Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

rand

Dezmembrez Volvo V40 2.0T 2001

265 posts in this topic

Salutare,

Eu sunt interesat de o lampa de pozitie fata-dreapta (e lunguiatza si portocalie la culoare ). Ai asa ceva? Eventual un pret

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut. Din pacate nu mai am nimic legat de bara din fata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

cu plastic, fara plastic ... tine-l bine :). daca are si capacelul, cu atat mai bine.

Eu ma intorc in weekend in tara ... sapt viitoare te contactez sa vedem cum facem exact.

Thanks,

Vlad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Ma intereseaza catava lucruri, dar nu stiu care este denumirea lor.

Polita din spatele scaunelor spate ???, prelata care acopera portbagajul  ??? si scrumiera ??? sau ce poate fi intre scaunele din fata in partea din spate.

Eventual, fusta de cauciuc dreapta fata si masca (aparatoarea) ??? de sub bara fata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ....

Am revenit in tara ... cum facem sa intru in posesia bratului stergator?

Thanks,

Vlad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut ....

Am revenit in tara ... cum facem sa intru in posesia bratului stergator?

Thanks,

Vlad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut!

Ma intereseaza catava lucruri, dar nu stiu care este denumirea lor.

Polita din spatele scaunelor spate ???, prelata care acopera portbagajul  ??? si scrumiera ??? sau ce poate fi intre scaunele din fata in partea din spate.

Eventual, fusta de cauciuc dreapta fata si masca (aparatoarea) ??? de sub bara fata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu despre ce e vorba... nici unul dintre cele 3 volvo-uri nu a avut asa ceva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu nevoie de un vas de expansiune de motor 2.0T. Daca il mai ai, please, da-mi un pret. Thanks!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vasul e bun, il dau cu 100RON.

Vlad, stergatorul s-a intors la Cluj dupa ce a stat o saptamana in Bucuresti ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stiu ... imi cer mii de scuze, probabil crezi ca sunt un neserios. A trebuit sa plec urgent din Bucuresti .... astazi abia m-am intors.

Daca nu il dai intre timp ... poate o sa mai existe ocazii.

Inca o data scuze si toate cele bune.

Vlad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Datorita unui eveniment  (http://www.garajul.ro/forum/index.php?showtopic=15091&st=20&gopid=332113&#entry332113 ) nefericit petrecut in 03.08.2007, masina mea (V40 2.0T 121 kw) este avariata destul de tare. Adica dauna totala.

Asa ca o sa o transform intr-o sursa de piese. Fiindca masina nu era asigurata CASCO asta e singura posibilitate de a mai recupera ceva bani din masina.

Asa ca acuma am de vanzare in mare urmatoarele piese:

- motor turbo B4204T3, stare f. buna, ~119.000km

- cutie de viteze M56 H1/4.0

- planetare

- turbina  Mitsubishi TD04L-12T

- electromotor, alternator, OEM, facute de Denso parca

- compresor A.C

- pompa frana, blocul de ABS

- pompa servo

- pompa benzina, injectoare, diversi senzori de la formarea amestecului combustibil

- caseta de directie

- oglinzi retrovizoare electrice si incalzite(dreapta ok, stanga aproape ok)

- usi (mai putin drt. spate care are panoul indoit)

- aripa fata dreapta

- far dreapta, fara semnalizator

- macarale geamuri electrice fata si manuale spate

- toate geamurile laterale

- bara spate

- haion, luneta

- carlig remorcare original Volvo priza si adaptor de la 7 la 13 pini, cablaj si tot ce trebuie

- blocuri optice spate

- etriere, discuri frana

- evacuare completa, catalizator, sonde lambda

- coloana directie

- rezervor benzina

- motorase stergatoare, suporti motor, piese de suspensie

- instrumente de bord, bloc comanda lumini, bloc comanda stergatoare

- bloc comanda clima manuala

- alte maruntisuri din interior, grile aeratoare, scaune, capitonaje,  etc.

Daca este cineva interesat, poate sa-mi scrie pe rhusau@yahoo.com, sau telefon 0747/142874 cu intrebari, propuneri etc. Piesele sunt originale Volvo. Pretul nu pot sa spun ca este f. f mic dat fiind situatia in care sunt aceasta fiind singura cale prin care pot sa-mi recuperez ceva din banii bagati in masina, dar pot garanta calitatea si seriozitatea. Inca nu am demontat nimic de pe masina, asa ca atunci cand primesc vre-o cerere, dupa ce identific piesa ceruta daca e OK comunic si pretul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jantele sunt pe 16". Costa 300 euro. 3 sunt in stare perfecta una a avut zgarieturi dupa accident si am reparat-o.

imag5196ko8.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai ai blocul de lumini din stanga de unde se regelaza luminile de pozitie,farurile,intensitatea luminii de la bord?eu am un s40 din 98 se potriveste oare?poate pui mai multe poze cu masina int.ext

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blocul de lumini l-am dat. Dar nu se potriveste decat la MY>2001, masini cu facelift facute dupa 07.2000.

Poza cu interior

imag5191su6.th.jpg

Exterior

imag5169gs5.th.jpg

Acuma am dat motorul cutia si planetarele jos, puntea spate am demontat-o ieri, am mai dat si luneta jos si un geam lateral de la portbagaj, bara fata si alte maruntisuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mda.in poza pare identic blocul cu al meu dar probabil ca doar seamana dar nu rasare si oricum l-ai dat.ms pt poze, pacat de masina.in poza nu pare asa rau lovita

Share this post


Link to post
Share on other sites

    La tine comanda de proiectoare / stop ceata este pe un singur buton, la rand sunt separate. Si mai sunt rotitele de intensitate lumina bord si inaltime faruri care la tine si la mine (2000) sunt dedesubt, iar la ei sunt in laterala butonului de pozitii / faza scurta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipul care a cumparat blocul de comanda avea un V40 din 1998. I-am spus ca nu potriveste, l-am dat jos si mufa din spate era diferita. A luat si mufa de l amine cu o parte din cablaj in speranta ca ceva electronist va putea face adaptari. Dar nu s-a putut din cate mi-a spus. Pentru ca de fapt blocul de comanda nu comanda direct releele pentru faruri ci transmit semnale calcualtorului care se ocupa de restul.

In poza nu se vede asa de rau... dar duminica am dat jos arcurile spate pt. cineva si m-am chinuit o gramada sa dau jos amortizoarele. Puntea spate este deformata, airbagurile sunt sarite, lonjeroanele fata sunt si ele mutate  lateral dreapta, pavilonul indoit asa ca nu mai iesea masina din asta niciodata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha,am inteles acum cum sta treaba cu blocul de lumini.ma descurc si cu al meu ,ma deranja ca e cam chioara lumina de la rotita care comanda pozitia faruri,faza lunga,scurta si nu am ce ii face pt ca becul a topit plasticul acela transprent care conduce lumina si din cauza asta nu prea e luminata rotita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut am si eu nevoie de piesa asta stanga dreapta faruri , stecherul acela care se conecteaza la faruri cu patru papuci.headlightconnectorpl7.jpg

Mersi mult mi ai fi de mare ajutor ca nu gasesc deloc si stau cu farurile noi in portbagaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Revin in tara pe la jumatatea saptamanii viitoare si povestim. In principiu ar trebui sa am cablajul acela intact.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daca este disponibil, de la sistemul de ambreiaj, cilindrul de pe cutie (slave cylinder).

Si un pret eventual.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jantele sunt pe 16". Costa 250 euro. 3 sunt in stare perfecta una a avut zgarieturi dupa accident si am reparat-o.

imag5196ko8.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites