Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest LEXION

Vand Volvo V40 T4 -200 CP -Inmatriculat

33 posts in this topic

PRET

5.800 euro negociabil

DATE TEHNICE

An fabricatie: 2001

Kilometri parcursi: 115000 Km

Capacitate cilindrica: 2000 cc

Putere: 200 CP

Tip carburant: Benzina

Caroserie: Break

Culoare: auriu metalizat

DESCRIERE

Masina inmatriculata, unic proprietar, Full options cu Climatronic, 4 geamuri electrice, oglinzi electrice si incalzite, child lock, inchidere centralizata cu telecomanda, 2 chei si 2 telecomenzi, computer de bord cu 8 functii, tempomat, Carte Service, Revizii la zi (bucse noi, placute de frana noi, toate filtrele, ulei, disc ambreiaj nou, etc), interior crem cu insertii de piele si bord cu insertii de lemn, 8 Airbag-uri (SIPS, WHIPS, SRS, IC), proiectoare ceata, carlig remorca, evacuare sport Isota, Navigatie color cu harti pe DVD-uri, originala Volvo, incalzire scaune, Controlul tratiunii (DSA), cd-player cu subwoofer de fabrica, faruri cu insertii negre, raillinguri de acoperis, eleron original, cauciucuri de iarna, ABS, Stare ireproasbila, fara accidente si zgarieturi. Pret Negociabil, NU accept variante

Mai multe poze si date pe: http://volvo.automarket.ro/

post-0-12877875032692_thumb.jpg

post-0-12877875034038_thumb.jpg

post-0-12877875034983_thumb.jpg

post-0-12877875035727_thumb.jpg

post-0-12877875032692_thumb.jpg

post-0-12877875034038_thumb.jpg

post-0-12877875034983_thumb.jpg

post-0-12877875035727_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

115.000 km parcursi de cand?

Ca in urma cu aproape 2 ani masina asta avea ~146.000km scrisi pe bord...

Nu asta este 40VVV?

Totusi, forumul e forum, piata de masini e piata de masini. Putin respect, ca inca se crede ca ardelenii sunt oameni de cuvant :)

Si in plus de asta, strici piata masinilor Volvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

115.000 km parcursi de cand?

Ca in urma cu aproape 2 ani masina asta avea ~146.000km scrisi pe bord...

Nu asta este 40VVV?

Totusi, forumul e forum, piata de masini e piata de masini. Putin respect, ca inca se crede ca ardelenii sunt oameni de cuvant :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mosule, tu chiar iti bati joc ? Bordu' ala e al unei masini din 1997-1998 !

In momentul asta ai zburat de pe forum ! La revedere !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci pe bordul asta are 115.000  ;D:D

Atunci nu scrie  km. parcursi

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bord vechi pana in 1998!

Si parca T4 are mai mult pe bord de 240 adica 260!

Mars la handel!

Scuze pt limbaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei si voi, nu mai poate omu' sa faca un ban cinstit...  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D:D:D:D:D:D:D:hammer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prieteni, eu chiar nu vreau sa ma bag, si nu vreau sa apar pe nimeni dar poza cu bordul este chiar bordul masinii. Bordul s-a schimbat in 2000 si vechiul bord (ca si al meu) are comenzile de clima mai mari, butoanele de incalzire a scaunelor jos langa schimbator si multe alte diferente.

Cred ca este o neintelegere in mijloc, dar dupa mine poza e o.k. - adica e phase II.

p.s. acum am observat ca daca te uiti la poza din interior se vede clar ca pozele sunt facute in acelasi loc - adica se vede gardul din beton...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deci treaba sta in felul urmator.Masina are 132 de mii de km reali.Proprietarului i-a placut computerul de bord de pe un volvo avariat din '96 asa ca l-a schimbat.In rest datele sunt reale, Lexion stie si el masina dar nu stia cati km are ca nu a mai intrebat.A constatat doar din pozele trimise de propreitar.Probabil are si el o parte de vina ca nu a intrebat dar nu si-a dat seama.Rog moderatorul sa scoata banul lui Lexion.Cat despre 146 de mii de km de care zicea unul dintre voi ma intreb de unde a scos-o?

Mosule, te credeam mai intelept putin, trebuia sa ceri niste explicatii si tu inainte sa dai ban asa usor, sa asculti si parerea lui Lex.Sau macar un avertisment ca parca asa se facea.Mai sunt si altii pe forumul acesta si nu din Cj care pot sa va confirme.Cat despre stricatul pietei, sa sti ca Lexion e la al 2-lea volvo, ambele luate de la cel care are acum acest T4 si cand a luat prima masina de la el nu se cunosteau.Intre timp au devenit prieteni.Si nu e singurul client de aici care e multumit de masinile luate de la Laviu(numele proprietarului).Pt alte lamuriri va stau la dispozitie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.....pentru T4 200cp, jante de tabla cu capace? ???

Foarte multi nu vor sa descomplecteze propriile masini, mai ales fiind UNIC PROPRIETAR, iar a 2 a la mana a inceput destul de dubios ???.....citez "Masina inmatriculata".....

Oricum am vazut ca are postate pe forum mai multe anunturi cu diferite masini de marca VOLVO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu a considerat ca e mare diferenta de km si nu a vrut sa mai umble la soft in legatura cu km mai ales ca masina era de tinut

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm.....pentru T4 200cp, jante de tabla cu capace? ???

Foarte multi nu vor sa descomplecteze propriile masini, mai ales fiind UNIC PROPRIETAR, iar a 2 a la mana a inceput destul de dubios ???.....citez "Masina inmatriculata".....

