv am facut si io acelasi lucru………..si fara sa ma uit daca am ceva in dreapta (noroc ca nu era nimic), la fel au facut si cei din spatele meu.

FRATILOR………era ceva unic, ceva ce nu mai vazusem……..PE AUTOSTRADA, pe sensul de mers Bucuresti -Pitesti, venea ca o floricica (dinspre Pitesti), pe CONTRASENS un nene cu un Polo sau Golf naiba stie, pe BANDA 2, FARA avarii si cu ceva viteza.

Stiti era ca in bancul ala cu “La radio se anunta ca pe autostrada este un nebun care merge pe contrasens. Imediat se primeste un telefon la radio si o voce disperata anunta: Domnilor nu este vorba doar de un nebun, sunt o multime de nebuni care circula aiureaâ€. Am ramas fara cuvinte……….acum cred ca totul este posibil………..si nenea ala din VW nu avea nici o problema , nu parea sa dea semne ca e ceva in neregula, mi-am zis si io “macar dc mergea cu avariile pe banda de urgentaâ€, dar NIMIC.

Poate va ajuta sa intelegeti………avea numere de Romania (TARA TUTROR POSIBILITATILOR)"

:tard: :tard: :tard:  ?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uite de-asta merg eu cu 120 pe "autostrazile" romanesti. GIIZAS, ce "oameni"  :banghead: Am patit si eu o faza de-asta, tipul mergea in marsarier, dar pe banda 1, pe a2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sint persoane in unele cazuri ,care arata f. normal dar daca am stii ce au in cap sau ce gindesc la momentul T1 cind  parca sint din alta lume si fac ceea ce  fac  ,dorind sa ne amuze sau sa para deosebiti ,sa nu ne mire.Mare este gradina lui Dzeu...

  United States ,ca sa zic asa ,a pierdut locul intii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi cel cu VW-ul este epic, mergand in lumea lui pe contransens si uzand din plin de calitatea de roman cu toate posibilitatile disponibile, nici cu povestitorul nu imi este rusine...

Desi a incercat sa dreaga busuiocul cu "ma grabeam si nu e bine sa intarzii ... nu imi place sa fac pe supozitorul..." - deci principii solide si bun simt debordant - tot roman ramane si el. 160 km/h este viteza ilegala pe A1, sau oriunde in Romania.

Si mai si zice, suparat, la sfarsit:

Poate va ajuta sa intelegeti………avea numere de Romania (TARA TUTROR POSIBILITATILOR)

Boule, si tu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se poate circula cu 160km/h in romania???Unde?? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

oricum toate ''baubau-urile '' astea sunt formidabile... si am citit doar cateva.

am murit de ras...

TOTI am fost praf la volan candva.....

poate ar fi un subiect bun si pentru noi, sa ''ne laudam'' cu vitejiile noastre mai mult sau mai putin mature.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now