Sign in to follow this  
Followers 0
Maurice

Cu buletinul la granita

13 posts in this topic

Vreau sa plec pana la Viena cateva zile si ieri am vazut ca pasapotrul nepoatei (pe care o vom lua cu noi) este expitat.

A mai iesit cineva cu buletinul in ultima perioada din tara?

Am cunostinte care au fost fara probleme, dar in primavara, sincer am un nod in gat, sa ma intorc de la Arad, n-ar fi prea placut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-ai nici o problema cu buletinul, nici la noi nici pe afara, numai sa fie in regula buletinul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am fost si eu cu familia si-am trecut cu buletinul fara probleme poti sa mergi linistit. Mai ales ca daca te vede ca esti in familie nici nu te controleaza. In multe granite nu o sa vezi pe nimeni numa treci prin ea ca prin orice alt loc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pana la Viena nu e problema, numai fie buletinul in regula. drum bun!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca iti este frica ...ia-ma pe mine si vorbesc eu cu vamesii ....si la dus si la intors ....si nu te costa nici macar 1 redbull  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca nepoata nu are 18 ani nu va putea iesi . Stiu pe cineva care a fost intors de la granita cu toate ca baiatul lui care avea 17 ani si buletin era cu amandoi parintii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danyx  ;D

Nepoata n-are 18 ani, dar au fact parintii declaratie pentru incredintarea minorei cu datele din bulatin catre nevasta-mea care si-a scos cazier cu specificatia insotire minor.

Am mai luat-o cu noi cu aceleasi acte, mai putin buletinul, avea pasaport valabil.

O sa vedem...la Arad

Share this post


Link to post
Share on other sites

          N-ai nicio problema daca ai procura din partea ambilor parinti si cazier valabil(dar ai grija sa nu le uiti acasa ;)),asta ti-o spune un"navetist".Sunt sofer de autocar,trec des pe acolo intalnind si situatia in cauza.Drumuri bune!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mers fara nici o problema.

Ungurii fac vama la iesire si nu ne-au cerut nimic, nici imputernicire, nici cazier, nici acordul parintilor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti-am spus eu ca vorbesc ...... dai si tu 1 red bull , daca tot nu m-ai luat cu tine  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fac un efort (este impotriva vointei mele) si iti aduc o bedbula austriaca  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0