LeChuck

Salutari de la Sigmaringen

21 posts in this topic

salut si bine v-am gasit!

de curand am achizitionat masina din profil, iar cautand date despre ea am dat peste voi! imi pare bine ca v-am gasit, foarte util forumul, am gasit cateva raspunsuri deja.

sper sa raman mult timp cu voi si poate sa ajut si eu la randu-mi cumva.

chuck.

post-3933-12877874818757_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frumusica foc !!! Sa va bucurati unul de altul cat mai multi km de-acum incolo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit in club. Masina este foarte bine ingrijita, arata foarte bine! Felicitari!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit in club. Foarte frumoasa masinutza, sa te bucuri mult timp de ea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit in club!Speram sa iti placa aici si multi km fara probleme si fara incidente!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit, super maschinen ai, sa te bucuri de ea cat mai mult

CpNmTbooo pt toti Volvistii!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit!

Frumoasa si eleganta! Imi place la nebunie culoarea bijuteriei!

Bafta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai venit si felicitari pentru achizitie!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felicitari pentru achizitie. Sunt foarte fiabile. Bine ai venit. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hallo! Willkommen! Frumoasa masina, interesant nr. de inmatriculare ;) De curiozitate, daca nu o consideri o indiscretie din partea mea, cat te-a costat masina? Sunt curios, care mai e pretul unui V40 pe piata germana! Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

masina a fost o ocazie ?? an 2002, 145 mkm editie comfort cu roti de vara + iarna si tüv nou. pe cat de ingrijita e la exterior, pe atat de neingrijta a fost pe parte mecanica/motor, cu toate ca are caiet de service. imi place mult cum merge motorul asta, dar are:

1. probleme cu rulmentul de presiune / ambreiaj face zgomote.

2. bate ceva pe fata stanga / dreapta, nu tare dar perceptabil

3. casetofonul original (hu605) nu raspunde la niciocomanda pe radio, cd + tape merg fara probleme, ce o fi?

4. motorul arunca ulei... pe sus pe la galeria de admisie si agr, pe jos nu imi dau seama, dar baia si cutia e toata uda

5. subwooferul din portbagaj paraie cand dau casu mai tare

si acum sa va zic ca am dat 4000 pe ea. poate imi dati voi o idee in ceea ce priveste punctele de mai sus. s-ar putea sa nu fie aici locul potrivit pt. cererea asta, sa ma scuze adminu´. si acum ramane si la latitudinea voastra daca a fost ocazie. insa situatia a fost in felul urmator: am un seat ibiza tdi gt din 99 cu 110cp si 175 mkm. merge perfect, de cinci ani de zile il am. motor vw. nu am mai avut masina care sa consume asa putin (4,7l/100km), sa mearga asa bine si sa nu bag decat perisabile in ea. are un singur defect: din 27. octobrie a devenit prea mica. ;D (pt. cei care nu s-au prins, carucioru lu´fii-miu umple portbagaju). normal as fi vrut un audi a4 avant cu acelasi motor, dar cu 4000 € ai mei (sunt student) nu te atingi...numai 200000km...sau ´98...etc de passat nici nu vb. asa ca am gasit "ocazia" asta. sper sa nu-mi para rau. nu ma intelegeti gresit, ca masina imi place.

chuck

l.e.: nr ala nu l-am primit pana la urma  >:( are sig lc 555 acum, l-am inscris. in ultima poza e omu´cu pricina  ;D

post-3933-12877874828777_thumb.jpg

post-3933-12877874830983_thumb.jpg

post-3933-12877874833205_thumb.jpg

post-3933-12877874835108_thumb.jpg

post-3933-12877874836626_thumb.jpg

post-3933-12877874837536_thumb.jpg

post-3933-128778748384_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai la nr.... 13 ?! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce spirit de observatie... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ce spirit de observatie... ;D

Normal...doar e Berbec, atent la detalii  ;D

Bine ai venit, Chuck. S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri cat mai mult de ea  :thumright:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bun venit in club ! Te vei simti bine aici !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troncanelile pe fata s-ar putea sa vina de la semibielete. In rest arata ca o bijuterie (pe afara cel putin). ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

La egr,desfaci trei suruburi de 6,cu un criket cu 10(sunt asezate in triunghi),si vei gasi acolo o garnitura ,care trebuie schimbata.

La fel si la baia de ulei,schimba garnitura de la baie,si garnitura de la buson.

La mine ,asa sa rezolvat ,cu scurgerile de ulei

S-o stapanesti sanatos,este o masina foarte fiabila

Share this post


Link to post
Share on other sites

merci frumos de urari + raspunsuri. de la 1. incolo o sa incep sa ma ocup (singur) de ea. o sa revin cu intrbari si noutati. daca gasesc prea multe s-ar putea s-o marit si sa iau alta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now