Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

cdaniel

Vand volvo 850 t5 (cu probleme) + V70R serie limitata

65 posts in this topic

eu am lasat-o pe a mea la 1000 cu probleme si an mai bun si nu mi-a rupt nimeni poarta,sau sa-mi descarce bateria telefonului.asta este.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dany, ti-am gasit pe cineva care ar lua-o, insa nu vrea sa plateasca decit 1500-1800 maxim - dupa ce desface motorul si vede in ce trebuie sa bage banii o sa mai discutati de o eventuala diferenta. Plus ca trebuie reparata si cutia sau luata alta SH de undeva... Gindeste-te si da-mi un raspuns, chiar si negativ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vinde Florinvlad pentru 850T5 de 2L motor+cutie+planetare+subcadru cu 1000 ron ,deci piese sunt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu ce sa zic, Tommy e suparat pe Florin, a luat turbina SH de la el spunindu-i ca e perfecta si dupa o luna s-a dus si asta, ii scuipa ulei pina si pe la colierul dintre cele 2 piese...fum ca la balamuc in spate, tot tacimul unei turbine cu O`ring-uri/semeringuri duse...

Am vorbit din nou cu persoana, momentan si-a schimbat vointa, cam greu sa cumperi o masina pe care imediat trebuie sa te apuci sa o repari, fara sa te bucuri deloc de ea decit mult dupa aceea...Mai asteptam, mai vine soarele, mai se reinoiesc sentimentele...

:3some:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Matrix , iti multumesc frumos oricum , am vorbit si eu cu persoana insa nu era foarte decis.

Pentru cei interesati de masina , accept orice test oriunde.

In continuare valabil 2999e

Sarbatori fericite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

dany daca ai nevoie de un vibroche si un set de biele de t5 sa stii ca gasesti la mine.s-ar putea sa iesi mai ieftin decit la rectificat.vibrochenul este cota normala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

criss stiu ca gasesc la tine , inca nu m-am decis daca sa o repar sau nu sper sa ma decid imediat dupa sarbatori :-s

Share this post


Link to post
Share on other sites

dani cum e cu v 70 meu diesel?

daca e ceva dami un pm sau vb pe mess ce zici un semn

?

Share this post


Link to post
Share on other sites

valabil...

Pot sa o vand la pachet cu un V70R awd neinmatriculat.(detalii pe pm)

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze de offtopic,dar dany...poti sa imi dai si mie un pm cu v70ul ala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu stiu daca sa ii fac topic separat , prefer sa le ia cineva la pachet.

Deci una inmatriculata cu probleme la vibrochen

Una neinmatriculata (acte de italia , 2 seturi de numere scoase)

deci:

V70R awd 2.0 turbo 236cp (saffron metalic editie limitata fabricat doar in 1998) probabil singurul din tara.

Probleme majore : lipsa cardanului

Probleme minore : bara fata + spate sgariate (nimic spart) aripa dreapta spate sgariata , in rest vopseaua este foarte ok , martorul de sonda lambda aprins in bord.

Functioneaza tot , la masina .... inclusiv aerul conditionat.

este din 11.1997

Dotarile tipice unu r : alcantara , scaune incalzite reglabile electric + memorii , dublu clima etc...

Ambele masini sunt la pretul de 6.500 Euro

Share this post


Link to post
Share on other sites

E de datoria mea morala sa intervin aici.

dany, sper sa nu-mi fi facut o impresie proasta despre tine cu aceasta noua oferta a ta, daca ma insel imi cer scuze anticipat.

V70R awd-ul (care seamana izbitor cu cel din pozele tale) am vrut sa-l iau eu insa nu m-am inteles la pret si m-am lasat pagubas.

Este acesta din link-ul de mai jos si este unic in tara, il vindea cu 202.000 km la bord (iar bordul tau arata 202.828). Pretul cerut a fost de 1800 de euro. Tu acum il vinzi aici la...3500 de euro ?!?

Sper inca o data sa ma insel - insa este prea mult pentru mine sa vad aceasta masina din oferta ta - identica cu cea pe care am vrut sa o iau eu. Astept sa-mi spulberi indoielile. Aici, nu pe PM.

http://www.varianteauto.ro/anunt/volvo/v70/27660

si galeria foto

http://www.varianteauto.ro/anunt/volvo/v70/27660/galerie-foto

Cu respect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da este aceeasi masina, eu zic ca trebuia sa o cumperi.

asta este pretul cerut de mine.

edit: nu am cumparat masina cu gandul sa o vand ... ba chiar a 2-a zi i-am cumparat bujii noi , un filtru de aer , si ulei + filtru . 

Imi pare rau ca nu ti-am spulbert indoielile , este pretul cerut de mine si este un pret real al masinii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu vrei la schimb un S70 T5 de 300Cp in stare exceptionala ,aproape tot ce a fost de schimbat la ea e nou si mai dai tu 1500 euro diferenta?

La masina mea asta e pretul real .... 8000 euro! :binkybaby:

Are multe chestii pe ea (lista e lunga). Pe Dyno face 306 Cp si 440 Nm.

Ce zici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marian - ai pm.

As ruga pe cineva sa schimbe si titlul daca se poate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multumesc pentru titlu.

Si pentru ca am primit niste pm-uri din care am inteles ca sunt un soi de samsar si ca urmaresc sa prostesc lumea bla bla ...

Doar pentru cei de pe volvo-club  5000 euro , v70+850 (numai impreuna)

Share this post


Link to post
Share on other sites

salut,

as fi interesat numai de v70. ai putea da un pret numai pentru el? stiu ca vrei sa le vinzi la "pachet" dar poate-poate...

M.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shpeedy ai pm.

Poate va gasiti 2 persoane pe forum , una interesata de 850 si una de v70 , va intelegeti voi la pret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da de volvo meu ???? nici o veste??

sau ii poti trece motorul de la v70 -ul tau pe al meu si iese ceva super super  ;) ce zici ?

vreun rsp pt mine??

te astept cu o veste

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shpeedy ai pm.

Poate va gasiti 2 persoane pe forum , una interesata de 850 si una de v70 , va intelegeti voi la pret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wow dany... pe 11 aprilie spuneai :"Ambele masini sunt la pretul de 6.500 Euro " iar acum, lasi scurt asa, 1500 de euro din acel pret?... Sa fie de la Pm-urile alea in care citiva au spus ca esti samsar sau ai ajuns si tu la concluzia ca nu poti vinde la acel pret cerut de tine (la pachet) o masina neinscrisa si alta stricata ?...

Parerea mea optimista: 850-ul il vei da doar cu ~ 1500-1800 daca nu il repari iar V70-ul, chiar daca e R, mai mult de 2000-2500 nu-l poti vinde aici, in tara.

Sper foarte mult sa ma insel...La ce semne de "insanatosire" da piata si tara asta, numai bine nu e de vandut ceva acum...

Bafta ! Ca ai nevoie mare.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.