ljandy20

problema electronica

12 posts in this topic

salutare la toti.am o problema si vreau sa va intreb inainte de a ma duce pe undeva daca stie careva despre ce e vorba.in bord nu mi se mai poate regla ceasu deloc imi apar doar liniile de la ceas atat si cand inchid masina nu mi se mai aprind becurile de avarii si nici nu mi se mai inchid automat portierele cand plec cu masina.si nu cred ca e vreo din meniu din bord ca nu am umblat niciodata acolo.mersi si astept raspunsuri si pareri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Incearca sa scoti borna la baterie sa isi dea un reset, poate ai noroc !

Faci asa:

Pui cheia pe 0

Astepti 5 minute

Scoti borna - ( lasi cheia pe 0 nu o scoti )

Astepti 10 minute sa zicem

Pui cheia pe II ( 2 )

Conectezi borna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceeasi pasi trebuie respectati si in momentul in care esti nevoit sa schimbi acumulatorul?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aceeasi pasi trebuie respectati si in momentul in care esti nevoit sa schimbi acumulatorul?

Dap

Pt schimbat bateria:

Cheia pe 0 si o lasi acolo

Astepti 3 minute

Deconectezi borna + ( cea vizibila prin gaura special facuta in capacul bateriei )

Deconectezi borna -

Scoti bateria

Pui bateria noua

Cheia o muti pe II

Conectezi borna -

Conectezi borna +

Gata

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai patit si tu asa ?? ca am fost la reprezenta vreau sa zic si mi-au zis ca tre sa dea bordu jos sa umble pe nush unde si mi-au zis ca ma ajunge vreo 4300 de lei si am ramas surprins cand mi-au zis de atatia bani

Share this post


Link to post
Share on other sites

ai patit si tu asa ?? ca am fost la reprezenta vreau sa zic si mi-au zis ca tre sa dea bordu jos sa umble pe nush unde si mi-au zis ca ma ajunge vreo 4300 de lei si am ramas surprins cand mi-au zis de atatia bani

Pai bine, la reprezentanta...trebuia sa te astepti la asa ceva, daca ai un bec ars ei iti schimba tot farul s.a.m.d

Pentru mine reprezentanta Volvo nu exista, cel putin nu in Romania si nici in afara peste tot. De la ei am istoricul masinii cand am cumparat-o care s-a dovedit a fi...fals, de la dealer Volvo am luat masina din Germania, deci...mai are rost sa discutam?

On topic:

Eu personal nu, dar au patit altii de pe swedspeed si nu strica sa incerci, e gratis, iti ia 10 minute si poate e doar o eroare care daca ai noroc va disparea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha ma gandeam si eu cu reprezenta nu stiu cum sa te rupa mai mult.oricum mersi si voi incerca ca eu momentan nu sunt in tara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roberto...eu parca citisem ca sa scoate mai intai - si apoi +;iar apoi cand conectezi mai intai + si apoi -  ....sau ma lasa memoria???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te lasa memoria, asa se face pe Roberto l-a lasat memoria cautand planetara ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nu te lasa memoria, asa se face pe Roberto l-a lasat memoria cautand planetara ;D

Da posibil  ;D, dar oricum dupa ce ai dat bateria jos nu cred ca mai conteaza. Eu stiu ca + am dat jos prima data, + -ul e acela care are gaura facuta in capac la baterie, apoi am vazut ca e +, ma asteptam sa fie -.

Am sa ma uit in Vadis, si am sa fac un topic pe care vreau ca un moderator sa il faca sticky.

P.S: Da inca cautam planetara aia nemernica, in final m-am enervat si mi-am luat una rally grade, de la o companie care face piese afk in domeniul transmisiilor, de inalta perfomanta. Oricum mi-au lasat-o baietii la un pret penibil, noua cu tot cu transport.

Astept sa vina, pe miercuri - vineri, sper sa fie ultimul pas pana sa readuc masina back to life.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar ai luat si tu set? Ca se oftica planetara aialalta ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macar ai luat si tu set? Ca se oftica planetara aialalta ;D

Cealalta mai are partea dinspre roata in stare perfecta. Am sa vand partea aia !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now