33wes

E BAY motor 2.0T

10 posts in this topic

Buna,

De ceva timp caut un motor pentru masina mea. Astazi am gasit ceva mai ieftin. Puteti sa va aruncati si voi un ochi peste oferta. Problema este ca n-am facut niciodata achizitii de pe EBAY si nici de pe alt site gen. Poate sa-mi spuna cineva cum pot proceda in acest caz?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120445323276&category=10432&sspagename=rvi:1:3v_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretul e suuuper bun....acuma depinde si de cat de bine merge acel motor, ce uzura are.......dar ca si pret, e super ok pretul.Daca ai sti ca merge bine, nici sa nu mai stai pe ganduri...cumpara-l

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt 3 astfel de motoare pe ebay, ma refer la pret, doar ca nu stiu cum se procedeaza cu acest gen de achizitii. sper sa intalnesc pe cineva care a mai facut achizitii de pe ebay, poate aflu cate ceva

Share this post


Link to post
Share on other sites

sunt 3 astfel de motoare pe ebay, ma refer la pret, doar ca nu stiu cum se procedeaza cu acest gen de achizitii. sper sa intalnesc pe cineva care a mai facut achizitii de pe ebay, poate aflu cate ceva

Contacteaza-l pe Roberto de pe forum. El a cumparat de pe ebay

Share this post


Link to post
Share on other sites

Este un baiat de treaba pe forum, care ajuta membrii acestui forum cu achizitii de pe ebay,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Credca eu sunt ala,

In primul rand problema e cu transportul. Ai cumva pe cineva acolo sa il ia pe loc ? Pentru ca (,) cand vanzatorul va auzi de livrat in Romania, tara la asa distanta s-ar putea sa zica Nu, si chiar daca ar face-o transportul ar fi enorm.

Daca ai avea pe cineva prin apropiere, sau printr-o tara alaturata sa il iei si sa il duci pe cai alternative.

Spune-mi ce sa intreb sau ce te pot ajuta si te ajut.

Ai numarul meu in semnatura,

Bafta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic  - nu merita sa aduci un motor complet din america decit daca e vreo bijuterie tunata sau esti chiar maniac. Europa e cea mai buna varianta, cu cit mai aproape de noi cu atit mai bine. Aum 33wes face cum crede el mai bine. Nu e imposibil, dar nu merita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu zic  - nu merita sa aduci un motor complet din america decit daca e vreo bijuterie tunata sau esti chiar maniac. Europa e cea mai buna varianta, cu cit mai aproape de noi cu atit mai bine. Aum 33wes face cum crede el mai bine. Nu e imposibil, dar nu merita.

Ala e putin mai aproape, in UK, dar da, s-ar putea sa gasesti si in alte parti mult mai aproape

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi-am gasit un motor la Deva , este ceea ce caut dar provine de pe o masina cu cutie automata de viteze. Cine poate sa-mi spuna, pot sa-l montez pe masina mea, cutie manuala? Nu exista oare o sincronizare din computer pentru motor (la alimentare) la cutia automata, diferita de cea manuala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

N-are legatura motorul cu cutia automata, cutia are calculator separat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now