Midnight Caller

Intrunirea anuala 21-23 Septembrie

46 posts in this topic

    Dragi baieti si fete, se apropie data intalnirii noastre anuale, asa ca e cazul sa incepem sa "facem zgomot".

    Propun pentru inceput sa stabilim o locatie, undeva cat mai in centrul tarii, ca sa poata sa vina cat mai multa lume. Ma invart in continuare intre Brasov, Sibiu, Mures, Harghita sau Covasna. Cine stie repere interesante, eventual locuri de cazare pentru (sper eu) peste 30 de oameni, sa dea de stire ca sa incepem sa ne punem de acord.

   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu am o rugaminte. In 21-23 cred ca o sa fiu in luna de miere. Am putea amana intalnirea cu o sapatamana?, ca tare mi-ar place sa putem fi si noi prezenti sa mai schimbam niste impresii impreuna.

Multumesc anticipat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ kadudu  Casa de piatra (sorry ca e off the topic)

sper ca la aceasta intalnire sa fiu si eu prezent incerc sa ma alatur si din punctul meu de vedere locatia pt mine nu ar fi o problema.

@ Midnight Caller  sper ca pe aceasta cala sa ne intalnim si noi cumva ca de vreo juma de an ne tot promitem o iesire la bere dar nci de cum nu reusim.

Asa ca eu votez pro pt orice locatie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOI ZICEM CA SI KDD MAI SPRE OCTOMBRIE. AR FI ANAPODA SA NU AJUNGEM SI ACUM. ORICE LOCATIE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  In primul rand CASA DE PIATRA  si sa plecati in luna de miere si la nunta de aur ...KADUDU ...Sunt de acord si eu sa nu rateze Kadudu intalnirea si sa gasim o cale de mijloc....haideti sa studiem problema si sa vedem ce iese....E bine sa ne intalnim cat mai multi si sa facem o intalnire ca la carte.Zona de centru a tarii este frumoasa si trebuie ca volvistii din zona gaseasca o locatie pe masura.....Eu astept cu interes sa vedem ofertele si sa le discutam....

   

    MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut, sunt nou pe aici... si nici nu stiu daca imi pot permite sa incerc sa fac o propunere.... insa prin tupeul de bun simtcu care am fost inzestrat...propun:

Intilnire frunoasa se poate face la Brasov, popasul DIRSTE( se afla la intrare in Brasov dinspre Predeal), unde se pot inchiria casute, parcare, restaurant... aer curat si in plus putem face publica intrunirea prin o parada dee zile mari.

Ce ziceti?Poate pina atunci termin si eu cu baba mea si o sa pot venii si eu... si chiar daca n-o termin ... tot vin cu mobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In primul rand o viata linistita si multi copii lui Kadudu, bice pt cei ca mine care intra pe site , citesc dar sunt prea lenesi sa mai si scrie si sa vina cu o parere[stiu ca toti suntem f ocupati]....hai ardelenilor sa dam un raspuns volvoistilor tarii si sa le multumim ca intalnirea nu are loc la Constanta, sa ne apucam de scris si sa stabilim o data in care sa se alinieze macar 100[prea putin??]de Volvouri din toate colturile tarii si sa incercam sa ne simtim bine....vedeti sa poata veni si Kadudu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi confrati, va multumesc pentru intelegere. De abia astept sa ne vedem.

Opus, da-mi nr. tau de tel, poate ne vedem zilele astea sa punem tara la cale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumim pentru urari.Speram sa putem ajunge si noi la intrunirea anuala, asta daca se poate face ceva pentru a putea fii amanata pentru ca la data propusa noi sigur nu putem ajunge.

