Midnight Caller

Unde ne intrunim si cand ?

Unde si cand ne intrunim ???   66 votes

  1. 1. Unde si cand ne intrunim ???

    • Sibiu si imprejurimile (Cisnadioara, Paltinis, Ocna Sibiului)
      16
    • Bran, Moeciu
      7
    • Cheile Gradistei
      4
    • Sambata de Sus (complexul Floarea Reginei)
      4
    • Cheile Butii
      6
    • Valea Prahovei (Sinaia - Busteni)
      10
    • Popasul Darste (la intrarea in Brasov)
      4
    • Balvanyos
      3
    • Obarsia Lotrului
      0
    • Baile Olanesti
      3
    • Balea Lac
      9

Please sign in or register to vote in this poll.

140 posts in this topic

@ buleala: dar fara ele nu merge? ca din cate stiu eu cu ele discutiile despre masini nu prea se intind deoarece intervin discutii despre: machiaje, tzoale, ... so on ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu n-am ce face ...vin cu nevasta...

dar ma gandesc la voi, mai tinerei...(eu-s cu privitu')

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buleala.... TOTI vin cu nevasta. Dar putem sa privim TOTI nu ? ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@buleala: pai daca tu cu privitu si altu cu ascultatu la ce ne mai trebuie gagici? Dam drumu la motoare, scoatem fum si scartaituri din roti, le privim si ascultam cum uru motoarele si cu asta se incheie toata povestea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

drept sa spun cand e vb de masini nu prea ma intereseaza mandrele!

si cel mai bun lucru -constatat la intalnirea de la predeal-este ca,se pare,nevestele se inteleg intre ele si ne lasa sa ne facem damblalele!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paul a.k.a Buleala are dreptate, bine ca experienta de la Predeal a demonstrat ca muierile se inteleg bine intre ele, altfel ati fi fost "consemnati" cu totii. ;D

Midnight_Caller...discutam noi acasa apropo de privit!  >:(

Revenind la oile noastre, Relu75 multumesc foarte mult pentru clarificari, eu m-am uitat deja pe ultimele link-uri postate de tine, pensiunile Alpin si Miorita din Paltinis chiar ofera conditii bune de cazare, tarifele par relativ acceptabile pentru majoritatea celor care si-au exprimat parerea si in ceea ce priveste pretul maxim de cazare/noapte...si daca spui ca sunt si gard in gard, let's go for it!

Midnight_Caller subscrie si el...ca n-are ce face!  ::)

La Rasinari pensiunile prezentate pe www.turistinfo.ro au ceva mai putine locuri de cazare, dar daca gasim 2 care sa fie apropiate una de cealalta (aici ne bazam tot pe tine sa ne lamuresti) ca distanta, conditii si tarife, cu atat mai bine!  ;) Indiferent cum ar fi, esti cel mai in masura sa ne ajuti cu problema cazarii.  :P

Dupa ultimele calcule este vorba de 48-49 de persoane deci ne-ar trebui 24 de camere duble pentru 2 nopti si o camera pentru o singura noapte, Dan Riti nu poate veni decat pentru o noapte. 

Iti multumesc in numele nostru al tuturor pentru ajutor.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paltinisul e ok....Casa de Piatra Paltinis are la fel oferte bune......32 ron/pers la grupuri organizate....la Hotel Casa Turistilor am pute fi toti impreuna.....si toate celelalte vile ,pensiuni, hoteluri au oferte interesante....eu sunt de acord sa ne indreptam in acea directie....

Share this post


Link to post
Share on other sites

la Casa de Piatra tarifele sunt bune, problema ca majoritatea camerelor nu au baie proprie.

Hotel Casa Turistilor are 2 stele, la intilnirea trecuta s-a cerut musai 3. de asta nu am intrebat si acolo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok......nu am stiut.....oricum de acord cu Paltinisul...astept decizia...............

Share this post


Link to post
Share on other sites

CASA TURISTILOR ** 150 ron camera/noapte. Oricum 5-7 octombrie este ocupat in intregime. La *** credeti ca pretul va fi mai mic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am aprofundat 1 pic cautarea de cazare , iar prin imprejurimile Sibiului nu se gaseste cazare ...Midnight o sa posteze sa va dea mai multe detalii .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, danyx mi-a facut legatura cu un domn de la o ag. de turism, si mi-a zis ca pe langa Sibiu e totul full.

In Sibiu a gasit ceva la 90RON / noapte dar presupun ca nu vreti sa se doarma fete cu fete si baieti cu baieti (pentru cei care nu sunt casatoriti inca), si a mai gasit ceva la 180RON / noapte camera dubla undeva la doua vile apropiate dar era cu mese incluse. I-am zis sa vada daca o poate scoate la maxim 120-130RON/ noapte cu mic dejun si Vineri seara o masa "festiva" si mi-a zis ca incearca, dar nu crede ca o sa poata. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cati venim cu 850?....pote rezolvam sa dormim in masini...doar e loc destul :D.......in cel mai rau caz ne adunam si tot mergem pana gasim un loc sa ne cazam.... ???.....sper sa veniti cu idei mai bune...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tr. un loc unde sa aiba si o sala mare in care sa avem loc toti;ar fi pacat sa luam mesele grupuri,grupuri...se formeaza bisericute etc!