Oricum am vazut ca are postate pe forum mai multe anunturi cu diferite masini de marca VOLVO!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am si eu o nelamurire, fara sa mi-o ia cineva in nume de rau, daca a luat computerul de bord de pe alta masina, nu putea sa-l puna alaturi de kilometrajul original? Mi se parea mai corect asa si nu mirosea a manevra de vandut passat 1.9 tedeii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bord vechi pana in 1998!

Si parca T4 are mai mult pe bord de 240 adica 260!

Mars la handel!

Scuze pt limbaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:rant:  ......va mai certati mult pe topicul asta ?....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai mai @pRetoriaN, ce a zis @Detonator? Ca t4 are 260km la bord si NU 240km. Si tu ce ai zis? Ca are tot 260km?

 Deci care e treaba?

  Se cearta se cearta.... Dar care e motivul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai mai @pRetoriaN, ce a zis @Detonator? Ca t4 are 260km la bord si NU 240km. Si tu ce ai zis? Ca are tot 260km?

 Deci care e treaba?

  Se cearta se cearta.... Dar care e motivul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alex e un tip rezonabil si va scoate "banu`" daca e o greseala... Daca nu vrea, stiu eu un hacker bun  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

atat de rezonabil incat la 15 min dupa postul lui Lexion i-a dat ban.ma intreb de ce???

inainte sa dati cu bann-ul in fiecare masina care nu este la standardele forumului, poate ar fi bine sa observati anumite detalii. Masina a fost luata de tinut si de folosit zi de zi, iar proprietarul ei a avut capacitatea sa o imbunatateasca pe bunul plac, de aceea, bordul si aparatorile de noroi sunt de la un Volvo S40 din 1996, clantele sunt de la un V40 din 2004, grila este din 2003, stergatorile sunt din 2009 si capacele din 2001. Ma mira ca nu s-a vehiculat ideea ca ar fi fost lovita de jur imprejur, pentru ca aceste detalii sunt diferite fata de cum a venit masina din fabrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimate pretorian... pe Lexion il stiu de cu destul de mult timp inainte sa apari tu pe forum. Il credeam om serios, il cheama Alex, si chiar i-am vandut cateva piese. Prietenul lui nu este "Laviu" ci Liviu... si Deceanu pe deasupra, deci stai linistit ca de cunoscut ne cunoastem. Nu personal, dar ne cunoastem. Si tocmai pt. ca il stiam om serios, sa apara cu o masina din 2001 cu bord de 1997, pentru cunoscatori, se stie despre ce vorbesc (computerul de temperatura din dreapta, fontul display-ului de km, etc), si sa prezinte masina impecabila dar sa fenteze la km, asta nu tolerez. Nu cred ca e momentul sa ma dezvinovatesc pentru ceva.

Daca coadministratorul va crede de cuviinta sa ridice BAN-ul, sau unul din ceilalti moderatori globali, le dau tot dreptul sa treaca peste capul meu, fara niciun fel de suparare sau repercursiuni. NU am sters si anunturile de vanzare ale celor 3 masini, pentru ca nu sunt atat de radical, dar un pic pe dreapta se poate sta pana se mai hotaraste sa faca si ALTCEVA decat sa vanda masini pe forum. Pentru asa ceva exista autovit, si chiar site-ul lui la care isi face reclama in fiecare mesaj. Fara a avea vreo piedica din partea mea in acest lucru.

Punct.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu am tot 1,8 si nu am 260 pe bord....ca si in politica...grupul de la cluj e cu gura mare ....propun ban si pt pretorian...deja se impute treaba...

parerea mea...stare perfecta....dauna totala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimate pretorian... pe Lexion il stiu de cu destul de mult timp inainte sa apari tu pe forum. Il credeam om serios, il cheama Alex, si chiar i-am vandut cateva piese. Prietenul lui nu este "Laviu" ci Liviu... si Deceanu pe deasupra, deci stai linistit ca de cunoscut ne cunoastem. Nu personal, dar ne cunoastem. Si tocmai pt. ca il stiam om serios, sa apara cu o masina din 2001 cu bord de 1997, pentru cunoscatori, se stie despre ce vorbesc (computerul de temperatura din dreapta, fontul display-ului de km, etc), si sa prezinte masina impecabila dar sa fenteze la km, asta nu tolerez. Nu cred ca e momentul sa ma dezvinovatesc pentru ceva.

Daca coadministratorul va crede de cuviinta sa ridice BAN-ul, sau unul din ceilalti moderatori globali, le dau tot dreptul sa treaca peste capul meu, fara niciun fel de suparare sau repercursiuni. NU am sters si anunturile de vanzare ale celor 3 masini, pentru ca nu sunt atat de radical, dar un pic pe dreapta se poate sta pana se mai hotaraste sa faca si ALTCEVA decat sa vanda masini pe forum. Pentru asa ceva exista autovit, si chiar site-ul lui la care isi face reclama in fiecare mesaj. Fara a avea vreo piedica din partea mea in acest lucru.

Punct.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gata fratioare ajunge, o sa-i ia ban-ul daca o sa considere de cuviinta, daca nu nu si gata, ce atita inflamare ? De aseara tot curg posturi pe acest subiect. Vrea cineva masina il suna si gata.

Mama ei de bursa - de ceva vreme cam multe topicuri de aici se transforma in bascalie/cearta/ironii ....uite acum ca incep si ban-urile...

Incep sa ma enervez si e pacat. De ceea ce se intimpla apoi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

frumos limbaj.si mai avem curajul sa ne consideram mai civilizati decat alti proprietari de alte marci.se vede si cate sti depsre t4.daca esti curios si modelul de 1.8, 2, 2t s.a.md au tot 260 de km la bord, nu doar t4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.