mironb

pret s40 t4

16 posts in this topic

Ma cam bate gandul sa fac un "upgrade"  ;D Ca atare, trebuie sa vand T4, dar nu prea stiu cat sa cer pe ea. Are 141000 km, luata la 118000 din germania, distributia a fost schimbata la 109000. Geamuri/oglinzi electrice, tapiserie piele cu incalzire in scaunele fata, suspensie sport, jante aliaj pe 16, mp3 Becker cu navigatie. Nu are absolut nici un defect mecanic, mici imperfectiuni optice, datorate condusului prin romania  ;). Mai este o "problema", mi-ar parea rau sa intre pe mainile cui nu trebuie, deci as dori s-o dau cuiva care sa aiba grija de ea cum am avut eu (schimb ulei+filtru la maxim 6000 km, forja dupa ce s-a incalzit motorul, dupa forja asteptat sa se raceasca turbina...). O sa pun si niste poze. Cam cat ar face scula?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Din partea mea PRICELESS! ;

Urmareste si tu piata vezi ce si cum,dar stii destul de bine ca valoarea unui Volvo la revanzare e cu mult mai jos fata de cat cea reala a masinii.

Oricum iti urez de pe acum spor la vanzare si la upgrade! ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intre 3000 si 4000.

Cam atat o sa iei pe ea... poate chiar mai putin, din pacate.

In functie de cum arata...

Pe maini bune, nu cred ca o sa pice, consumul va atrage numai "baietasi" pasionati de liniute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ia fa matale repejor un pret .....ca poate nu isi mai cumpara varu ford focus  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damn, stiu ca n-are lumea bani, consuma mult, se bate cu loganurile din 2007 1.4 mpi la pret si performante, etc. , dar decat s-o dau cu 4000 eurasi, mai bine o fac pateu si o mananc intinsa pe paine  :D Tinand cont ca am dat pe ea ~7400 de euro acum 2 ani (cu tot cu taxa de inmatriculare), e fara accident si am mers cu ea ca un batranel catre intrunirea de 60 de ani a clasei din liceu  ;), de la 5300 de euro as mai putea negocia nitel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pai daca ai "putea", "arunca" niste poze,tare bine ar mai fi(pentru cei "interesati") :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai Dexter eu am dat 10k E pe V70 si nu pot sa-l vand dupa 2 ani cu 5500E iar pe autovit lumea cere si 11k E pe o masina ca a mea deci sa fim seriosi una e sa ceri alta e sa primesti.

Ca idee KPAX si-a vandut S40ul mai nou ca al tau si diesel cu 3000E .

Mai este un T4 de vanzare la Bucuresti si cere omul 4400E, oricum mai mult de 4000E nu face masina si e din 2000 nu din 98, deci 3500E este un pret corect.

Atata valoreaza un Volvo din pacate, un Logan se tine mai bine la revanzare ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-am lamurit, masina nu se mai vinde, decat s-o dau la schimb pe un vectra din 97 (am primit oferta  :D)... O sa pun totusi niste poze dupa ce o spal.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stai linistit ca si eu am primit aceiasi oferta pt V70ul meu si omu era contrariat ca de ce nu vreau, "domle e dizal consuma putin ce conteaza ca e OPEL", m-am cracanat de ras ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Off:

Bogdane da niste detalii despre v70-ul tau.

Share this post


Link to post
Share on other sites

din pacate asta ii realitatea cu masinile noastre se vind foarte greu eu am pus-o la un pret de nimic si lumea vrea mult la bani de nimic sub pretextul ca ii criza si simbata am fost in tirg la noi in cluj pur si simplu am facut cu nervii

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogdan Da, sunt suparat de-mi vine sa ma duc acuma' sa mai dau o tura cu rabla, ma opresc cele 2 beri pe care le-am baut de suparare ca nu am cui s-o vand  :D :D Fiindca esti tovaras de suferinta cu mine te las sa-mi poluezi topicu', daca vinzi "rabla" ta inainte s-o vand eu pe a mea sa-mi zici cum ai facut, dau niste beri si 10 litri de motorina de-aia buna  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mai de scapat de un Volvo e greu de tot, decat astea foarte noi se mai vand sau alea foarte vechi.

Eu unul nu sunt asa disperat sa o dau pt ca, sa presupunem prin absurd ca as primii 6000E pe masina ce naiba sa-mi iau de 6000E ?

Oricum am nevoie de a doua masina pt ca XCul este al sotiei, deci am de ales in a mai pune niste multi bani si sa-mi iau un XC90 deci nici o sfaraiala sau sa-mi iau o masina de 6000E, ma gandeam la un S40 modelul nou dar cu 2.4i sau T5, a fost unul in Buc la 7500E s-a dat ca painea calda, asa oferta nu mai pica, S60 sa zicem, pai fara 6500E nu e nici unul si oricum vreau T5 daca tot iau ca de 2.4i sunt satul.

Ma gandeam la BMW E46, numai manarite am vazut prin targ una buna sare de 7k E.

Pai la a mea nu mai e de facut decat partea estetica, o vopsea ca are zgarieturi si ciupituri (deh 7 ani de Bucuresti se simt) asa ca decat sa iau un jaf cu 6k E si sa mai bag 2000E mai bine o tin si ma tarai asa cu ea, oricum daca avea motor turbo nu o dadeam ca optiuni extra se pot pune cu usurinta, motor mai greu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, fiindca nu mai e foarte noua, o sa astept sa ajunga foarte veche si atunci o s-o vand  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ii faina masina bogdane, dar eu vreau sa fie 1 pic mai 9 si summum si inca nu sunt hotarat dc v70 sau xc. iti doresc  succes la vanzare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now