ValiU

Si un subiect "+"

25 posts in this topic

Si ca sa nu avem doar subiecte negative pe acest forum, propun sa deschidem si un subiect in care sa scriem lucruri pozitive?

Ce ziceti?

Doar pozitive!!!

Lucruri si intamplari vazute, auzite sau traite care ne-au facut sa zambim sau sa ne bucuram.

Haideti sa vedem care ne va atrage mai mult. Subiectul pozitiv sau cel negativ

Incep eu.

Mie imi place f mult sa merg cu bicicleta si chiar si pe jos.

Imi place sa merg cu bicicleta la servici sau pe jos. Astazi m-am plimbat vreo doua ore si prin parc (Herastrau). De altfel, cred ca avazut toata lumea, s-au inmultit biciclistii si pedestrasii.

In plimbarile mele am observat si am fost chiar foarte placut surprins de grija pe care ne-o poarta noua biciclistilor multi din soferi bucuresteni.

Chiar si cu masini serioase gen Mercedes, masini de teren, BMW-uri chiar.

Nu ne mai claxoneaza, stau foarte frumos in spatele nostru fara sa ne ingramadeasca sau sa ne impinga de la spate, ne ocolesc frumos, ne dau prioritate si chiar sunt foarte atenti si grijuli atunci cand ne vad.

Vreau sa le multumesc si sa ii felicit pe acesti soferi.

Bravo lor

Share this post


Link to post
Share on other sites

scuze ca te intreb, dar cand ai avut  timp sa dormi? ca ai visat foarte  frumos! :yahoo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nu dormi la ora asta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa-ti povestesc ce s-a intamplat la noi azi, adik ieri, apropos de biciclete si soferi. Se plimba unu` saracu cu scuterul prin oras, pensionar, cu ochelarii cat fundu la borcan, cu catelul in brate, si la intersectia din centru unde au facut sens giratoriu, n-a mai vazut ca trebuia sa-i de prioritate unuia cu masina.. si, noroc ca la pocnit pe ala, ca puteam sa fiu eu in locul lui si sa ma pocneasca pe mine!

INTAMPLARE FERICITA ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

gata alin, ai distrus si topicul asta... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. si eu ma plimb cu bicileta.

Am inceput sa vad si o oarecare imbunatatire a relatiei dintre functionarii publici si cetateni. Am umblat zilele astea pe la 2 primarii si am i-am simtit mai amabili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am mers sambata trecuta in Herastrau si am putut observa fantasticele piste de biciclisti, partea interesanta era ca pietonii nu prea circulau pe ele, am zis ca sunt in alta tara, dar nu era romanica ;D .

A si era si curatenie, foarte dubios .

Share this post


Link to post
Share on other sites

In herastrau au adus si Lebede. Negre si albe, f frumoase mai sunt si alte specii dar.... nu le prea cunosc

Sunt jos la podul care trece peste lac.

Foarte dragut.

Intradevar. Au facut piste de biciclete iar lumea le respecta.

In ceea ce priveste mersul cu bicicleta.

Eu chiar am colegi care vin cu bicicleta la servici.

asa ca... aveti grija de ei prin trafic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ai si vreun sef care merge cu bicicleta la serviciu?Vrei o promovare?Se poate aranja..  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un lucru foarte pozitiv pe ziua de azi: azi e ziua Volvo!

La multi ani Volvo!

De ziua lui o sa-i "daruiesc" o spalare la al meu masinuta   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebuie sa trec prin Herastrau ca nu va cred pana nu vad cu ochii mei. Ultima data am mers cu bicicleta in Herastrau prin octombrie si n-aveam loc de pietoni pe pista de biciclete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 De vreo 3 saptamani mi-am scos si eu bicicleta de la naftalina si am inceput sa o folosesc. Bine ca a trecut frigul si ca ne putem folosi si de biciclete...Mergeam spre facultate cu bicicleta si am vazut un coleg care era cu masina, dar era asa de aglomerat in oras...Si mi-am zis atunci, "Bine ca nu sunt cu masina". Si am si ajuns inaintea lui la facultate.

 Trebuie sa incercati si voi ceilalti care aveti biciclete si putin timp. E un mod foarte bun de a mai face miscare, ca in rest tot in masina si la birou pe scaun...nu e viata!  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Am vrut sa va mai povestesc ceva.

Ieri cand am plecat de la servici spre casa.

Pe jos desigur....

Multa lume merge pe jos pe trotuarul de pe langa petricani.

In fatza mea, o fata cu handicap locomotor. :(

Mi-a placut ambitia ei. A mers pe jos 2 km si credeti-ma.... mergea mai repede decat mine.

