Sign in to follow this  
Followers 0
BAK-S40

Loto

9 posts in this topic

Salut tuturor,

  Nu sunt un jucator inrait dar ocazitional, cand este marele pont mai bag cate un bilet,

totusi vreau sa cunosc opinii, pareri,,,, este sau nu este "smecheria" statului.

  Imi pun semne de intrebare cum se strange pontul cel mare  in preajma sarbatorilor,

totul este electronic si un computer performant poate "extrage" <cele sase norocoase>

atunci cand se doreste....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu dau destui bani obligat la statu' asta de ocupatie, trebuie sa-i mai dau si benevol?  ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa parerea mea,da e o smecherie a statului pe fata dar multa lume nu isi da seama.Nu se castiga cateva luni,se aduna niste sume acolo de unde statul isi ia dobanda lor din banca,iar apoi este dat la castig,iar despre cum se alege...nu mai zic...La cum merg toate lucrurile in tara asta nu vad de ce nu ar fi si la loto manarii de ale lor!Bineinteles ca se mai fac si exceptii cand castiga cate un om mai amarat care nu stie ce sa faca cu ei!Vazusem odata o emisiune la TV despre castigatori la loto care nu au stiut ce sa faca cu bani,i-au investit in tot felul deafarceri si s-au trezit la un moment dat ca erau mai saraci decat inainte sa castige si cu datorii pe deasupra!

Acum cum o fi norocul fiecaruia!Daca ai de gand sa joci iti urez succes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Multumesc @vita_fresh2008, dar macar ocazitional sa mai vina norocul si pe la noi ;D

Personal am avut un vecin care a castigat la BINGO 2miliarde acum multi ani si DA ai dreptate

e mai sarac decat atunci cand statea la bloc, acum locuieste intr-o....rau de tot.Pacat nu a

stiut ce sa faca cu bani si daca ai tine la banca era mai bine.

Totusi ati castigat la loto?? credeti ca a fost norocul , astrele sau intamplarea???...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am castigat anul trecut... 100ron la lozurile razuibile.  :P

Ajutat de putin noroc... cu putina insistenta, e doar o chestiune de timp pana castigi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre la loto n-am jucat si bineinteles ca n-am castigat, dar la tot felul de tombole din greu.

Incepand cu:

Tata a castigat o dacie in 1984 la carnete CEC

Eu un radio+CD+casetofon Roadstar - am cumparat un TV Samsung si dupa 15 zile m-au extras castigator la o tombola unde participam automat

Eu un TV LG - premiu la nu stiu ce revista de gagici unde trimesese nevasta pe numele meu

Alte nimicuri - creme, genti, parfumuri, rulete, etc

Si ca sa inchei apoteotic:

Un Ford Transit Conect la Metro anul trecut tot la o tombola si tot pe numele meu.

Deci se castiga.

Ideea e ca niciodata nu mi-am propus sa joc ca sa castig, a fost asa la misto, norocul a venit pe neasteptate, pentru ca meritam  :D;D

Nici acum dupa atatea "succesuri" nu as face un scop in viata din a juca ca sa ma imbogatesc.

Am un vecin in blocul de vis-a-vis care a castigat un milion si ceva de euroi....a investit inteligent si....este inca vecin cu noi  ;D

Parca si-a luat nu stiu cate Dacii pentru Taxi care dupa cateva luni - un an au disparut din parcare.

Sfatul meu: joaca ca au mai fost intamplari fericite iar daca castigi, sa faci cinste cu o masa intr-o joi la polivalenta (vedeti ba ca tin cu voi) eventual de mai multe ori ca nu ne suparam.

Daca castigi si nu ne spui esti taran....si o sa se aleaga praful de castig  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

B

Am un vecin in blocul de vis-a-vis care a castigat un milion si ceva de euroi....a investit inteligent si....este inca vecin cu noi  ;D

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0