Midnight Caller

Intrunirea anuala 21-23 Septembrie

46 posts in this topic

Ce parere aveti de Balea lac.....???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci, in primul rand sa stabilim data finala a intalnirii:28-30 sept, 5-7 oct sau 12-14 oct? (am pus aceste date k sa poata fi prezent si kadudu). Supunem la vot?? Dar trebuie sa o facem in cel mai scurt timp pentru a ne putea rezolva problemele legate de servici (sa ne luam liber in weekendul respectiv).

In al doilea rand, locatia: Sibiul sau imprejurimile sunt ok, Cheile Butii la fel...mai greu ar fi cu Valea Prahovei tinand cont de aglomeratia din zona....

Si viteze prieteni in alegerea datei si locatiei, bagati a 5-a ca acus, acus suntem in septembrie....

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina mea fiind lovita recent, joia trecuta, reparatiile se vor efectua de la 15 septembrie incolo, deci mie imi convine chiar ultimul week-end din septembrie sau in octombrie careva ....... :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca intalnirea e in octombrie e zuper. In 29 tre sa merem la o colega la o nunta (deh si ea vine la noi). Dupa data asta oricand ziceti voi e bine pentru noi. Multumim inca o data pentru intelegere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Midnigh Caller......stabiliti o data si locata si sunt acolo......ia in calcul tot...fiecare masina conteaza....indiferent ca e 240 sau s60 ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isimonica are dreptate...zona covasna e foarte potrivita! in perioada 7-9 oct. pentru ca 12-14 nu avem cum, dar daca asta va fi data ne vom supune

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare si bine v-am gasit,

Eu propun tot zona Covasna (Sf. ANA), as fi foarte incantat sa particip, tinand cont ca sunt posesor Volvo de curand. Sper ca pana atunci sa-mi fac masina. Eu sunt pentru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toate locatiile propuse pana acum pentru intrunirea anuala au farmecul lor si sunt sanse foarte mari ca alegerea finala sa nu intruneasca unanimitate de voturi...dar macar o majoritate ar fi binevenita.  :P

Ideea aceasta cu intrunirea anuala nu este deloc noua (se vorbeste despre ea de vreo patru luni de zile) si din diverse motive (toate insa obiective ;D) nu s-a putut ajunge la o concluzie nici in ceea ce priveste perioada, nici in ceea ce priveste locul desfasurarii.

Avand in vedere ca suntem deja in data de 4 septembrie, devine destul de putin probabil ca intrunirea sa mai aiba loc luna asta, mai ales ca dupa luarea deciziei trebuie sa purcedem si cu organizarea propriu-zisa.

Unii utilizatori au propus ca intrunirea sa aiba loc in primul sau al doilea week-end din octombrie, cu rezervele de rigoare legate de vreme. Daca stam sa ne gandim bine, nici in martie nu a fost o vreme exceptionala la intrunirea de la Predeal, dar cei care au participat stiu ca a fost oricum o experienta frumoasa si interesanta pentru toti (sau cel putin asa speram noi :))

De asemenea ar fi minunat ca odata cu stabilirea locatiei si perioadei sa putem estima numarul de persoane care vor participa, avand in vedere ca nu se poate face nici o rezervare in lipsa acestui detaliu.

Ar fi deci cazul sa facem un mic "rezumat" al propunerilor si totodata sa-l rugam pe Midnight_Caller sa initieze un (alt) sondaj prin care sa putem face alegerea finala. Imediat ce vor fi stabilite coordonatele timp si spatiu vom putea face o lista a celor care vor participa (bineinteles, pot aparea si evenimente neprevazute in urmatoarele saptamani, dar o estimare nu strica).

