Sign in to follow this  
Followers 0
Guest gyo77

Super baietii de la IATSA Brasov

12 posts in this topic

De catva timp am constatat k aerul conditionat de la S60 meu nu mai functiona...mi-am dat seama cand dadeam pe dezaburire si apoi m-am convins cand am dat pe rece.Am decis sa ma duc la dealer pt k ei sa pricep cel mai bine(normal) ajuns acolo un baiat a luat masina si a bagat-o in servis...eu am stat deoparte de la distanta doar am privit peste 15 min ma cheama baiatul care a bagat masina si mia zis k scapa pe undeva freon si k sar putea sa fie de la radiator (mi-am dat seama repede trebuie sa dea bara jos) asa a si facut rapid in 2min...normal constatarea era clara radiatorul era mancat de pietricele de praf si mai ames de timp masina fiind din 2005 si k sa fie si el 100% a adus aparatu de ultraviolete si k ajutorul unor ochelari mi-a aratat k era verde dl freon pe langa celule zic buuun radiator nou acum normal in treceau prin cap numai mii de lei dar spre surprinderea mea mecanicul imi recomanda un magazin de piese auto k preturi rezonabile asta dupa ce mi-a aratat k cel original face 2500 lei si am ajuns sa iau unul NISSENS la 660 ron suuper ok.In fine  si sa va zic de ce am zis "super baietii" la final i-am intrebat kat face pt constatare au zis "nimic" normal m-am simtit si i-am dat la baiat 20ron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci se poate si la noi...Se pare ca nu sunt peste tot numai japcari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine ca ai rezolvat onorabil !

By the way - cum se poate cu o masina din 2005 sa ai deja problema asta : "radiatorul era mancat de pietricele de praf si mai ales de timp masina fiind din 2005" cind a mea are 14 ani si nu are nimic grav nici un radiator ?...Interesant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o exceptie rara?...sau baietii stiu ce inseamna concurenta si beneficiul dupa un lucru bine facut....ma bucur sa mai aud si vesti bune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut

Matrixxx.

Nu vreau sa ma dau un cunoscator si mai ales in fata ta pentru ca nu prea sunt dar....

La S60 gura de aer din bara este f mare si nu are grilaj.

Si  la mine e varza radiatorul in partea de jos si e din 2006. Cred ca de craciun o sa dau bara jos si o sa pun un grilaj dupa cel original pentru a proteja radiatorul.

Am doua locuri in care chiar ma mira ca nu e spart..... :(

E de la milianele de pietricele de pe drumurile patriei

Multumim baietilor de la IATSA Brasov.

Daca or fi pe forum atunci sa citeasca si sa ramana constanti in servicii.....

Poate nu cunosc asa de multe ca altii dar..... cu timpul invatza, conteaza mult mai mult cum se poarta cu clientii......

Share this post


Link to post
Share on other sites

si eu le urez sa ramina asa in continuare !

(si n-am sa schimb service-ul cit timp ramin asa...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la mine e priza de aer in partea de jos a barii foarte mare. Eu am chiar o lovitura de piatra zdravana in condensator dar nu curge deloc.

bine ca ai rezolvat onorabil !

By the way - cum se poate cu o masina din 2005 sa ai deja problema asta : "radiatorul era mancat de pietricele de praf si mai ales de timp masina fiind din 2005" cind a mea are 14 ani si nu are nimic grav nici un radiator ?...Interesant.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine deja atarna o bucata din intercooler, tot de la pietricele, noroc ca e cea mai de jos. Deh, design facut pentru drumuri, adica acele suprafate de asfalt de negasit in romania pe care nu se gasesc pietricele. La primavara o sa inlocuiesc intercoolerul cu un model mai smecher si cu o ocazia aia probabil o sa pun si o plasa de sarma peste gura de aerisire de sub numar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

asta vara am gasit 3(trei) vrabii moarte (normal!) lipite de intercooler .

h-abar n-am cind le-am luat cu mine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa este... gura de aerisire de jos este k un grilaj mare poate sa intre si o piatra de marime considerabila

Share this post


Link to post
Share on other sites

solutia cea mai buna este sa va pune-ti plasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si la mine la XC70 este la fel DAR am fost norocos pt ca vrabia a nimerit in far nu in radiator .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0