Multumim inca odata pentru urari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca hotarati o intalnire in zona Sinaia - Busteni, ma ocup eu de cazare si organizare, ca, prin natura activitatii mele, am contact cu multi hotelieri. Si pot optine discounturi, preturi bune, etc. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai spre centrul Ardealului va rog cu intalnirea ......... Zona Sinaia - Busteni e super misto, dar nu vreau sa am dea face cu "bara la bara" din weekenduri de acolo ... scuze muadDib (DUNE RULZ!!!) ... cred ca trebuie o locatie mai linistita!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi nu prea sunt activ cu postatul pe acest forum , il citesc foarte des ...si indraznesc sa vin si eu cu o propunere :

Este un pic cam departe ...zona M-tii Rretezat , traseul prin defileul Jiului este EXTRAORDINAR .... iar cabana se numeste Cheile Butii http://www.cheile-butii.ro/

Am stat 1 saptamana acolo in concediu si deja nu ma mai vad prin Valea Prahovei .

Este SUPERB , preturile la cazare sunt foarte decente , gasesti camere si cu 6 paturi , apa calda si tot confortul . Iar mancarea ......trebuie sa ajungeti acolo ....pt ca , chiar nu pot explica gustul acelor mancaruri exceptionale , si totusi sunt bucatar de meserie  ;D

Singurul dezavantaj , lipsa semnalului GSM , doar vodafone se aude acolo .

In rest ...ce sa mai , merita efortul de a ajunge acolo . am sa pun si o poza facuta de mine

[fiÅŸierul a fost ÅŸters de către administrator]

Share this post


Link to post
Share on other sites

          Salutare la toata lumea,

    Ca si destinatie pentru intalnire ideal ar fi undeva in centrul tarii sa fie cat mai accesibil pentru toti membrii, am mai vazut postata locatia ''Sibiu'' , e chiar interesant, cunosc sibiul foarte bine e chiar super dar trebuie sa mai luam in calcul si imprejurimile Sibiului,  care sunt destul de atractive . Printre acestea enumar : Cisnadioara , Paltinis, Ocna Sibiului, etc si un loc foarte frumos pentru intrunire ar ''SAMBATA DE SUS'' situata intre Sibiu- Fagaras.

    Locatii frumoase sunt peste tot in tara noastra.

    Asteptam si alte propuneri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi nu prea sunt activ cu postatul pe acest forum , il citesc foarte des ...si indraznesc sa vin si eu cu o propunere :

Este un pic cam departe ...zona M-tii Rretezat , traseul prin defileul Jiului este EXTRAORDINAR .... iar cabana se numeste Cheile Butii http://www.cheile-butii.ro/

Am stat 1 saptamana acolo in concediu si deja nu ma mai vad prin Valea Prahovei .

Este SUPERB , preturile la cazare sunt foarte decente , gasesti camere si cu 6 paturi , apa calda si tot confortul . Iar mancarea ......trebuie sa ajungeti acolo ....pt ca , chiar nu pot explica gustul acelor mancaruri exceptionale , si totusi sunt bucatar de meserie  ;D

Singurul dezavantaj , lipsa semnalului GSM , doar vodafone se aude acolo .

In rest ...ce sa mai , merita efortul de a ajunge acolo . am sa pun si o poza facuta de mine

Cheile Butii e superb intr-adevar ca de altfel tot Masivul Retezat. Ma tenteaza si pe mine locatia insa trebuie sa ne gandim la toti membrii clubului, sa incercam sa gasim o locatie care sa convina tuturor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ar trebui stanse mai multe propuneri si facut un poll.

Insa, grija mare, ca deja este tarziu. Am experienta in organizari d'astea si, fiind doar o luna pana la eveniment, este greu de facut rezervare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare frati Volvisti! Casa de piatra Kadudu!!!  :-*  Orice locatie! See you there!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kadudu, casa de piatra, copii frumosi si sanatosi, sa aveti o luna de miere intr-adevar dulce.

sunt si eu de acord cu luna octombrie. v-as propune o locatie in covasna. in mica statiune balvanyos. obiective apropiate: lacul Sf. Ana - 12 km, tusnad bai / 40 km, statiunea covasna - 30 km etc.

cazare la pensiuni, preturi bune, mancarea super cu specific secuiesc

data propusa 19 - 21 octombrie

este si traseul de etapa de raliu - viteza in coasta.

