BogdanG

Cu XCul prin Bucurestiul inzapezit

31 posts in this topic

Eu am ramas intzepenit la intrarea pe straduta mea, au facut astia un mal de zapada de vreo 70CM si eu buf direct in el, exceptional numai ca avand anvelope de vara m-am chinuit putin, inainte inapoi si am rezolvat, super AWDul asta de la HALDEX .

Bei Claudiu tu nici nu esti in stare sa intorci masina din acceleratie, sic sic sic ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo de asta...te-am vzut in Calarasi..dar parca era marti  ???;D

Ai dreptate, marti, undeva pe langa prefectura parca (se construieste un centru medical in zona).

Probleme am cu capul nu cu masina.  ;D

Azi a fost mai misto, trage de rupe.

Mi-e frica ca mi-am zgariat bara de la zapada prea mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce bine ca am barile ne-vopsite, pot sa intru cu ele in orice morman, de fapt am intrat in mai multi si a fost de vis, mi-am gasit loc de parcare fara probleme intrand in astfel de nameti de zapada .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cu S60-ul meu a fost "Crima si pedeapsa" - by me, nu aia de de Dostoevski. Anvelope de vara, nu in stare prea buna si 225/45/17. Mai greu cu plecare de pe loc, pantineaza in draci (da stiu plec cu a2a), caraie STC-ul intr-una, dar mi-am facut treaba. In schimb, cu Merecdesul 190, de e la tatal meu, nu am am vut nici o greata. Nu are nici un sistem de asistare, nici macar ABS si cu 4 anvelope de iarna, noi si roti pe 15, am intrat cu el, unde nu trecuse nici omul cu piciorul, cu toata tractiunea spate. Oricum nu condamn S60-ul, ca vina este a mea, ca nu i-am luat bocanci de iarna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai este stiuta problema asta, mai nasol este cand ai AWD, deci ai tractiune, pleci fara probleme de pe loc DAR cand vine vremea sa te opresti nu prea poti, in acest caz mergi cu 30km/h si te injura toata coloana din spate ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume de 1 an de zile "NONAME" de iarna, tractiune fata, nu au fost probleme prin nametii din Bucuresti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now