Topul aleator al propunerilor facute pana acum in diverse topicuri legate de intrunirea anuala (sper sa nu omit prea multe):

Sibiu si imprejurimile (Cisnadioara, Paltinis, Ocna Sibiului)

Bran, Moeciu

Cheile Gradistei

Sambata de Sus (complexul Floarea Reginei)

Cheile Butii

Valea Prahovei (Sinaia - Busteni)

Popasul Darste (la intrarea in Brasov)

Balvanyos

Obarsia Lotrului

Baile Olanesti

Balea Lac

si locatii mai putin precise gen: judetele Brasov, Mures, Harghita, Sibiu sau Covasna  ;D (de fapt multe dintre destinatiile de mai sus se incadreaza in aceste judete)

Datele propuse si in care am putea (sau cel putin asa speram) sa ne incadram ar fi:

5-7 octombrie

12-14 octombrie

Propun ca perioada de votare sa se incheie cam intr-o saptamana (10-11 septembrie), in ideea ca pana pe 15-16 septembrie (sfarsitul saptamanii viitoare) sa incepem sa avem si primele informatii legate de numarul real de participanti.

Oricum, la cat de mult s-a dezbatut acest subiect pana acum, cred ca doritorii ar putea spune in foarte scurt timp daca vor participa sau nu deci...sa ne hotaram odata!

O saptamana frumoasa tuturor,

Anamaria 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo ... ne trebuia o secretara care sa ne ajute, ca altfel si peste un an tot la dezbateri eram ...  ;D ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna dimineata ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu votez pt. Cheile Butii (si imprejurimile) este o zona superba se poate vizita si statiunile Parang si Straja dar si un defileu superb si anume defileul Jietului... In orce caz eu voi face tot posibilul sa ajung la aceasta intrunire macar pt o zi (oriunde ar fi), daca are loc in perioada 5-7 octombrie (in perioada 12-14 nu pot.... se insoara varu'meu  ;D si merg sa beau in cinstea lui ;)

Iata si nishte poze cu aceste zone:

-Parang http://www.paring.ro/poze.html

-Straja http://straja.ro/galerie_foto.php

Preturi cazare Cheile Butii: http://www.cheile-butii.ro/

Share this post


Link to post
Share on other sites

buna dimineata midnight caller. am impresia ca stai pe margine si te uiti cum decurg discutiile. cred ca se impune nitica implicare si cineva sa ia problema in mana. ce zici? nu vezi ca pe aici toata lumea e dezorientata? :-\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Liviu, nu vreau sa-mi fac apologia defectelor acum, dar cum nici Basescu nu poate da legi si nici pedepsi oameni, asa nici eu nu pot decat sa fac un REFERENDUM ;D

Dupa-amiaza (acum sunt realmente prins, imi pierd si timpul prin spital acum pentru niste pansari), voi incerca sa pun un vot cu locatiile mai sus amintite.

Sincer sa fiu te-as numi pe tine "cap de coloana" si te-as ruga sa te ocupi de ceva organizari prin zona Covasna, chiar daca nu esti de acolo. Mie mi-e si mai greu ca din capitala sa caut cazare si distractie in locuri pe care nu le-am vizitat niciodata :( Nu stiu daca ai observat, dar si la prima intrunire am stat deoparte la capitolul "FUN" pentru ca chiar nu prea sunt iesit in lume din punctul asta de vedere, si vizitarea tarii noastre dragi e un scop pe care vreau sa-l ating cat de curand...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu votez pt. Cheile Butii

Eu dau al 2-lea vot pentru Cheile Butii

(este cu adevarat foarte frumos)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu zic pas. Am o nunta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu as vota cu Bucursti sau imprejurimi! ... Undeva sa fie si vreun restaurant sau o teransa unde sa putem sta de vorba si consumam cate ceva! ... Parerea mea!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@URSU: intrunirea anuala se face DOAR undeva pe la mijlocul tarii ca sa poata veni cat mai multa lume... Intrunirea din Bucuresti este SAPTAMANALA... www.volvo-club.ro , anuntul cu rosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

,,, OK! ... era o parere imatura, lenesa! ... LD

Mea culpa!

Decizia ca intrunirea anuala sa fie undeva unde sa vina cat mai multi pasionati Volvo e foarte coresta.

In acelasi timp cred cadupa intrunire ar trebui sa se faca o evaloare din ce zona vin cei mai multi pasionati  si la urmatoarea intrunire, locatia sa fie mai apropiata de acei "tineri"!

Respect,

Silviu "URSU" Dumitriade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now