cristicul

Service bun si ieftin in Bucuresti

91 posts in this topic

am fost si eu astazi la ei cu o problema de scurgere la lichidul de servodirectie,si m-au rezolvat repede si f ieftin 25 ron manopera dupa ce au dat jos vasul de expansiune pe care era atasat vasul pt ulei servo.au curatat si verificat vasul,demontat si testat la presiune furtunul care pleaca din vas catre pompa servo;intre timp un alt baiat a plecat sa cumpere niste coliere noi foarte bune,scurgerea dovedindu-se a fii de la coliere.de principiu aceleasi precizari,foarte seriosi,m-au castigat ca si client.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Moldoveanu Constantin, EGRul nu are nici o treaba cu galeria de admisie, el se afla sub pompa de inalta presiune si dureaza cam 3-4h sa-l dai jos si nimeni nu lucreaza cu 10 lei pe ora in Romania .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, traducerea carcotelilor ar fi:nu trebuia sa te duci la service-ul ala ci la reprezentanta, ca doar acolo se "repara totul perfect".

Asta e, data viitoare vei stii unde sa te duci si mai ales, ce culoare are ambalajul pieselor. Asa,nu vei mai avea mustrari de constiinta ca ti-au iesit prea putini bani din buzunar pentru manopera si piese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdan eu nu te contrazic dar iti zic ce am vazut,doar ca daca am facut toate operatiunile la ei sub forma de pachet,si daca totul era demontat poate nu a fost nevoie sa-mi ia asa multi bani ca si cum ar luao de zero,dar in fine numai conteaza.Trebuie sa o rezolvam neaparat cu bordul:)).cum mi-l aduce Mircea te sun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrix, ai inteles foarte bine .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recomand si eu pe baietii de la GI Euroservice, amabili si cu mult bun simt. Am fost weekendul trecut la ei pt a-mi schimba radiatorul de la clima si sunt multumit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gieuroservice - revizie completa, 80 de lei. Cu verificat absolut tot, schimbat toate filtrele/ulei, scris in carte, sticker etc. Suuper de treaba oamenii, si dupa parerea mea super profi. Le-am facut cunostinta cu Vovolina si ne-am facut abonament :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am revenit la Gieuroservice dupa aproximativ 2 ani . Au mai construit o hala cu 2 posturi de lucru , cu elevator la unu si canal la celalalt .

Am schimbat 1 brat suspensie roarta , 2 bielete antiruliu , 1 cap bara , 2 bielete de directie , 4 amortizoare (fata+ spate) , placute frana fata , filtru aer , 2 inele cauciuc la toba . Aveam un etrier de frana fata dreapta blocat care a fost deblocat , inlocuit cilindrul si garnituri noi . Piesele au venit repede si am beneficiat fiind client vechi de 10% reducere la pretul pieselor . Manopera a costat 400 ron .

Foarte multumit !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am schimbat astazi placute frana fata si spate cu 100 lei manopera, la baietii

super meseriasi de la Gieuroservice; si-au montat elevator si lucreaza la trei

posturi, foarte rapid si corect, imi place de ei, bravo lor, sunt demni de toata

stima; cand e graba pun mana toti sau cel putin doi la aceeasi masina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yeeeeeeeeeeey !!! :hello2: :hello2: :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am revenit si eu la service.

Cu distributia. Mi-au facut distributia si revizia. S-au miscat bine baietii, au schimbat rapid toate cele 3 role, pompa de apa, filtrele, curelele si ce a mai fost de schimbat.

Masina merge bine, sunt multumit.

Edited by ValiU

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceva prin vest sau sud nu stiti? Exceptand augsburg. gieuroservice mi-e peste mana de departe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai te duci cu auto ... bus-ul? ar fi service-ul lui Packard, langa Carefour Orhideea ;

nu stiu daca e comparabil cu Gieuroservice, dar au mai fost volvisti acolo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Recomand si eu GI Euroservice! Am fost weekend-ul trecut la ei pentru ca-mi zdranganea ceva pe puntea spate la orice gropita luam, cu orice roata.

Concluzia: placutele spate cand au fost schimbate de un destept, au fost puse invers (cea cu sarmulita era la exterior in loc sa fie la interior).

Cost total : 80 ron - (montat + demontat rotile spate + etrieri + schimbat pozitia placutelor intre ele) un pret mediu as putea spune, 70 ron mi s-ar fi parut mai corect, dar nu mai comentez acest aspect pentru ca am fost multumit de serviciile si atitudinea lor friendly.

Plusuri: baietii sunt sociabili, glumeti, stiu meserie, se ajuta intre ei, fac o echipa remarcabila, au dotarile si sculele necesare cred pentru orice tip de operatiune, lucreaza curat si au grija sa nu murdareasca sau deterioreze ceva la masina.

