Guest alina_tm

Am voie si eu sa ma laud?Chiar daca nu tine de Volvo.....

17 posts in this topic

In filmuletul de mai jos este un trike realizat integral de sotul si fiul meu acum cativa ani.

Stiu ca nu e...Volvo,dar e munca unor oameni talentati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

BRAVOOOOOOOOOOO !!!!!

:hello2: :hello2: :hello2: :hello2:

Descopar din ce in ce mai multi oameni deosebiti pe forum, si nu poate decat sa ma faca sa ma simt mandru !

Keep it up !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fain! Felicitari! In alta parte,tara, nu a incercat sa-l omologheze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fain! Felicitari! In alta parte,tara, nu a incercat sa-l omologheze?

Se poate oriunde,e si varianta cu"iei CI si placute cu seriile de la un altul,accidentat",sunt o mie de variante,nici una in tara noastra!

Dar,ideea era ca e facut aici,de ce nu se poate...aici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beeton

Bineinteles ca RAR-ul romanesc tace si nu apreciaza si da vina pe unul pe altul, pe hartii etc, daca se vrea se poate, e un mare pacat sa nu fie omologat.

In orice caz...las' ca exista alte tari vecine in care se poate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari celor care l-au construit, multa rusinica rar-ului, e cea mai anacronica institutie dupa finantele publice, in anglia de exemplu poti sa inmatriculezi si un lighean cu volan daca corespunde normelor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super trike-ul. rar - ciment!!!!!!, vorba unor mai ''invatati'' ca noi. 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari! Chiar daca in general nu am de ce, lucrurile de genul asta ma fac mandru ca sunt roman! E superb ce ati facut acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super fain arata.

Daca mi-as permite mi-ar placea sa am si eu macar una.

Arata foarte tare, felicitari!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Excelent! Bravo voua pentru initiativa si pentru munca depusa.

Macar asa sa bata un vant american si pe la noi....

Inca o data felicitari!

Pana la urma s-a omologat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Excelent! Bravo voua pentru initiativa si pentru munca depusa.

Macar asa sa bata un vant american si pe la noi....

Inca o data felicitari!

Pana la urma s-a omologat?

Nu s-a omologat! Iar vantul ala...american,bate de mult pe aici.Sotul meu este foarte cunoscut in comunitatea moto,chiar pe plan european,fara exagerare.Custom-uri realizate de el participa la expozitii europene in fiecare an.Dar,pentru ca e Romania si nu este atat de interesant ca si fotbalul,motociclismul nu se mediatizeaza!

Si,ca sa continui cu lauda...,sotul meu,Marcel Mihaescu a "alergat"in tinerete pentru Clubul Sportiv Cooperativa Progresul Timisoara,unde a luat premii cu o motocicleta cu atas,cu motor de Wartburg,construita de el,in echipaj Mihaescu-Bereszky.

post-0-12877870646459_thumb.jpg

post-0-12877870648321_thumb.jpg

post-0-12877870648953_thumb.jpg

post-0-12877870649488_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand sa-ti traiasca sotul si baiatul, poate baiatul tau va prinde vremuri mai bune in care acest hobby sa devina o afacere profitabila, exact cum vedem noi pe la TV .

Doi la mana, sunt sigur ca se poate omologa pt ca Iustin Capra (marele sau micul inventator) are mai multe jucarele din astea omologate deci sigur se poate dar e greoi sistemul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand sa-ti traiasca sotul si baiatul, poate baiatul tau va prinde vremuri mai bune in care acest hobby sa devina o afacere profitabila, exact cum vedem noi pe la TV .

Doi la mana, sunt sigur ca se poate omologa pt ca Iustin Capra (marele sau micul inventator) are mai multe jucarele din astea omologate deci sigur se poate dar e greoi sistemul .

Nu omologate...,patentate ca si inventii,e o diferenta.Am studiat si varianta asta,dar vorbim de doua chestii diferite,inventia e una,omologarea RAR e alta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari sotului tau si baiatului tau pentru o asa frumusete. Nu ma mira sa-l fi vazut anul asta la o expozitie moto organizata intr-o localitate din Bihor.

RAR- institutie de bagat bete in roate.

Si fratele meu s-a lovit de treaba asta acum vreo 9-10 ani, asa ca s-a suparat si a "taiat-o" in Australia cu familie cu tot.

Tineti-o tot asa domnule Mihaescu. Poate o sa devina si Romania o tara normala in viitor.

Numai bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now