gabone_biker2

Volvo Amazon

36 posts in this topic

Azi am reusit sa efectuez cu ghilimelele de rigoare RAR-ul si in consecinta am cam toate actele necesare ptr inmatriculare......acum urmeaza circul cu politia si administratia financiara.....

Abia astept sa vin la o intalnire cu ea....insa ptr a putea apare cu ea acolo, intre voi...trebe sa o fac mai frumoasa, mai deosebita......

Ptr asta nu este nevoie de multa munca , ci numai de putina vreme buna si putere de munca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Gabriel nu trebuie sa disperi, desi situatia este disperata si am citit ca ai trecut prin multe, vad ca totusi ai puterea sa scrii frumos chiar poetic as putea spune. Trebuie sa te tii tare, iti tin pumnii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bafta si sanatate in continuare si sa vedem in curand hot rod-ul !!  ;D ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cujetul nu ma lasa, sa va tin in suspans....asa ca va aduc la cunostinta ca batrana duamna AMAZOANA mea are in sfarsit numere noi si anume B 46 V V O .....ca sa fie usor de retinut :D

Am investit si in schimbarea tapiteriei dupa plafon si acum caut ceva jenti de aliaj, ptr a putea avea 2 seturi de roti, unele de parada masinilor de epoca si unele de friptura, sa zic asa.Aaaaaa si eram sa uit...m-am pricopsit si cu o evacuare cap-coada de inox Borla ;) o fii bine?

Atasez o poza cu o incercare nereusita de janta de aluminiu.

Acum sunt in spital dar probabil ca peste cateva zile am sa vin la intrunirea de joi de la polivalenta.

ca sa nu uit.....un domn cu suflet mare sa imi dea si mie un SMS cu ora de intalnire si locatia precisa....la 0723.040.287 Gabi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arata promitator.  ;)

Si seful meu a cumparat din state, un P1800 decapotabil, cu 1000 $ de pe ebay. Cand o sa il aduca in tara in fac cateva poze... sa ne minunam cu totii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aia-i mai frumoasa  P 1800 cabrio, ma tem ca il va costa inca vreo 2000 euro adusul si inmatriculatul ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cat mai da?pai hai sa facem o evaluare marunta si simpla

vopsitoria 4.500 ron

mecanica destul de ieftina..il invat io ce si cum, mai greu este cu pivotii si alte astfel de subansamble, eu pe ale mele le-am uat direct din suedia :D

mana de lucru......inestimabila

tapiteria, cam 500-700 euro

.......sa mai continui?

aaa eram sa uit taxe si impozite si binenteles SPAGA la rar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Superba masina.Prima data am vazut-o acum vreo 3 luni si dupa ce i-am facut niste poze am observat ca avea cheile in contact.Mai mai ca imi venea sa ma urc sa dau o tura cu ea ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu ma vandut batrana doamna Amazoana si acum imi indrept atentia catre alceva...poate un P1800 sau un amazon in 2 usi :)

am gasit unul la fel ca al meu, adica unu 121 in 4 usi, in bucuresti.....destul de buna masina la un pret cam maricel, adica vreo 2500 euro, insa nu-i dau.

masina are vopseaua originala si este completa, trebuie doar spalata, umflate rotile si baterie :D

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.