Minusuri: localizarea service-ului (e destul de departe si cam greu accesibil fara un GPS bun si actualizat la zi + ca zona e neplacut populata de indieni autohtoni - din aia pe care nu-i suport eu, pt. ca stiu si tigani care-s super oameni), lipsa unui butoi cu apa plata si/sau tonomat de cafea contra cost pt. ca as fi baut una (sau poate existau dar nu le-am vazut eu) si...cam atat.

Overall ii recomand cu incredere, eu voi mai apela la ei cat de curand cu un schimb de bielete si probabil o revizie completa.

Stima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tonomatul de cafea exista de mult; un leu paharul, dar merge mai bine

cu 2 x 50 bani ... apa nu este, doar la robinet , eu imi iau pe drum un pet

de Borsec ..."indienii" s-au mai latit intre timp, asta e situatia cam peste tot ...

nimic nu e perfect pe lumea asta, eu vad partea buna si e f. buna chiar ...

Edited by alexpopeystar68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am scris si in alt topic ca mi-am schimbat antigelul la Gieuroservice,

dar aici vreau sa spun altceva : se duc volvistii in str. Negostina in

stil continuu, nu stiu daca sunt de pe forum sau independenti, am

vazut trei masini XC cand am fost acolo ! :hello2: si era sambata!

Bravo lor, sunt de tot respectul .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si eu am fost de curand la ei, la Gieuroservice. Mi-au schimbat radiatorul de clima si mi-au reincarcat cu freon plus igienizare instalatie. Baietii de acolo sunt politicosi si se pricep, avand pe mana destule volvouri in ultima perioada. Iar preturile la manopera sunt decente. Tot respectul pentru ei, :hello2::headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astazi am schimbat la ei bara stabilizatoare. A durat o ora, au lucrat frumos, curat , chiar au experienta. De dimineata erau 3 volvouri. Promti si lucreaza frumos cu programari.

Nota 10. Acum e alta masina. Bara era uzata rau. Faceai elice di n bucsi doar cu un bobarnac

Recomand in continuare.

Multumes Alex pentru bara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intrebarea este daca se face o revizie "ca la carte" in sensul ca se verifica si se respecta diagrama de service? Sau pt banii aia ti-a schimbat filtrele se uita un pic p-acolo si gata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cine face Volvo stie la ce sa se uite si ce sa verifice . :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai nu era vorba de ceva subiectiv. Eu nu vorbeam ca nu s-ar pricepe sa se uite la cutare chestie sau ca nu stiu ce trebuie facut ci daca respecta diagrama de revizie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Man, a respecta diagrama de revizie inseamna si a-ti schimba volanta la 100.000km, indiferent daca e buna sau nu. Ti-ar conveni asta ?

Programele de revizie la VOLVO sunt majoritatea orientate catre MENTENANTA PREVENTIVA, nu reparatie. De-aia vezi la o vizita in reprezentanta ca te trezesti cu un deviz din 5 cifre :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca daca le ceri, o sa iti faca si asta insa..... clar o sa coste.

Nu cred ca ii deranjeaza sa iti schimbe piesele. Daca tu le dai ok-ul, ei iti aduc si alta masina.

Am vazut ca au soft pentru volvo, cunosteau bine procedurile de demontare/montare.

Sigur te rezolva de niste bani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alex, e vorba de verificari (ca cel putin in cazul de fata la asta se refera) deci nu am cum sa ma trezesc cu nush ce factura.

Ce am vazut eu si se pare ca "s-a impamantenit" o idee/fraza sau cum vrei sa-i zici si nu inteleg de ce se mai numeste revizie cand ar trebui sa se numeasca "schimbare filtre".

Sincer nici nu stiu cum sa ma exprim ca sa nu fiu inteles gresit. :)

Intrebarea este ca tariful este X pentru ca imi schimba filtrele si hai pa sau pentru ca nu este un service de reprezentanta?

@Vali

De ce ti se pare normal ca revizia (si aici ma refer strict la manopera ca vin cu filtrele/piesele mele) sa insemene schimbare filtre si alte verificari (care zice Volvo ca ar trebui sa se faca) insemana alti bani? De ce sa "ma rezolve de niste bani" atata timp cat revizie nu inseamna doar schimbare filtre?

Altfel spus: mi s-ar parea normal ca tariful manopera revizie sa fie X nu Y ca la reprezentanta doar pt ca nu este un service de reprezentanta nu pt ca nu ti-ar face toate verificarile care ar trebui facute (si care nu zic aia de la Volvo ca trebuie facute doar ca sa se afle in treaba).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiind un service micut, fac totul la cerere.

Sunt convins ca daca le ceri, or sa verifice masina conform manualului.

Eu am fost cu o masina pe care dorea cinva sa o cumpere. Au mers cu ea, au verificat-o si si-au dat cu parerea.

Asta la cerere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now