Midnight Caller

Unde ne intrunim si cand ?

Unde si cand ne intrunim ???   66 votes

  1. 1. Unde si cand ne intrunim ???

    • Sibiu si imprejurimile (Cisnadioara, Paltinis, Ocna Sibiului)
      16
    • Bran, Moeciu
      7
    • Cheile Gradistei
      4
    • Sambata de Sus (complexul Floarea Reginei)
      4
    • Cheile Butii
      6
    • Valea Prahovei (Sinaia - Busteni)
      10
    • Popasul Darste (la intrarea in Brasov)
      4
    • Balvanyos
      3
    • Obarsia Lotrului
      0
    • Baile Olanesti
      3
    • Balea Lac
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

140 posts in this topic

Dragi fete si baieti, asa nu se mai poate, e prea multa pasivitate aici, asa ca pun un poll poate va veti invinge timiditatea si vom hotari totusi unde si cand mergem.

Data a ramas stabilita deja, primul week-end din Octombrie si NU se mai modifica, pentru ca vom ajunge sa ne vedem la anu' in stilul asta.

Ramane de ales locatia, si prin bunavointa Anamariei avem si o lista a variantelor.

Durata votului este de 10 zile incepand de maine, consider ca cei interesati cu adevarat vor avea timp suficient sa isi puna votul aici.

Multumesc pentru intelegere si... DATI-I BATAIE !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

asa este dom'le... boala lunga - moarte sigura.... gata sa ne adunam ... sa punem TI TI -urile la vedere si sa depanam amintiri la umbra unei sticle cu vin sau bere :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu imi mentin alegerea pentru Sambata-Floarea Reginei. Doamne ajuta sa trecem cu bine mai departe ca foarte greu suntem de urnit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am ales Balea lac dar sper sa pot sa ma eliberez macar pt o zi sa vin la voi deoarece daca am inteles bine intalnirea e stabilita pentru periada 5-7 ori eu in perioada asta sunt ocupat cu TIB - ul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna pt toti....sunt pt Balea Lac.....dar voi veni oriunde s-ar decide ca va avea loc intrunirea....pe curand....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suntem 46 .....sper ca numarul sa se dubleze.... ::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cred ca vrei sa scapi de masina daca vrei in Bulgaria.... ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai e o zi......curaj...votati.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi fete si baieti. Relu75 (care este un dragutz ca de-obicei) a gasit pentru noi prin Sibiu cazari pe la urmatoarele locatii :

http://www.turistinfo.ro/cisnadioara/cazare-cisnadioara/pensiunea-subcetate.html

http://www.turistinfo.ro/paltinis/cazare-paltinis/pensiunea-alpin.html

http://www.turistinfo.ro/paltinis/cazare-paltinis/pensiunea-miorita.html

http://www.turistinfo.ro/paltinis/cazare-paltinis/vila-briana.html

Cazarea este undeva pe la 100-150RON / noapte cu/fara mic dejun inclus. Mai urmeaza sa mai sapam, studiati-le si dati-va cu parerea sau daca mai stiti altceva sariti cu idei, ca trebuie sa incepem sa facem rezervarile !!!

Papica cica e de pe la 20RON/meniu complet. Eu zic ca e rezonabil pentru volvisti ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mai este si varianta unor pensiuni mai mici, cu tarif mai mic bineinteles (si cu mai putine dotari sau stele, margarete.....). asta presupune sa fim mai disparati, desi pina la urma in restul zilei nu ne opreste nimeni sa fim impreuna.

p.s. pensiunile ce le-am pus sunt dintre cele care ne-ar putea oferi numarul maxim de locuri la pretul cel mai mic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buna tuturor,

M-am uitat pe link-urile postate de Midnight Caller si relu75, suna intr-adevar interesant, dar la unele pensiuni numarul de locuri de cazare nu se apropie de 45 (adica aproximativ cate ne-ar trebui noua conform listei participantilor). Doar ultima optiune, cel putin pe site-ul de unde sunt link-urile apare cu 62 de locuri, dar multe dintre ele in apartamente.

relu75, multumim foarte mult ca te implici si ne ajuti cu partea legata de cazare. Ne-am gandit si noi ca am putea sta la 2-3 pensiuni diferite, care sa ofere conditii de cazare si tarife similare, cu atat mai mult daca sunt relativ aproape una de cealalta...ca doar toata lumea vine cu masina, nu-i bai!  ;D

Indiferent cum ar fi, trebuie sa ne miscam destul de repede, nu avem prea mult timp la dispozitie. Orice sugestie e asadar binevenita.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate sunt membri care cer preturi pana in 70RON/noapte, si trebuie sa ne gandim si la ei. Aici se ajunge pana la aproape 180RON /noapte ceea ce e f mult

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am gandit mai mult la serviciile oferite si la faptul ca putem fi toti la un loc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cautarile mele se poate gasi camera dubla incepand de la 40 lei, la pensiuni de 2 frunze....asta daca ramane sa fim impreuna doar pana inainte de culcare.....idea oricum nu e sa aratam ca pe langa masinutele noastre avem si o gramada de bani si vrem neaparat sa i-i aruncam pe geam.....asa ca nimeni nu trebuie descurajat si mai ales nimeni sa nu renunte pt faptul ca preturile la cazare sunt prea mari...vom rezolva cumva si totul tre sa fie exceptional.........pe putin

Share this post


Link to post
Share on other sites

- pensiunile Alpin si Miorita sunt una linga alta (doar gardu le desparte)

- Briana are intradevar multe camere, dar in prioada aceea mai e un grup de vreo 20 de gagici :D de la nu stiu ce banci. deci si acolo va fi o problema daca suntem multi.

- preturile prin Sibiu (in oras) sunt de pe la 150pe noapte, in locatiile care ar putea suporta intreaga echipa.

- in Rasinari am mai gasit pe la 80/noapte, dar fara mic dejun, si cu numar limitat de locuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Sustin si eu varianta lui "opus" de a cauta cazare la preturi accesibile si sa mergem pe ideea ca ziua oricum stam impreuna si o mare parte din noapte.Deci pentru ceea ce mai ramane  din noapte , nu e nevoie sa platim asa de mult... si ne multumim si cu conditii de "2 frunze".... Desigur a avea Volvo nu presupune sa ai buzunarele pline ,si mai ales sa dai cu azvarlita la bani....Nu e cazul nici sa ajungem sa renuntam la intalnirea pe care multi au asteptat-o cu ardoare  toata vara din cauza ca banii sunt putini...Parerea mea este ca majoritatea accepta conditii rezonabile la pretul de 50-100 ron cel mult pe noapte pe camera

        MihailCostin

Share this post


Link to post
Share on other sites

ar trebui sa picam pe o anumita localitate. propun Rasinariul pt  ca aici e oferta cea mai diversificata, in plus e cumva la mijlocul distantei dintre Sibiu, Paltinis si Cisnadioara - dati si voi un ochi pe linkurile astea si ziceti unde v-ar place sa stati, sa merg sa vorbesc

http://www.turistinfo.ro/rasinari/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-rasinari.html

http://www.turistinfo.ro/paltinis/cazare-hoteluri-vile-pensiuni-paltinis.html (Vila Briana,  Pensiunea Mai, Pensiunea Mirani, Pensiunea Miorita, Vila Marin, Pensiunea Alpin sunt la iesirea din Rasinari spre Paltinis )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.