Guest aling

DILEMA!!!!

20 posts in this topic

Eu, sa fiu in locul tau, as face schimbul....in s80 ai confortul pe care in putine masini il ai...e mare, spatios, elegant, interior frumos.....problema ar fi cu motorul, ca e mare si taxele si impozitul sunt mari, dar oricum si Audi-ul tau e cu motor mare, deci diferenta la taxe nu vei simti intre cele 2 masini.

Cutia de viteze cum e ...automata sau manuala?...

Daca cutia e manuala, eu zic sa il tot iei, sa nu mai stai pe ganduri tare mult...daca e automata...aici nu stiu ce sa zic, poate te indruma altii care cunosc aceste cutii, eu nu stiu cam nimic de ele si nici nu imi plac cutiile automate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imi place la nebunie masina,azi am vb cu baiatul si mi a zis,ca are o problema cu alternatorul si nu i mai portneste termocupla,zicea ceva d eun senzor de temperatura,maine ma suna sa facem un test drive :) daca o repara,de audi m am plictisit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probabil ca o sa te indragostesti de ea dupa test-drive, e diferenta totusi foarte mare intre 1.8t si 2.8 biturbo de 272 de cai  ;) La cum se circula in Timisoara nu cred sa manance mai mult de 15-16, mai mult decat rezonabil pentru ceea ce stie sa faca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diferenta intre 1.8 si T6 la consuma nu prea e, am un amic cu motorul ala, maaaaanca de rupe asai aling ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu rideti!! pe audi am gaz din fabrica si imi ia 16 pe gaz,pe benzi cam 13 dar nu prea merg pe benzina totusi ii criza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

... am eu o presimtire (dupa ce am vazut ca ai inceput sa-ti completezi profilul)... O SA FACI SCHIMBUL!

P.S. eu nu am recomandat asta dar, ai fi bine-venit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sincer nu stiu,am vazut ca baiatul cu s80 are cont si el pe forum si i am citit toate proplemele ce le a avut masina,acum zice ca merge bine ca a reparat o la unguri,sper sa nu ma caute pe forum la audi sa vada ce am postat si eu :)) e posibil sa curga antigelul in partea dreapta a soferului?,am vazut ca se plangea de faptul asta,si masina el a lut o cu nr de IF asta inseaman 90% BUc,cred ca ii cam forjata :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

in bucuresti nu ai ce sa "forjezi" cu atitia cai, a I-a a II-a si vine stopul...Cind iesi din bucuresti se calca pedala zdravan, cine face altfel in bucuresti ori are un put de petrol in curte ori vrea sa-si omoare motorul degeaba. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca i-a picat termocupla de la radiator atentie FOARTE MARE ca s-ar putea sa se fi lasat si cu garnitura de chiulasa ciupita !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Apar si eu, e masina mea...

  Da, toate problemele care le are masina le gasiti aici...

  Chiuloasa nu are nici o probl. oricum masina se poate testa la orice service, sunt deacord!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E foarte bine ca esti de incredere... BogdanG si-a luat tzeapa cu o masina de pe forum si fara niciun fel de chestiuni personale fata de tine, vrem sa evitam repetarea evenimentului :) Asta e tot...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@AlinG trebuie sa casti bine ochi cand iei o masina chiar daca este de pe un forum, dupa cum spunea Alex mai sus eu sunt patit, asa ca verifica problemele clasice ale acestui model, controler ventilator, turbina, cutia de viteze(uleiul la cutie), suspensia spate, problema este ca trebuie sa te pricepi la Volvo ca sa faci toate astea, eu ma pricepeam si tot am gresit .

Succes .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau pt tine BogdanG!, eu nu vreau sa ii ascund problemele, astea sunt si fara nici o suparare daca cineva o refuza... (vorbind la modul general), sincer si eu am luat tzeapa cu ea, am luat-o cu turbina dusa si nu am stiut nimic si am platit destul pentru schimbul ei... deacum, daca o sa imi mai iau masina mai bine platesc o verificare la un service, ceea ce recomand la toti!!! Mai bine dai 1 ban la inceput decat 10 dupa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu am zis ca ascunzi ceva, am enumerat doar problemele masinii S80 T6 si am fost mirat ca nu ai stiut de problemele de cutie si eu personal am fost mirat de problemele de turbo pe care le-ai avut pt ca nu mai auzisem de probleme de turbina la T6 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now