Sign in to follow this  
Followers 0
Guest tyzu

probleme directie

5 posts in this topic

proaspat posesor al unui v 40 1,9 d ........ma ajuta si pe mine careva k cate ceva informatii despre aceasta masina .

In primu rand imi bate ceva la directie in partea stanga cand dau in groapa ( da tare ) , am joc in volan , am  fost la mecanic a zis k e axu volan , si mai nou de 2 zile mia crescut consumu de la 5,5 la 9,5 asa peste noapte .

Consumu a crescut decand am bagat in ea ceva motorina primita ... am bagat 3 l sa vad daca mere si a mers masina numa k am mia crescut consumu apropae dublu ...si am ramas fara motorina k nu am crezut k se termina asa iute si de atunci asa a ramas consumu .... am bagat numa din peco si ica tot asa a ramas ...

ce sa fac k ea ..

Astept niste rasp la asta daca stie careva

Multumesc

Share this post


Link to post
Share on other sites

daca bagi motorina proasta, infunzi filtrul de motorina. dupa ce l-ai infundat, degeaba mai bagi motorina buna, trebe sa schimbi filtrul.

fa un calcul la cit cistigi sa bagi motorina de la tiristi si cit te costa reparatiile dupa ...

e ca si cum ai minca chestii expirate ca sint mai ieftine si dupa aia dai triplu la doctori sa nu mori...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bine asta am inteles ........da ce treaba are filtru de motorina k marirea consumului ....k nu vad nici una

Nu e prima masina kare o am si asa ceva nu am mai patit ..........mai am u diesel fiat tempra din 92 si in ala am bagat si nu o avut niciodata nica ...

deci care e lagatura

Share this post


Link to post
Share on other sites

legatura ar fi ca fiatul are si tehnologie mult mai veche si e mai putin sensibil  . in ala cred ca poti sa bagi si petrol direct, si tot merge

Share this post


Link to post
Share on other sites

bre, ci'e esti, de unde vii, un' te duci??

sa stim si noi.....

sau ai ajuns din gresala........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0