nu mai punem la socoteala palinca - midnight caller stie ce spun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai e un loc superb la Obarsia Lotrului, in varful muntelui, cu drum de acces bun si inconjurat de brazi. Am fost toamna trecuta pe acolo si chiar merita....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu sunt de acord cu orice locatie... numai ca ar fi bine sa ne gindim la un oras mai mare, unde poate venii o televiziune si sa filmeze evenimentul.Astfel putem iesii din anonimat, facand publica aceasta intrunire anuala.Constituie un avantaj.Parerea mea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea  e ca nu e bine cum gandim ....."sa iesim din anonimat" , in ce ma priveste nu forumul m-a gasit pe mine , eu am gasit forumul , am avut nevoie de pareri , de raspunsuri , de VOLVO ,.....am cautat . Nu suntem si nu sunteti anonimi , cei ce vor avea nevoie vor cauta , si in afara de forumul acesta altul nu e , deci sigur ne va gasi  .

Ideea e ca daca tot se vor intalni membrii acestui forum , sa fie ceva frumos , o iesire e binevenita , de oras cred ca sunt satui majoritatea , de praful si aglomeratia unui oras , mai ideal mi-se pare o iesire undeva la aer curat , brazi si iarba verde , unde sa iti poti admira masina in parcare si sa stai cu o bere sub nas .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parerea mea  e ca nu e bine cum gandim ....."sa iesim din anonimat" , in ce ma priveste nu forumul m-a gasit pe mine , eu am gasit forumul , am avut nevoie de pareri , de raspunsuri , de VOLVO ,.....am cautat . Nu suntem si nu sunteti anonimi , cei ce vor avea nevoie vor cauta , si in afara de forumul acesta altul nu e , deci sigur ne va gasi  .

Ideea e ca daca tot se vor intalni membrii acestui forum , sa fie ceva frumos , o iesire e binevenita , de oras cred ca sunt satui majoritatea , de praful si aglomeratia unui oras , mai ideal mi-se pare o iesire undeva la aer curat , brazi si iarba verde , unde sa iti poti admira masina in parcare si sa stai cu o bere sub nas .

de acord cu tine! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare pt toti......cum gasiti ideea de a face o lista, unde sa semnam toti care stim ca vom fi prezenti la intrunire?. Astfel cel care se va gasi pana la urma sa zica am locatia , aici veniti cu totii va avea posibilitatea sa stie ce tip de pensiune,hotel sau castel trebuie rezervat pt multimea de volvisti.....eu deja l-am anuntat pe sefu ca incep sa ma imbolnavesc... ;).....Si cum timpul trece si am impresia ca organizarea lasa de dorit[ sper sa ma insel], a-m putea discuta si despre........de ex eu vin cu familia,sper ca fiicele mele sa aiba cu cine sa se joace.....stiu ca poate parea nelalocul lui dar incepand sa vorbim despre ce si cum, putin mai concret decat pana acum parca m-as mai linisti ca toata intrunirea asta o sa iasa mult mai bine decat speram....eu ma straduiesc sa gasesc ceva ok pt toata lumea, vin peste 3-4 zile cu propuneri, poate avem o lista pana atunci....in rest sunt de acord si cu Balvanyos, si cu orice locatie din jurul Sibiului....de fapt m-as duce si pana la Constanta pt a bea o bere[poate fara alcool pt ca nu i-mi place sa nu ma pot urca la volan cand ma cheama masina ;D]........PS.pe lista s-ar putea trece numele si judetul asfel a-m putea fi mai exacti si corecti in stabilirea locului........va salut si pe mai incolo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

la balvanyos e frumos, dar in octombrie s-ar putea ca accesul sa fie complicat din cauza cetii si a altor fenomene meteo. Noi am fost in perioada asta si nu prea ne-am putut bucura de frumusetile de acolo. Covasna e renumita pentru tratamentul la mofete. e frumos acolo si e un restaurant cu o supa de visine cum rar maninci. Sibiul e capitala culturala si s-ar putea sa ne suprapunem cu niste evenimente culturale. deci grea alegere. Sa vedem cum ne vom potrivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu raman pe varianta Sibiu....e destul de usor pentru toata lumea sa ajunga acolo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now