Catalin76

Poze spectaculoase cu eruptia vulcanica

46 posts in this topic

Super poze, mama natura rulz !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, marfa pozele.

Cand ma gandesc ca acum 8 ani eram la un pas sa plec definitiv in Islanda ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bestiale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Victor daca plecai in Islanda acum dadeai si tu cenusa jos de pe casa ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

... sau alerga dupa cai rataciti.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umbla vorba ca de fapt nu e nici un vulcan, si ca de fapt, face Chuck Norris gratar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tare rau asta.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

inregistreaza-te cu telefonu si pune-ne fisieru aici ca nu te credem!  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Care telefon? Le-am aruncat ca nu mai apucam sa mananc din cauza lor ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pai sti ca nu e frumos sa mananci cu gura plina.  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ce cai frumosi si grasi erau intr-o poza.La noi bietele animale sunt batute si rupte in 2 de munca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

foarte faine pozele. in special cele in care se vad fulgerele.

in ce priveste ultimul filmulet: FOARTE TARE:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Victor daca plecai in Islanda acum dadeai si tu cenusa jos de pe casa ;D

Aiurea, n-ai vazut poza din satelit? Dadea cenusa numai daca statea prin zona sa-i bata vulcanu in geam, altfel am inteles ca zborurile prin Islanda n-au fost oprite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 - Teoria conspiratiei.

Mie mi se pare ceva cam ciudat aici. Acum 2 ani, gripa aviara, anul trecut gripa porcina. Mediatizari, vaccinuri si mai stiu eu ce incercari de destabilizare a populatiei. Amandoua au disparut brust. Foarte ciudat nu? Cunoasteti pe cineva de a avut porcina?

Anul asta, vulcanul cu nume ciudat :)

La anul, cine stie, poate avem parte de moon men.

2 - Fulgerul din norul de cenusa.

Mi s-a parut foarte interesant fulgerul rosu din norul de cenusa.

Fulgerele deobicei sunt alb/albastre... sau gresesc? Si cum de a aparut in cenusa?

Ma intreb, care o fi fizica acestui fenomen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

adrian, sper ca glumesti cu teoria conspiratiei la in ceea ce priveste vulcanul. o fi fost conspiratii in alte situatii , dar aici ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu cred că toate sunt conspiraţii. Cred că una dintre cele mai mari conspiraţii este firma Volvo, care de fapt, nici nu există, este doar o metodă de a spăla banii organizaţiilor criminale din Burma (de aia ni se vând gogoşi că i-ar fi cumpărat chinezii).

O conspiraţie foarte gravă este aceea demarată de companiile care produc obiecte din latex, care susţin că din nişte formaţiuni microscopice cunoscute sub denumirea de spermatozoizi iau naştere copii; lumea crede şi aduce profituri uriaşe companiilor respective, cumpărând prezervative. Femeile, pe de altă parte, pentru a se feri de aşa-zisa sursă de spermatozoizi, îşi cumpără dildouri, care ghici cine le face? Aceleaşi companii producătoare de cauciucuri! Scandalos!

O altă conspiraţie inimaginabilă este cea legată de existenţa Soarelui, prin care anumite corporaţii (numite în popor biserici, temple, moschei etc) fac profit, vânzând idei legate de existenţa unor entităţi divine (cum ar fi I. Cristos, Allah, Buddah şi alţii... ). Nu pot detalia aici, dar este un sistem de-a dreptul draconic!

Cred că exemplele mele sunt edificatoare, aşa că ajungem la o concluzie universal valabilă: haideţi să ne facem de cap cum putem, pentru că toate sunt conspiraţii menite să ne curme avântul paranoic de adolescenţi dezaxaţi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eu însumi am fost victima unei conspiraţii urâte, în urmă cu vreo doi ani, când am vizitat Auschwitz-ul. Eu mi-am anunţat intenţia de a-l vizita cu o săptămână înainte să ajung acolo şi ce credeţi? Când am ajuns, era acolo! Nenorociţii l-au construit în zilele dinainte să ajung eu. Era clar că nu au apucat să-l termine, pentru că mi-au spus că unele clădiri fuseseră dărâmate, dar eu ştiu că n-au apucat să le construiască până să ajung eu, dar hărţile erau deja montate şi n-au mai apucat să le schimbe. Ştiu că e mâna marţienilor şi nu mă las eu prostit aşa uşor!

Am mai păţit cu părinţii mei, care mi-au spus, când eram copil, că Pământul e rotund. Am mers până la Capul Nord şi m-am convins că m-au minţit, pentru că, de acolo, am văzut clar că pământul se termină! Nici vorbă să fie rotund!!! Eu cred că şi ai mei sunt marţieni care vor să mă răpească pentru experimente transgenico-nucleare. La fel şi nevastă-mea, care mi-a spus că nu există Moş Crăciun, dar eu l-am văzut, în Rovaniemi! Era acolo, în faţa mea şi ea-mi vinde texte că nu există, chiar dacă era şi ea acolo şi l-a văzut şi ea! Mă gândesc să divorţez, pentru că sigur e ceva necurat la mijloc.

Doamne fereşte-ne de rău!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu esti sanatos :))))))))))) Dar desigur, si aceasta este o conspiratie ! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Altă conspiraÅ£ie: că fumatul e nesănătos! O cantitate suficientă de Å£igări pe zi poate compensa lipsa alimentelor, somnului, apei, aerului...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu esti sanatos :))))))))))) Dar desigur, si aceasta este o conspiratie ! ;D

categoric!!!  ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now