Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

rand

Dezmembrez Volvo V40 2.0T 2001

265 posts in this topic

Lateral sunt doi senzori pentru airbag . Unul pe stalpul din spatele usii fata (B-pillar) si unul pe stalpul din spatele usii spate (C-pillar).

Se pare ca au acelasi cod, deci sunt identici. Doresti doar unul?

Pret 90 euro bucata, 150 euro ambii senzori (B+C).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pompa din rezervor o mai am si o dau cu 200 de euro completa.

muadDib acuma seara am pus la Cargus vasul de expansiune

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-ar interesa te rog, ce piese mai ai din masina. in primul rand daca mai ai gentile si care e ultimul pret si daca sunt cu cauciucuri si daca da de care

multumesc mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

muadDib acuma seara am pus la Cargus vasul de expansiune

Share this post


Link to post
Share on other sites

m-ar interesa te rog, ce piese mai ai din masina. in primul rand daca mai ai gentile si care e ultimul pret si daca sunt cu cauciucuri si daca da de care

multumesc mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!

  Am a vut si eu o belea, a se citi accident frontal, cu al meu S40 1.9D. Daca mai ai piese cred ca voi fi interesat. Urmeaza acum sa vad exact pagubele si ce piese imi trebuie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imi pare rau de patanie... si daca apelezi aici banuiesc ca nu a fost nici CASCO. Pe fata nu prea mai am piese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut, cu cat vinzi sigla fata cu VOLVO? adica traversa si patratelul cu semnul Volvo.

nu imi trebuie masca, numai sigla de pe ea :) , Daca o mai ai si e de vanzare, da-mi te rog un mail pe classlexion@yahoo.com . Merci

O zi buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigla a plecat anul trecut cu grila cu tot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din partea fata mai exista doar capul de sasiu (traversa metalica dintre lonjeroane incare vine prinsa bara fata) si puntea fata completa.

Restul a fost fie avariate fie vandute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oferta zilei:

- amortizoare fata (2 bucati) 200RON perechea

- burdufuri protectie amortizoare (2 bucati) 50RON perechea

- arcuri fata (2 bucati) 300RON perechea

Am vandut flansele de amortizor fata si piesele astea le am demontate.Livrare imediata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Din interior mai ai volanul? Doar volanul, far airbag fara consola sau coloana . doar cel pe care pui mainile :)

Daca il ai, care este pretul? Si cred ca se potriveste la un V40 din 2001 , motor 1,6.....

Merci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Si volanul l-am dat... Era de ala simplu de plastic, dar nu foarte uzat

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Salut , imi trebuie si mie un suport motor(adik bucsa motor frontala) , ala din fata  nu lateralele , mai ai asa ceva ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suportii motor ii mai am, mai putin cel mare hidraulic care a crapat din cauza deformarii lonjeronului.

Singura problema este ca suportii difera de la motor la motor. Daca imi dai un cod de piesa, sau o poza pot sa-ti spun daca sunt compatibili sau nu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fanu: nu incurajam falsurile, asa ca te rog sa fie ultima intrebare pe aceasta tema. Asta-i legea, o respectam, cu bune sau cu rele. Nu ne convine, UE e deschisa

Multumesc pentru intelegere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masina nu avea taxa de prima inmatriculare platita, de asta am luat si decizia de a o dezmembra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salutari

am nevoie de electro-ventilator pt un s40 2001 sfarsit ,1.9 tdi ,sper ca se potrivesc si m-ar interesa cat costa multumesc,o seara buna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

La mine este cu 2 ventilatoare ca si acesta:

v160905.jpg

Pretul este de 150 de euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut. am si eu nevoie de parbriz daca il mai ai .. si de rama de la oglinda dreapta ( passager ) .. doar rama aia neagra .. nu si capacu .astept raspuns.. multumesc anticipat !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parbrizul e spart.

Oglinda dreapta e intreaga 100% si o vand asa, nu o mai descompun.

Doar aia de pe partea soferului o dau pe bucati(capacul deja a plecat, a mai ramas sticla si rama aia neagra)

Share this post


Link to post
Share on other sites