rand

Filtru ulei Uniflux pt S40 benzina

6 posts in this topic

Ati folosit careva?

L-am cumparat pentru ca ala il aveau pe stoc. Ca si pret este pe la ~ 8 euro (32 ron), deci cam ca si restul (MANN, Champion).

Nu am mai folosit pana acuma, voi stiti ceva de el? Sper ca nu se dezintegreaza hartia ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

La cat de des trebuiesc schimbate in romania,toate is o apa si-un pamant

Share this post


Link to post
Share on other sites

In combinatie cu ulieul 5W50, la masina mea fac schimbul pe la 9-12k km.

La Ciclop in Cluj, un filtru MANN pentru masina mea era 28RON. Dar am avut in cale un la alt magazin...

Am mai folosit MANN, Mahle si Champion si erau ok.

Acasa l-am studiat si pare facut ok. Acuma, calitatea hartiei si la cati microni filtreaza, e greu de evaluat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ca sa il citez pe mecanicul meu: "filtrantul tot filtrant e!!", ce puteam sa ii mai zic.  :D. Asa ca mie mi-a pus filtru de ulei FRAM. M-am uitat pe net dupa ei dar nu am putut sa imi fac o parere buna sau proasta despre ei. Oricum parca tot neamtu face treaba mai buna!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea:

Uniflux la pret de Mann...e cam tzeapa mare...Unifluxu ar trebui sa fie la juma de pret fata de Mann in general

De ce le schimbi des?Ti-e frica sa nu se infunde???Eu vad filtrele ca un ciur...Filtrele ieftine sunt un ciur cu gauri mari prin care trec toate mizeriile...FIltrele scumpe ar trebui sa fie un ciur cu gauri mici care sa retina cat mai multe mizerii...Deci dupa mine degeaba se schimba des daca se pune filtre proaste...Daca ma insel,sa ma corecteze careva...

Filtrele Mahle(precum si Knecht) ar trebui sa fie destul de bune,fiind chiar de prim montaj pe unele masini...

Evaluarea calitatii/multumirii la filtre e destul de greu pe moment...Dar in timp ar trebui sa se simta diferenta...asa cum se zicea mai sus,e cam greu sa iti dai seama la cati microni filtreaza...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bune si schimbate la timp, asta e solutia cea mai buna. Nici nu costa o avere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now