nicu s60

lumini bord s60 2004 benzina

119 posts in this topic

Uita-te mai atent, ca trebuie sa fe 3 surubele, identice cu cele de la carcasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am uitat bine , nu sunt suruburi . Masina mea este 2004 nu stiu daca are legatura sau sunt diferente ....dar imi este frica sa trag de placa ...sa nu se rupa1508313_601681209885222_1384059659_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai vad ca le-ai scos deja, sau a facut-o altcineva inainte. Am incercuit gaurile! Si acum tragi de placa in sus. O sa se agate un pic, dar o sa iasa.

post-259-0-17385600-1388354079_thumb.jpg

Edited by paunionutz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai alea trec prin capacul de plastic :)) trag sper sa nu se rupa !!

Huh a iesit ! , multumesc mult !!!

Revin cu poze dupa ce termin " proiectul !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Or fi altfel la tine, ca la mine sunt doar pe colturi cele 4 (la carcasa exterioara) si cele 3 pe placa! Ideea este ca le-a scos pe toate, deci trebuie sa iasa placa afara acum!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A iesit fara probleme , acum ma apuc sa fac 2 smd-uri , dar la butoanele de jos( dstc ) mai stiti cumva care lamela este plusul ca nu merge masurata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu mai stiu cum sunt, trebuie sa o iei pe incercate! Insa la butonele de jos, din cate imi amintesc, sunt niste beculete mci de tot si vei avea nevoie de leduri mici, ca smd 5050 sigur nu poti sa pui. Cred ca ceva de pe placa unui telefon vechi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am observat , le rezolv , bine ca am demontat placa , sper sa si mearga dupa ce o montez la loc :hello2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc , revin cu poze !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cum sa nu mearga masurat ? +12V e comun iar masa e modulata .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceasta este lucrarea : 1501174_665711353452096_1725155271_o.jpg1496074_665711303452101_934973186_o.jpg1556226_665711250118773_134160110_o.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maine fac si CD-ul sa fie treaba treaba :evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si poate faci si butoanele de jos de la CCM .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care butoane de la CCM ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai sunt facute si alea , rosii cu led-uri smd mici 3528 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

GAta am rezolvat totul , cu o mica eroare am crapat display-ul de la cd-player :)) , daca ma poate rezolva cineva cu unul este perfect ! La multi ani si un an nou fericit tuturor , sa ne auzim cu bine la prima intalnire !!! :hello2::director:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma faci sa rad cu luminile, ete lumina adevarata ;D

48lumeni/bec, total 432 lumeni, cam cat un bec de 50W .

Sunt becuri de cumparat , sau facute de dvs ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt facute de mine din banda rigida Lumitronix.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, ma poate ajuta si pe mine cineva ? am avut o problema cu un bec la reglajul temperaturii , am scos becul am luat altele de la alpadrino si am inceput sa le schimb. gresala mea , am scos toate becurile ( cele noi nu aveau soclu) si la ultimul bec (cand le montam) s-au stins toate ca un scurt (am verificat becurile noi si sunt bune) si mirosea a ars (foarte putin ), acum am ramas fara nici un bec si nu stiu ce sa ars si pe unde ! Va rog un sfat ceva ca sunt disperat , pot lua curent (trage alte fire) din alta parte ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doar la clima, sau nu se mai aprinde in toata masina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

doar la clima, si in butoanele de jos (oglinzi, alarma etc)

Edited by kelyoss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm...nu stiu ce sa zic, ca iluminarea se face pe CAN, nu ai 2 fire cu 12v si masa. Verifica totusi sigurantele si scoate borna de la baterie pentru 5 minute. Poate ai noroc si doar a luat eroare CEM-ul si dispare dupa ce scoti borna. Daca nu.... trebuie sa ajungi la BogdanG sa vada ce s-a ars pe acolo. Din pacate din dezmembrari nu poti lua alt panou de clima, pentru ca sunt codate pe masina si nu va merge.

Mai ai o varianta, o tiganie de fapt, sa tragi 2 fire de pe placa casetofonului (de la un bec), pe placa climei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now