...la sighisoara mi-ar place sa mergem,daca sibiul nu e de "atins"

Share this post


Link to post
Share on other sites

    Salutare,

  Propun o alta locatie in cazul in care nu se gasesc locuri prin Sibiu si imprejurimile acestuia.

  Aceasta ar fi LACUL ROSU.  http://www.hotellacurosu.ro

  Este un hotel de 3 stele, super Ok, peisajul este frumos, spatiu destul de mare 38 camere ......

  Pretul este de 160 ron/camera dubla,  Am sunat eu si daca ne hotaram sa mergem acolo obtinem un Dicount de 10 %.

  Cam atat.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

E destul de tentanta propunerea ta, mai ales ca este foarte frumoasa zona Lacul Rosu. Ramane de vazut daca ceilalti participanti vor fi cat de cat de acord cu tariful si locatia.

Partea cu discount-ul suna destul de bine, tariful ar fi deci de 144 de lei/camera/noapte, daca suma include si micul dejun devine din ce in ce mai interesant.

Imprejurimile sunt foarte frumoase si se pot vizita multe locuri.  ;D

Este o alternativa destul de buna pentru judetul Sibiu (unde se pare ca e aproape imposibil sa gasim cazare pentru un grup asa de mare de oameni si mai ales pentru week-end-ul viitor) si mult mai putin banala decat a doua optiune din clasament si anume Valea Prahovei.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu Lacul Rosu..........dar mai e nevoie de multe acorduri......sper sa reusim :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK!!! Vreau si eu la LACUL ROSU.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu merg cu trupa, oricum nu am fost niciodata acolo si ideea e sa ne simtim cu totii bine. Bogdan, poti sa te interesezi te rog mai precis ce si cum e liber ? Trebuie avans ? Multumesc !

Share this post


Link to post
Share on other sites

            Revin cu informatii complete,

  Vazand ca e greu de gasit cazare in zona sibiului datorita faptului ca este Capitala Culturala Europeana, ceea ce era de asteptat , eu prevedeam acest lucru dar am crezut ca vom avea noroc.

    Cunosc destul de bine Sibiul fiindca am facut facultatea in Sibiu si cazarea a fost o problema chiar si inainte sa devina capitala culturala, fiindca spatiile de cazare sunt insuficiente si turistii in numar mare.

    M-am gandit la zona Cheile Bicazului si ca orientare geografica. Din cate se obs din lista participantilor multi provin din partile centrale, estice, si sud-est. Sa nu se inteleaga ca ca cei din Vest nu au prioritate, ideal ar fi fost Sibiul, e aproape de centrul tarii si ar fi fost ok pentru toata lumea. Dar conditiile date nu ne permit acest lucru si urmatoarea zona accesibila pentru toata lumea ar fii Lacul Rosu, sa nu fie distanta chiar mare nici fata de cei din vest , nord-vest, si sud-est=ul tarii.

    Inainte sa postez zona si link-ul hotelului am sunat acolo sa vad despre ce este vorba.

    Si am aflat urmatoarele:  cazare 160 ron/noapte la care am obtinut un discount de 10% , cum zicea si Anamaria ar fi un tarif final de 144 ron/noapte (MIC DEJUN INCLUS) .

    Le-am spus ca revin cu un telefon in 2-3 zile sa le comunic exact numarul de camere dorite (asta in cazul in care ne hotaram spre aceasta destinatie)

      Avantajele care le-am luat in calcul la alegerea destinatie si hotelului:

          1. capacitate de cazare mare 38 camere, sa fim cazati toti in acelasi loc

          2. mic dejun inclus in pret  (ce o sa ne dea nu am de unde sa stiu:))

          3. zona turistica atractiva, pesiaj frumos, in zona mai sunt diverse locuri de vizitat (tusand, cheile bicazului, balvanyos, lacul Sf Ana, etc)

          4. Hotelul arata destul de Ok (nu am mai fost acolo, daca a fost cineva sa ne comunice conditile de cazare) are 3 stele cred ca e OK

          5. Hotelul are destul spatiu in incinta sa ne parcam frumoasele masini si chiar sa le punem aliniate pentru a le poza si admira

          6. Locul e linistit , scapam de aglomeratia oraselor

 

          Dezavantaje:

            1. pretul ???

           

  Cam atat.......

  O zi buna tuturor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dupa cum ne-ai prezentat zona si hotelul e foarte bine. Vin si eu 2 nopti 2-3 persoane( +/- fiica mea)

Share this post


Link to post
Share on other sites

De acord cu Lacul Rosu....zona e foarte faina, am trecut in vara pe acolo...peisaje superbe...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.