Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

BogdanG

Vand/repar ceasuri bord seria S60/V70/XC70/S80 si XC90

68 posts in this topic

Iti dau pe PM nr sa nu mai poluam topicul lui Bogdan,pentru alte probleme am topic la sectiunea service

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu e problema mai tizu, ma supar eu din asta doar cotizezi la mine din cand in cand ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

UP !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diagnoza motor pt D5, test dinamic (verificare diferiți parametrii in mers)+interpretare valori=diagnostic corect=mai putini bani aruncați pe fereastra.

Cost 100RON și include și citire/resetare erori stocate pe motor.

In continuare reparaÈ›ii borduri È™i alte componente electronice Volvo (platformă P2) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai am doua borduri pe stoc P/N 8602474 (DIESEL) pret 250E/buc

Reparatii bord 100E (garantie 12 luni)

*nu este necesar sa veniti cu masina, probele se fac pe banc de proba .

Schimbare limba bord 100E . (limbi disponibile momentan engleza/germana) .

Reparatie bord + schimbare limba 150E .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Orice model de bord din 2001-2004 pe stoc .

NOU !!!!

Schimbare limba prin OBD, nu necesita desfacerea bordului. Pret 100E .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salutare!Te intreb aici pentru ca tot de o repartie de genul e vorba.

Mi s-a dus o dunga la displayul clima-HU,acum intrebarea:Se poate repara?Daca nu ai idee unde as putea sa gasesc unul chiar si SH?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Display-ul este de fapt ICMul, din pacate ICMul face parte din sistemul MOST care este securizat, nu se poate inlocui nici o componenta a sistemului MOST cu una second hand, trebuie numai noua+soft.

Gasesti in Suedia un ICM la 3000SEK dar nu ai ce face cu el.

De reparat se poate repara, daca nu de mine de un prieten de-al meu care face ecrane de Audi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am inteles!Eu sunasem acum vreo 2 saptamani pe un nene care avea un anunt de dezmembrare al unui V50 si mi-a spus ca unul costa 800ron,dar la fel mi-a spus ca nu e sigur daca va merge.

Imi poti spune(dupa ce vorbesti in prealalbil)cat costa reparatul la prietenul tau?Putem vorbi pe PM ca sa nu iti mai poluez topicul.Multumesc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane. pentru display-ul cel mic din stanga de la xc 90 ( care arata consum mediu, consum instant, distanta de parcurs, etc ) ce poti sa-i faci si cat ma mai costa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai este acelasi pret, adica 100E .

Oricum acuma la caldura parca merge . grin.gif

@Paul cred ca este acelasi pret ca la ecranul de Audi, adica 100E .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai e bine in cazul asta.Ramane cand vin la tine sa pun mufa sa fac si display-ul,eventual si niste xenoane de 55w si un reglaj a-la-Dinocolaugh.gif

Faza e ca nu ma slabeste de nici un fel masina asa,acum cateva zile nu a avut unu loc de mine pe strada si m-a pocnit(de fapt mai tare el ca mine)violent1.gif ,apoi sa ii schimb rulmenti,flanse amortizor si sper ca pana de ziua mea sa imi fac si eu intradevar un cadouhappy.gif,sa nu mai spun ca se apropie si reviziarolleyes.gif

Multumesc mult,Bogdan!Keep in touch!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut,

Am apelat si eu la serviciile lui Bogdan pentru reparat bord S 60 si instalat xenon pe proiectoare ceata cam acum 1 an de zile. Lucreaza atent si ingrijit... rezultatul ... nici o problema. Recomand cu caldura...

Dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Repar si la O2, mai multe detalii pe PM . Aici pe forumul Volvo repar numai Volvo . grin.gif

Multumesc RPG(Dan) pt vorbele bune, bordul tau a facut un an si 7 zile de cand a fost reparat .

Poze cu bordul de Volvo ce alearga cu 260+ km/h ...........pe masa grin.gif

post-178-0-28455500-1303332189_thumb.jpg

post-178-0-28455500-1303332189_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am un Volvo S60 D5 din 2002. Luna asta a început la bord micul ecran verde pe care apare sunt afișate atenționările precum și consumul instantaneu sau mediu ori viteza medie și alte lucruri de genul acesta după cum le ceri, ei bine ecranul acesta a început sa clipească, sa se deplaseze în sus cu un rând de pătrățele cu care sunt scrise literele și cifrele după care, în week-end s-a stins dar a început să clipească pe galben semnul exclamării din bord. Aveți idee ce poate fi? Se poate repara? Eu sunt sâmbăta în București. Ne putem întâlni? Mulțumesc anticipat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Se repara fara probleme.

Bord de V50 care alearga pe masa biggrin.gif

Chiar si aceste borduri au probleme chiar daca sunt mai noi .

post-178-0-33302400-1308173855_thumb.jpg

post-178-0-33302400-1308173855_thumb.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimbare limba in limba engleza pt S40/V50 numai 200 lei .

Oferta valabila pana la 31 Iulie 2011 !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schimbare limba S60 2003 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salut Bogdan,pe saptamana viitoare te sun sa stabilim o zi sa te uiti la bordul meu :- a inceput sa o ia razna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar aspteptam sa ma suni(nu pt bord insa), doar vine luna august si se umple strada mea de Volvo cu nr IT .......exceptie facand al tau .biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

:o Chiar asa? Ok stiu ca glumesti,dar un lucru este tare ciudat:

Marti si miercuri a tot luat-o razna, cand nu se mai ridica turometru,cand mergea vitezometru,si aseara m-am hotarat sa-ti las mesaj, azi a mers struna :blink: ,al naibi.

Te sun marti sa stabilim o zi.

Mersi si raman dator.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chiar nu glumesc, in fiecare august ne-am vazut .

Iti trimit o poza de-a mea sa sperii bordu . tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lichidare stoc bord S60/V70/XC70/S80 XC90 2002-2004 model cu becuri pret 200E !!!!!

Borduri cu led fara inele cromate 300E

Borduri cu led cu inele cromate 350E

Bordurile cu led pot avea la alegere Suedeza, Engleza, Germana, Franceza, Italiana, Spaniola, Ungara si Romana. iar km sunt cei din CEM adica ai masinii .

De asemea pot activa afisarea vitezei reale digital in ecranul din stanga, anularea avertizorului acustic la centura si alte bazaconii .

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites