parola

Batut ca traversa prea incet cu nepoata de mana....

47 posts in this topic

Irina, nu stiu de ce, dar cu arsul culturilor si fuga din calea turcilor m-ai nimerit, ne tot aburesc istoricii ce smecheri am fost, adevarul e ca am fost niste lasi, cand n-aveam pe un vlad tepes sa ne impinga de la spate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unde esti tu Tepes Doamne,

...

parca era ceva opera de arta care continea o astfel de fraza sau legatura de cuvinte. Ar fi mare nevoie de un Tepes acum, si nu cum a zis Base folosindu-se de imagina lui Tepes da chiar pe bune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bine ai zis Irina, ai nostri ardeau culturile, otraveau fantanile si...aveau chirpici.  >:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu se creada ca-i tin apararea nenorocitului din Craiova, fapta lui este de condamnat, si nu exista scuze pentru asemenea gest. Numai ca, s-ar putea sa avem parte de surprize in solutionarea cazului.

Share this post


Link to post
Share on other sites

In craiova numai surprize se intampla, mai ales cu copilasi amarati de judecatori, interlopi, medici, politisti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.realitatea.net/imagini-incredibile-cu-batranul-batut-pentru-ca-traversa-prea-incet-strada_708161.html

uitati si filmuletul

Parerea mea e ca ar trebui bagat la lovituri cauzatoare de moarte.

Este ca si cand i-ar fi dat in cap cu pumnii si dupa trei zile ar fi facut comotie cerebrala din cauza loviturilor si ar fi murit.

Singura diferenta este ca acum a fost afectata inima.....

ce sa mai zic.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa nu se creada ca-i tin apararea nenorocitului din Craiova, fapta lui este de condamnat, si nu exista scuze pentru asemenea gest. Numai ca, s-ar putea sa avem parte de surprize in solutionarea cazului.

Nu cred ca  este un caz. Omul a facut stop cardiac DE SUPARARE nu din traume. Cunosc un caz foarte asemanator (o amenintare cu un pistol, victima moare la 2 ore de la incident in biroul politiei unde venise sa faca reclamatie). Poate ne spune un jurist exact cum se pedepseste si daca e omor din culpa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Atunci..... e cea mai buna metoda sa omori un om.

Il "ajuti" sa moara de inima si gata

Naspa.

Mi s-ar parea normal sa plateasca

Share this post


Link to post
Share on other sites

pe zi ce trece vad ca traim intr-o lume tot mai nebuna......

si in cele 2 cazuri pariez ca agresori au scapat fara nimic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asta e lumea in care traim, in alte parti se rezolva problema cu pistolul direct in alte parti nu se intampla asa ceva, trebuie sa fim calmi in orice situatie si cei din Bucuresti stiu bine de ce zic .

Share this post


Link to post
Share on other sites

parerea mea, de jurist, o sa scape, fara legatura de cauzalitate intre loviturile aplicate si moartea victimei, dpdvd legal, scapa. Nici nu ar fi normal sa_l condamni  pt omor in situatia in care ala a murit din alta cauza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alin.

Nu cred ca ai dreptate.

Se vede clar ca acestuia i se face rau dupa ce a fost lovit.

Daca eu iti dau vre-o cativa pumni pe la rinichi.... dar mori dupa cateva zile in urma unui blocaj renal.....???

Eu ce fac? Scap?

Mie mi se pare acelasi lucru.....

Probabil ca da. O sa scape dpdvd legal pentru ca e o situatie delicata si greu de demonstrat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toti murim dupa medicii romani de "insuficenta cardio-respiratorie". Toti murim ca se opreste inima. E lamentabil ca se folosesc astfel de expresii plastice de catre legisti.

  Am vazut un material pe Discovery in care aratau cum se descarcereaza o victima prinsa intre fiare. Victima nu se scoate imediat pentru ca ar muri din cauza toxinelor eliberate din organism datorita presiunii asupra unor vase de sange sau organe. Este extrem de complicat sa scoti o victima incarcerata pentru ca daca il scoti imediat moare la spital. Asa si aici. Omul a avut factorul declansator pentru stop cardiac. Daca lovesti o masina si ala mai traieste o saptamana dupa care moare, evident de "insuficenta cardio-respiratorie" tot omor din culpa se numeste! Asta nu era in masina, era pe jos, dar este fix identic. A provocat factorii declansatori pentru decesul batranului. Nu e moarte naturala e cat se poate de clar. Cretinul ala trebuie sa intre la puscarie si sa-si piarda orice drepturi....

Am vazut o chestie interesanta zilele trecute. Stiu ca ciorile sunt si carnivore dar (necrofage) mananca numai cadavre. In spatele blocului meu, o cioara a pus ochii pe un sobolan. Dar nu l-a omorat ea, desi era simplu sa-l ridice in aer si sa-i dea drumul cum fac cu nucile. Atata la alergat pana a crapat inima in sobolan. Dupa ce a vazut ca nu mai misca s-a apucat de el. Am ramas uimit cum functioneaza regulile in natura....

Share this post


Link to post
Share on other sites

romania = tara tuturor "posibilitatilor" iar craiova este capitala neoficiala in acest sens. va mirati de parca ati auzi prima oara. acolo se intampla zilnic rahaturi de-astea. de fapt mare parte din stirile de la ora 5 sunt din dolj si moldova (nu vreau sa zic ca nu ar fi si oameni normali acolo). imi pare f. rau mai ales pt. nepot si familia batranului. din pacate nu cred ca se va intampla mare lucru. nu l-ati vazut pe om la tv? e smecher... acestea sunt momentele care ma fac sa cred ca am facut alegerea potrivita parasind tara. si nu din lasitate, ci din ratiune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Câteodată si mie imi vine sa parasesc tara asta de rahat dar sper in mai bine, cred ca o sa fie mai bine, îmi doresc sa fie mai bine .

Chiar stau si ma gandesc oare cati sefi ai politiei mai trebuie schimbati pana sa ajunga Craiova un oras normal ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Copila care era de mana batranului cum va trai toata viata cu imaginea bunicului sau tabacit de un putzoi infect?!?!

L-as lua pe nenea ala in aceeasi serie pe care i-a aplicat-o batranului, si i-as urmari evolutia clinica.... Merita pus pe scaunul electric.

Raman la ideea mea: nu evitati sa sariti in ajutorul celor care sunt la nevoie in asemenea situatii. Dati in ei pana obositi, si daca nu mai puteti , chemati pe cineva sa continue treaba, timp in care chemati politia.. Renuntati la a fi privitori. Luati masuri. Nu o se le mearga la nesfarsit. Poate mai sunt cativa ca mine , si incet incet vom deveni mai multi ca ei.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Câteodată si mie imi vine sa parasesc tara asta de rahat dar sper in mai bine, cred ca o sa fie mai bine, îmi doresc sa fie mai bine .

Chiar stau si ma gandesc oare cati sefi ai politiei mai trebuie schimbati pana sa ajunga Craiova un oras normal ? 

degeaba schimba sefi, tre sa-i mai bage si pe la racoare, langa Solomon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunt ffff multe spus...nu cred ca ar ajunge acest topic.e pacat doar de omul acela si mai ales ...de fetita!!!;(

De schimbat in bine la noi in tara nu se va intampla pt ca nu se vrea.....cum sa se vrea cand fratele presedintelui tarii nasheste un puradel al unuia din cei mai dubiosi interlopi (sau face trafic de arme)....urmandu-l pe Stolojan care a facut acelasi lucru cu cativa ani in urma.....si vreti sa fie bine in tara??!!!N-are cum!!!Nu mai exista demnitate,mandrie,respect....si asta pt ca nu mai exista educatie!!!

......nu am cuvinte!!!!Pacat ca unii din noi ne-am nascut aici...si cu toate astea ne meritam soarta pt ca nu facem nimic!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
??? ??? ??? ??? ???UNDE ESTI TU TEPES DOAMNE ??? ??? ??? ??? ATATA violenta,violuri ,crime,furturi,perversiuni,saracie,umilinta,rautate,taxe,impozite etc etc etc......UNDE AJUNGEM  ???      EU SUNT ADEPTUL DINTE PENTRU DINTE,ASA MERITA NENOROCITUL ALA,,,,,,,,,.......DAR TRAIM AN ROMANIAAAAAAAAAAA

Share this post


Link to post
Share on other sites

desi nu sunt adeptul dinte pentru dinte , ma enerveaza cand vad oameni ca aia.

si din pacate raspunsul la intrebarea cat va mai dura e simplu:

pana la sfarsitul lumi pentru ca lucrurile vor merge din rau in mai rau pe toate planurile ( Biblia spune si despre chestiile astea)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eu doream sa stau in Elvetia nu in romania -  si sa privesc cum vine "sfirsitul lumii" ", prevazut de o carticica revizuita de n-spe ori in care inca mai cred orbeste la fel de n-spe milioane de omuleti - aka bibliuta cea de toate zilele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa cercetezi biblia si sa selectezi ce vrei sa crezi, eu nu consider un lucru rau. rau e ca lumea crede in biserici, popi si babisme. asta nu sta in biblie si este un lucru f. grav. asa se manipuleaza oamenii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now