andy.ro

De-a latu prin mall baneasa :D

16 posts in this topic

Ce sa faci cand afara mai circula doar nebunii si masinile de dat zapada... fuga la mall in parcare :D

Am incercat sa-i evit pe baietii cu BMWuri care se invarteau ca un titirez fara control ...si mi-am gasit locsorul meu undeva in zapada de 30-40 cm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce sa faci cand afara mai circula doar nebunii si masinile de dat zapada... fuga la mall in parcare :D

Am incercat sa-i evit pe baietii cu BMWuri care se invarteau ca un titirez fara control ...si mi-am gasit locsorul meu undeva in zapada de 30-40 cm :D

Cool, maine ies si eu ca m-a tinut destul raceala in casa 1 sapt. Ma duc in parcare la Metro sa vad cum ma distrez si eu cu FWD  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

HA HA HA

Uite aici ce poate rusu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mersi nene :) Dar la ce gheata are ala sub zapada ...as vrea si eu :D (+ca eu n-am frana de mana )

Dar se vede cat de fericit e ca la descriere scrie XC70 Turbo  ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

:'( :'( ,eu de ce nu pot asa ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca tu ai V70 XC nu XC70 ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

De ce sa nu poti? Care crezi ca-i spilu'? Eu zic ca merge beton ....

:'( :'( ,eu de ce nu pot asa ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca tu ai V70 XC nu XC70 ;D

[/quote

Voi nu vedeti ca s-au inversat literele?. Este aceeasi treaba, amandoua au 4 roti, oamenii intra prin 4 usi, au scaune inauntru, stau comod..... stai sa-mi iau ochelarii, parca sunt ceva diferente... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

chiar sunt diferente intre V70 XC si XC70 ;) primul a fost 850 urmat de V70 -> V70 XC -> XC70

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu poate pt ca are alta transmisie fata de XC70,  XC70 are HALDEX II care transmite pana la 95% pe puntea spate, astfel este ca si cum ai transmisie spate cand decuplezi DSTC, virezi stanga/dreapta si o calci, pleaca de fund ca un BMW .

V70 XC are visco cuplaj, ala intra in functiune cand fata pierde aderenta, de aia nu merge sa faci drift ;D

@Andy vezi ca te faci de ras cu explicatia aia .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai andy chiar ca ai dat-o iar in bara ;D

Claudiu intreba de ce nu poate sa dea si el din "fund" cu XCul lui si tu imi spui ca e aceiasi masina XC70 cu V70 XC cand cea mai importanta componenta a unui CROSS COUNTRY este transmisia si aia difera extrem de mult intre V70 XC si XC70 .

XC70 are fix transmisie de XC90, adica HALDEX generatia a 2 a .

Pe wikipedia nu gasesti informatile astea si oricum multe sunt eronate .

Share this post


Link to post
Share on other sites

...V70xc, V70awd si prima serie de xc70.... respectiv pozele,( dupa v70), culorile alb, rosu si negru... cele mai urate Volvo ever!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-am dat domne in bara :D

eu i-am raspuns lui popicu :D

Creat de: andy.ro

Inserează citat

chiar sunt diferente intre V70 XC si XC70  primul a fost 850 urmat de V70 -> V70 XC -> XC70

Scris : Astăzi la 22:39:11 Creat de: popicu

Inserează citat

Citat din mesajul lui: Bogdan G din Astăzi la 10:53:20

Pt ca tu ai V70 XC nu XC70 

Voi nu vedeti ca s-au inversat literele?. Este aceeasi treaba, amandoua au 4 roti, oamenii intra prin 4 usi, au scaune inauntru, stau comod..... stai sa-mi iau ochelarii, parca sunt ceva diferente...

sincer...nici n-am vazut ce a scris catalin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai nene da nu mai ninge o data ca parca mi-e pofta de niste gogosi pe zapada ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

La ce vreme avem,probabil prin martie,sau deloc ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now