catalinfcs86

iubitori de masini "nemtesti"

20 posts in this topic

Dat fiind faptul ca pe alt subiect mi-am luat o chelfaneala de la un cunoscator in ale masinilor (germane in special), m-am convertit, o sa dau caruta mea din 98 pe aceasta bijuterie germana, ba o sa-i mai dau baiatului si 5000 de euro peste, sper doar sa accepte. Pana la urma este totusi un mercedes, nu stiu daca se injoseste sa-l dea pe o porcarie suedeza.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da :)) eu nu pricep cum sa pui folie pe faruri:D ce om isi merita locul pe tuningmioritic.ro

Share this post


Link to post
Share on other sites

da :)) eu nu pricep cum sa pui folie pe faruri:D ce om isi merita locul pe tuningmioritic.ro

Astia cu nemtesti "n-are" nevoie de lumina noaptea, ei "simte" drumul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cu atita lux, simti orice, chiar si "lux"-ii luminii farurilor  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

up ! ultimul pret 15,43 euro si un pachet de tigari.

negociabil....

sau dau la schimb cu lamborghini, cum doriti !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cred ca mai potrivit era "iubitorii" de masini nemtesti.  :D

Fantastici cei cu ofertele,nu mai stia C180 de unde sa le ia.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Cati retardati la un loc" era un subiect perfect. FRATE !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Genial, nu am mai ras asa bine de ceva vreme ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extraordinar! LOL N-am mai vazut asa colectie de oameni. IQ total masurat/ acel thread = 40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred ca acolo e unul singur,cel care-si vinde masina. Ceilalti fac misto de el.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah. S-a hotarat sa o dezmembreze . :D :D :D

Cred ca in urma mesajului asta s-a hotarat sa o dezmembreze : 

Originally Posted by aditzah

"Jentile alea de audi se potrivesc ca nuca-n perete.

Ce-ai facut acolo cu autocolantu ala negru e tiganie curata.

Farurile si triplele inegrite nu numai ca arata urat si de prost gust, dar iti pun viata in pericol si daca nu e destul si pe a celorlalti participanti in trafic. Daca as fi politist ti-as trage niste amenzi de nu te vezi! Ti-as confisca actele pana ai remedia problema.

Ti-ar mai trebui un eleron de carton si ai castiga garantat primul loc... la kitch!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce vina o fi avand saraca masina ca a incaput pe mana unui retarded?  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu, acum hai sa fim un pic seriosi. Masinile n-au nici o vina. Si nici marcile nemtesti. Ideea e ca e plin de tarani de oras care isi bat joc de ce conduc, dar care, dupa ce isi personalizeaza masinile, le fac "demne" de personalitatea si caracterul lor. Asa ceva, numai in roamania. Pacat. La fel e si cu cocalarii si pitzipoancele care conduc tot nemtesti, pateaza, sifoneaza, murdaresc niste masini, care daca e sa fim obiectivi, sunt printre cele mai bune din lume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pe mine unu a inceput sa ma scoata din sarite etichetarea oamenilor in functie de masina pe care o conduc, ala care are mercedes e tzigan ei bine nu e asa, am mai multi cunoscuti care poseda MB si nu sunt deloc tzigani sau prost crescuti, unu e director de spital iar unul are un lant de magazine de cosmetice .

De asemenea eu daca am 2 Volvo nu sunt nici doctor nici avocat sunt un simplu omuletz pasionat de electronica auto si cam atat .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragule, era vorba de Majoritatea cocalarilor cu masini nemtesti, bineinteles ca exista si oameni cumsecade prin aceasta padure. Dar cocalarii prefera "nemteasca", trebuie sa recunosti  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pt ca sunt cele mai ieftine masini SH si pt ca o frantuzeasca sau o japoneza veche nu sunt asa de bling bling .

Oricum cei mai tari din punctul meu de vedere sunt cei cu Opel Insignia, cand sunt la volan au impresia ca au macar S klasse si toata lumea trebuie sa se dea deoparte inainte sa apese ei claxonul si daca au si xenon de fabrica evident au si DRL bling bling deci ferea ca vine .

Oricum unitatea de masura la cocalari este bling blingul, cu cat este mai mult pe cm2 cu atat sunt mai tari si cele mai tari masini nu sunt cele nemtesti ci Logan, Megane 2, Audi A4 si Kia Ceed .

Share this post


Link to post
Share on other sites

de exemplu la mine in oras ''PISICILE'' rules :D orice baiet care a facut 18 ani si si-a luat permis isi ia bineinteles si pisica frate ca e BMW(si e ieftina,gasesti piese la dezmembrari si etc.).La cateva zile,luni ba ii vezi zi de zi pe la service-uri ba infipti prin alte masini,pomi si tot ce le ies lor in cale cand sunt in euforia tractiunii spate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bai mai lasati-ma ca ieri cand am alimentat am vazut un cocalar comunitar... da' d-ala "true" rau de tot... chel in partea frontala... pleata eminesciana in urma... tricou negru cu o mare burta la vedere si multe strasuri aurii pe pept, care incercau cu greu sa formeze niste litere, n-am reusit sa deslusesc ce, ca nu mai puteam de ras si trebuia sa achit combustibilu' :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now