S-a oprit de 3 ori sa isi lege sireturile si tot nu am putut sa tin pasul cu ea.

Ma uitam in fata mea la ea si in stanga la toti soferii care stateau la coada de pe petricani.....

Am admirat vointa, ambitia ei si placerea de a merge pe jos.

Bravo ei.

Astazi am venit cu masina..... si imi pare rau. Imi era frica de ploaie dar......  cred ca o sa o las la servici si o sa merg pe jos spre casa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu ca as vrea sa fiu carcotas si sa stric topicul dar am si eu o intrebare. In timpul saptamanii voi de unde aveti atata timp liber. Nu aveti serviciu familii copi etc etc etc? eu as vrea foarte mult sa ma dau cu bicileta macar seara dupa program dar cum, cand, unde ca peste tot e nebunie.

Acum sa revenim la lucruri mai frumoase. De vre-o 3 saptamani m-am mutat undeva pe langa piata 1 mai si venind in fiecare dimineata la serviciu spre Unirii am constatat cu stupoare ca s-au sincronizat cat de cat semafoarele si rar mi se intampka ca de la victoriei si pana la unirii sa prind mai mult de 1 singur rosu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acum sa revenim la lucruri mai frumoase. De vre-o 3 saptamani m-am mutat undeva pe langa piata 1 mai si venind in

I-auzi vecine !!! Unde mai ezakt, ca nu ti-am vazut bolidu' :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sincronizate sunt si de la piata Universitatii pana la opera, da cand e coloana tot degeaba, doar sambata si duminica se simte  :clock:  ... orisicat, tot e ceva inceput .... da'  neterminat, dupa outumele strabune .... e pozitiva treaba, sa fim increzatori  :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din pacate nu, nu am copii eu.

Dar si cand o sa am nu o sa insemne ca nu il urc pe ski-uri si pe bicicleta de la 3 ani.

Iar pana atunci......  vad eu.

Leg carutul dupa bicicleta si merg in parc. :)

Aseara, in herastrau era un bebeu de 3 palme (nu exagerez) si mergea pe trotineta

Dar mergea super bine

cand s-a dezechilibrat, afurisitul, nu a cazut :) i-a dat drumul totinetei si el a ramas in picioare. :)

Foarte simpatic micutul

Share this post


Link to post
Share on other sites

I-auzi vecine !!! Unde mai ezakt, ca nu ti-am vazut bolidu' :))

Pai pe 1 mai la Mega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heeeei ce s-a intamplat cu topicul meu? De mai bine de un an nu a mai scris nimeni in el!

Hai sa vedem ca s-a imbunatatit putin starea de spirit chiar daca e criza.

Ceva cu +? :P

Ursule, stiu ca ti-a adus barza un bebeu, uite un +. (desii nu te-a mai vazut nimeni pe aici, te tine ocupat? :P)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ieri am ascultat inca o parte din povestea trista de iubire a unui prieten si m-a intristat putin :(

Dar am compensat cu faptul ca i-am zis sa-i traga o bataie buna prietenei si asta m-a inveselit putin ;D ;D ;D

De fapt chiar l-am indemnat :evil6::evil6::evil6:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uite : de dimineata (a se intelege dupa 11:00) m-am dus la Dulcie(T4 desigur) si am

constatat ca nu a mai patit nimic de 1(una) luna incoace (zgarieturi, poansonari, etc.)

.... de la ultima zgarietura am zis ca nu mai bag nimic de seama ... dar trecu o luna si ...

e chiar minunat, ce viata frumoasa ma asteapta! :headbang:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bucur mult pentru tine, Alex.

In ce ma priveste am si eu un mic plus personal : am mai bifat o mica victorie in lupta mea cu kilogramele in exces. Concret, in urma cu doua zile, am constatat ca s-au mai dus doua dintre ele pe apa sâmbetei. ^_^. Am ajuns astfel, ca in ultimele 12 luni de zile sa reusesc sa scap de nu mai putin de 15 kg. ! Trebuie sa marturisesc ca la primele 10 a fost mai usor, dar acum nu mai merge decat cu ajutorul orelor petrecute in sala de antrenament ( fitnes, karate, aerobic ). Nici nu va inchipuiti cat de bucuros sunt ::) .

Acum va las, ca ma duc sa-mi fac antrenamentul de cardio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

La cat mai putine kg. Marius, insa nu exagera ca nu te mai vedem cand stai pe dunga ! :D

Dupa ce am incalzit motorul, m-am dus in casa si m-am pregatit pt sah, in timpul asta motanul

negru din vecini s-a urcat pe capota sa se incalzeasca, mi-a placut mult, a fost de bun augur,

am castigat cinci partide ! ::) ca sa vezi ce frumoasa-i viata!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now