Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

capi_1977

Vand ceasuri bord pt. 850

9 posts in this topic

           Salutare!Am cumparat ca un calic ce sunt 2 instrumente de bord fara sa ma gandesc ca s-ar putea sa nu poata fi montate pe 850-urile mele,deci le vand :-[.Sunt varianta cu afisaj temperatura exterioara si trip meter(la pachet dau senzorul de temp. ext. si butonul info).Pret fix 150 lei buc. pt.cei interesati 0723707595

post-2469-12877874670637_thumb.jpg

post-2469-12877874677269_thumb.jpg

post-2469-12877874670637_thumb.jpg

post-2469-12877874677269_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

        Da Vadim asa ar trebui,dar din putina engleza pe care o mai stiu aici zice:Volvo 850 trip tracking computer complete with harness and switch. Will fit years 95-97, turbo and non-turbo.  Ten pin female plug in.  Please make sure that this is the right fit for your vehicle before bidding as"some 95 models plugs are different".  Thank you.

Asa ca tot nu cred.Daca ma poti convinge ca lucrurile stau altfel...mai dau o data bordul jos  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

         Da Vadim asa ar trebui,dar din putina engleza pe care o mai stiu aici zice:Volvo 850 trip tracking computer complete with harness and switch. Will fit years 95-97, turbo and non-turbo.  Ten pin female plug in.  Please make sure that this is the right fit for your vehicle before bidding as"some 95 models plugs are different".  Thank you.

Asa ca tot nu cred.Daca ma poti convinge ca lucrurile stau altfel...mai dau o data bordul jos  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Cred ca m-am grabit din nou sa trag concluzii,totusi cred ca ai dreptate Vadim,nu m-am uitat si la cea de a-2-a poza unde se vede clar ca acel cablaj face legatura doar cu butonul info.Eu credeam ca ar trebui sa-l gasesc (cablajul) ca o derivatie din instalatia existenta pe masina sau mai bine zis nu stiam ca este independenta.Deja eu ma gandeam departe la faptul ca a ta are debitmetru de aer iar a mea doar senzor de temperatura pe admisie si cumva din debitmetru isi ia informatia de consum  :77:.Hai ca ma duc sa-ti caut sorturile de noroi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

      Cred ca m-am grabit din nou sa trag concluzii,totusi cred ca ai dreptate Vadim,nu m-am uitat si la cea de a-2-a poza unde se vede clar ca acel cablaj face legatura doar cu butonul info.Eu credeam ca ar trebui sa-l gasesc (cablajul) ca o derivatie din instalatia existenta pe masina sau mai bine zis nu stiam ca este independenta.Deja eu ma gandeam departe la faptul ca a ta are debitmetru de aer iar a mea doar senzor de temperatura pe admisie si cumva din debitmetru isi ia informatia de consum  :77:.Hai ca ma duc sa-ti caut sorturile de noroi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pt trip computer/consum/etc ce mai trebuie schimbat in afara de switch si afisaj ? (850-ul meu nu are si tot o sa ii dau bordul jos curand, poate fac mai multe imbunatatiri)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cablul cu 2 conectori care leaga butonul de ceasuri si care nu il gasesc eu nicaieri :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intr-un final am gasit cablajul de legatura intre buton info si ceasurile de bord,l-am montat si functioneaza asadar nu se mai vinde.Se poate inchide,multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.